Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mobily, tablety - co nechápu?

Spíš filosofická otázka. Potkávám lidi, kteří by mohli být mými vnuky, jenž bez přestání dlábí mluvicí kost. Co tam vidí? Proč nejdou třeba do hospody pokecat? Proč preferují ne_styk před standardním pokecem (či koitem :-))? Nechápu. Nechci se nikoho dotknout, jen se ptám.

Předmět Autor Datum
Zkus mi to trochu přeložit, docela mám problém s tím tvým textem. :)
Freemason 16.11.2014 21:28
Freemason
Mluvicí kost je z "Čáryfuka" :-) (telefon), jinak se mi zdá můj text srozumitelný.
mif 16.11.2014 21:31
mif
Čáryfuka jsem už zatraceně dlouho neviděl, asi si ho někde zkusím stáhnout. A co je to to slovíčko d…
Freemason 16.11.2014 21:41
Freemason
Dlábí - drží, mačkají, nepustí. Hergot, ty nejsi Valach, že? :-) Mají strach o co nebo v čem? Vždyť…
mif 16.11.2014 21:50
mif
Kepak nejsem, ale rozumím trochu brněnskému hantecu, nebo ostravskému apod. Valach jde bodužel mimo…
Freemason 16.11.2014 22:08
Freemason
U nás má "dlábí" trochu jiný význam, ve spojení "dlábí břuch" (bolí tě báchor, držíš si ho rukama, š…
L-Core 17.11.2014 19:56
L-Core
Já za tím vidím ještě něco jiného. Dlábit - neslušně jíst, nebo rychle, po velkých soustech. Prostě…
Niko Bellic 17.11.2014 20:21
Niko Bellic
Každý jste z jiného kmene.
karel 17.11.2014 20:26
karel
Tvoje definice odpovídá slovu "dlabat", tedy jíst, nadlábnout se. Ale není to nic o hltání. Ale taky…
Prasak 17.11.2014 20:45
Prasak
Proč nejdou třeba do hospody pokecat? Věř, že chodí. A ne málo. Potkáváš je zrovna v mezičase, kdy…
Niko Bellic 16.11.2014 22:08
Niko Bellic
Věř, že chodí A tam sedí kolem stolu a každý čumí do svého mobilu. Občas si něco ukáží na displeji,…
Dale Cooper 16.11.2014 22:10
Dale Cooper
Že by se zavedl nový zákaz v hospodách? Jako třeba používání telefonů, notebooku a tabletů? :-D Když…
Freemason 16.11.2014 22:12
Freemason
Já jsem poslední, kdo by volal po zákazu čehokoli kdekoli, vulgo kouření v hospodách. Ať si ti mláde…
Dale Cooper 16.11.2014 22:15
Dale Cooper
Tak toto nepozoruji. Možná trochu přeháníš.
Niko Bellic 16.11.2014 22:16
Niko Bellic
Nejednou spatřeno na vlastní zrak.
Dale Cooper 16.11.2014 22:17
Dale Cooper
Už jsem četl o nové společenské hře. Všichni položí mobily displeji dolů a kdo se ho dotkne, platí r…
Kráťa 17.11.2014 22:29
Kráťa
V hospodách to sedí a zas čučí do kosti. Kristova svatá bolavá noho - to se fakt baví jen tím?
mif 16.11.2014 22:15
mif
Bez fejsbůku jako bys nebyl... Asi. Nevím, co jiného tam mohou vidět. Případně - dívka x sedí v hosp…
Dale Cooper 16.11.2014 22:17
Dale Cooper
Děs. A já že jsem šílený?
mif 16.11.2014 22:28
mif
Bez fejsbůku jako bys nebyl... Je to tak. Nemít FB, jsi na periferii. Zkusil jsem to pár měsíců bez…
Niko Bellic 16.11.2014 22:52
Niko Bellic
Smutný fakt... Mně, coby jezevci eliminujícímu vztahy s ostatními lidmi na nezbytné minimum, je to f…
Dale Cooper 16.11.2014 22:57
Dale Cooper
Neuvěřitelné. Vidím, že jsem virtuální vztahy těžce podcenil. Sám asociální účty nemám, mít nehodlám…
mif 16.11.2014 23:01
mif
Patřím k oné mladé generaci, xichtbůk nemám, jenom maila, to mi stačí. Tydlifon použiju ráno když si…
ssimca 17.11.2014 16:28
ssimca
hospa ještě jde- tam se dar přítele googla hodí. určitě to znáte všichni (s postupující sklerózou po…
kmochna 18.11.2014 07:29
kmochna
A ted si představ, že naši prapředci považovali "chodit do hospody pokecat" za projev tuposti a kned…
Moas 18.11.2014 06:00
Moas
Souhlasím :-) Osobně vůbec nic zajímavého na tom "jít do hospody pokecat" nevidím, kromě toho, že bu…
JR_Ewing 18.11.2014 07:56
JR_Ewing
Tiez mam ten pocit, takze sudy mladych nerobim a mobily na stoloch im nevycitam...proste ina doba.
fleg 18.11.2014 19:00
fleg
Tehdy to bývalo jediný povyražení na dědině. Dneska máš jiný možnosti, počítejme do toho i televizi,… poslední
Prasak 18.11.2014 23:34
Prasak
nahodou vsichni na face nadavaji...ja se priznam ze tam chodim kazdy den (nekdy i 2x ;-) )...rada sl…
kacislavka 18.11.2014 07:54
kacislavka

Čáryfuka jsem už zatraceně dlouho neviděl, asi si ho někde zkusím stáhnout.
A co je to to slovíčko dlabí? Možná teď s tou kostí že je telefon asi domyslím.

Řekl bych že pro dnešní lenochy je lehčí a pohodlnější dlabit kost, než se někde osobně scházet či se jít projít. A zůstává to často jen u těch slybů a přání.
A nebo protože mají strach že přijdou o nějaké idelály a představy. ;-)

Kepak nejsem, ale rozumím trochu brněnskému hantecu, nebo ostravskému apod. Valach jde bodužel mimo mě. :-|

Ale když ji budeš často používat tak snad se brzo dovtípím a obohatím si tak svou slovní zásobu. ;-)

Ale jo oni mají ideály z reklam. A jejich ideál je nemuset chodit do pitomé školy, nepracovat a aby je někdo živil.
Virtuální realita jim navíc dává možnost vymýšlet si a být třeba mistr světa amoleta, když jim to ti druzí zbaští. :-)

Já jsem poslední, kdo by volal po zákazu čehokoli kdekoli, vulgo kouření v hospodách.
Ať si ti mládežníci vejrají třeba navzájem do análu, je mi to jedno. Když jdu do hospody, tak tam jím, piju a krafu. Mobil vezmu do ruky dvakrát třikrát za večer, když třeba někdo otravuje nebo přijde zpráva.

Patřím k oné mladé generaci, xichtbůk nemám, jenom maila, to mi stačí. Tydlifon použiju ráno když si v šalině pouštím hudbu, pak na prozvonění přítele, že mě cestou nikdo nezapíchl a pak pak zase až po šichtě doma, kdy dám opět vědět, že mě nikdo nezapíchl. Tato činnost odpadá pokud je drahá polovička doma. Do hospody zajdu tak 2-3x týdně podle chuti, všici u stolu mají tydlifony pěkně v kapse a hrajeme šipky, pijem pivko a kecáme jako normální lidi ;-)

hospa ještě jde- tam se dar přítele googla hodí. určitě to znáte všichni (s postupující sklerózou podpořenou pivem) ty otázky: no hrála tam ta blondýna s těma čtyřkama, kolik má kubík běžného dřeva, v salámu za 50/kg je maso...

ale letitý prožitek kamaráda se setkáním s pokrokem stojí za to: (ještě juknu na hodinky, jestli je po desátý večer, abych neovlivňoval mládež), je.

kamarád souložil "zezadu". říká: dával jsem do toho úplně všechno, latence tak nějak nulová, tak strhnu deku a ta kráva si tam píše sms s kámoškou, kdy půjdou nakupovat. proti slevám není obrany.

A ted si představ, že naši prapředci považovali "chodit do hospody pokecat" za projev tuposti a knedlismu. Přece zábava je tak, když se tančí, zpívá, vejská, s holkou špásuje, veselé písničky hlaholíce...

Trpíme už syndromem staré generace. "Ti mladí jsou dneska divní, to za nás bejvalo jinak!" A nejhorší na tom je to, že se mi na jazyk derou stejná slova jako tobě. Jsme již dědkové, smiřme se s tím.

nahodou vsichni na face nadavaji...ja se priznam ze tam chodim kazdy den (nekdy i 2x ;-) )...rada slysim o lidech na ktere nemam cas a hlavne treba naposledy jsme meli slucak ze stredni a odpadavaji takovy trapny chvilky ticha, porad se mas o cem bavit protoze je to jakoby ste se s temi lidmi vidali porad...vidis jak rostou jejich deti, co delaji oni a mas se o cem bavit...ja treba do hospody nechodim protoze jsem abstinent i nekurak a prostredi kavarny/hospody/klubu me proste nelakaji...a hlavne kdyz se s temi lidmi vidis v praci/ve skole, bavis se s nima celej den, sledujes je na fb tak co si s nima mam vykladat v hospode? to si radsi vezmu tablet a ctu si...a to pak logicky nema cenu do ty hospody chodit ze...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru