Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Užitý design

A myslím skutečně užitý, ne samoúčelný. To je takový, který má při nějakém vzhledu i svůj účel. Občas mám pocit, že se s tím současní "tvůrci" moc neserou a vzhled (a většinou záměrně šokující, protože jinak nemá co nabídnout) je rozhodující.
Na CT24 jsem právě zahlédl nějakou reportáž o výstavě designu, či co. No a nad pár záběry jsem kroutil hlavou - možná jsem zbytečně konzervativní. Vzpomněl jsem si u toho na jeden pěkný design, který jsem viděl před mnoha lety v jedné nádražní putyce. Nápad je dost starý. Fotka, co přikládám, je novodobější, je to už trochu variace na původní, ale dokumentuje to to, co mě oslovuje. Vzhled je součástí funkce a vypadá to skutečně dobře. I když jsou to jen blbý kamna. Máte něco podobného, co považujete za povedené?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
tyhle kamna uvidíš v hospodě na křižovatce k hájům a šafránkova u bisky https://www.mapy.cz/letecka?…
kmochna 07.10.2014 20:51
kmochna
To se tam stavím. V zimě. Tu původní verzi, asi nějakou starší jsem viděl v téhle hospodě. Ale asi p…
Zarniwúp 07.10.2014 21:00
Zarniwúp
Nevím, jak dalece znáš lokalitu, ale hezká procházka je, když dojedeš busem 123 nahoru na Cibulku a…
Dale Cooper 07.10.2014 21:02
Dale Cooper
Mám doplňující otázku. Z té vyhlídkové věže na Cibulce je vidět?
Zarniwúp 07.10.2014 21:33
Zarniwúp
Tak vidět je, především okolní stromoví, částečně směrem k Motolu. Jako nic moc, ale ta věž je zajím…
Dale Cooper 07.10.2014 21:37
Dale Cooper
různé sochy v parku to mi povídej, toho Dia kdybych neměl souřadnice, tak jsem nenašel, i když jse…
jirka44 08.10.2014 07:43
jirka44
Pravda, již to má vše takovou patinou a příroda si to tam bere pod svá křídla. Pár věcí jsem tam obj… nový
Dale Cooper 08.10.2014 20:30
Dale Cooper
Kdysi jsem narazil na tvrzení, že "stylling" znamená například, že na auto se přišroubuje chromovaná…
Yarda 08.10.2014 10:17
Yarda
Tisíc lidí, tisíc chutí. Osobně se mi TD nelíbí, ale ani mě nikterak nepohoršuje; existuje mnoho vět… nový
Dale Cooper 08.10.2014 20:32
Dale Cooper
Ten komentář k TD jsem samozřejmě myslel ironicky. Podobný názor mám na projekt blobu, do stejné kat… nový
Yarda 09.10.2014 09:12
Yarda
Jo, není to špatný. :-) Když se ti tak ten dům líbí, koukal jsi někdy na architekturu od Gaudího? K… nový
Zarniwúp 08.10.2014 20:59
Zarniwúp
Právě jsem se dočetl, že TD byl vystavěn v proluce po zásahu bomby ve válce. Doteď jsem si myslel, ž… nový
Zerozero 09.10.2014 09:31
Zerozero
https://www.youtube.com/watch?v=AZ6L5lg1Qkk Mitsubishi motors (tři diamanty) - Tokio poslední
šamponek 09.10.2014 10:28
šamponek

Ten komentář k TD jsem samozřejmě myslel ironicky. Podobný názor mám na projekt blobu, do stejné kategorie řadím i šikmá okýnka na tramvajích Porsche (navíc teď se ukazuje, že ani technicky to není nic moc) a taková Škoda Roomster je na můj vkus taky moc osobitá.
Připomínám si jedno pokračování seriálu "Jak se máte, Vondrovi" co za totality vysílali v rozhlasu. Tam vystupoval architekt co jako melouch projektoval různé chaty. A jeden stavebník po něm chtěl projekt chaty s kulatými okénky, aby každý viděl, že majitel je duše rozervaná.
Gaudího bych asi mohl, z těch obrázků Sagrada Familia (naživo jsem ho neviděl) mi připadá, že v tom je myšlenka. Kdežto ta výše uvedená díla mi vnukají myšlenku, že tvůrci by při práci měli míň chlastat:-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru