Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rasismus, imigrace?

- Kolikrat se jiz stalo, ze jsme nechali jinou komunitu integrovat nas (vas) system.
- Predem, bych chtel rict, ze i ja jako cizinec, jsem pracoval ve vice statech jako imigrant, ale vzdy jsem respektoval zakony a tradice té dané zeme.
- Chapu, ze politika preferuje narust ekonomiky, ale kde bydlim, jde hodne na jevo, ze mit obcansky prukaz jiné EU zeme jde zde spis o vyhodu.(mistni nemaji zadné prava oproti immigrantum)
(PRIKLAD: Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo, oproti mistim rodakum, rozdil je v tom, kdyz pracuji, tak platim ja na ne.....nikdy naopak)

Proto se ptam, pro vas, obcané CR/SK je podle vas imigrace, prospesna pro nas/vas systém?

- Kde ziji, to zkusili, ale vysledek neni moc presvedcujici......byl bych rad, kdyby se to obeslo bez rasismu ( rasismus = kde jedna rasa, se povysuje nad jinou).
- Vyjadreni se muze obejit i bez sprostych a urazejicich slov. ( Viz. pravidla debaty.net)

Bohuzel, jsem se setkal s tim, ze XXX skupina v mé zemi mi rekla,,,,hledej si praci jinde.....( coz neni proti komunite, ale skupine, az osobni)

(osobne, co jsem skoncil vojenskou dochazku, jsem CR opustil a mohu rict o cem se bohuzel bavim, i kdyz uz CR identitu nemam)

Kazda zeme by mela uchovavat svoje nabozenstvi a tradice a nepodlehat tlaku mysleni pristehovalcu. (Priklad Belgie, kde v hlavnim meste jiz nemaji vanocni stromek, ale jen video projekci, v Bruselu se ted vanocni prazdniny jmenuji zimni, kvuli moznym problémum s etnickou xxx skupinou)

Osobne, mi pride lito toho, ze za dobrotu, bohuzel deme na zebrotu....a setkavam se s tim, cim dal vic)
(Tady, narazit na tradicni reznictvi je loterie, ale na kazdem rohu, muzu zakoupit HALAL) Uz jsem se setkal bohuzel s tim, ze jsem byl napaden za koupi veprového masa, pomalu to miri na vas...
(EU, poskodila jak hospodarsky trh, jak zivotni pricku zivota jako takového)
- U vas to asi jeste neznate, ale zde jde doslova, ty ses bilej, nemam te rad....

PS: Kdyby to slo ber urazek a rasistickych poznamek....)

[uspechy-ceskych-a-slovenskych-hracu-v-pokerovem-festivalu-micromillions-6.jpg]

- I presto ze mam jiny obcansky prukaz, jsem budu hrdy za to ze jsem narozen jako CechoSlovak!!!!

- Zrejme nekteri z vas (hlavne ti mladsi), nechcou a nebudou psat nic, ale kazdy ma a muze se vyjadrit a napsat to co si mysli...vie. Dekomkracie

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo Tak to ale funguje (nebo…
Mayhem 29.09.2014 17:27
Mayhem
- Moc se mi libila tvoje expresion: nebo malé skupiny = rodina - Tady rodiny berou prispevky, z mé… nový
CoCoChanel 29.09.2014 17:35
CoCoChanel
Mám obavy, že Evropu buď čeká zkáza, nebo nová reconquista. A ještě budeme vděční za Rusa, že nám s… nový
Prasak 29.09.2014 19:41
Prasak
- Z čeho ty más obavy, v tom nákou dobu ziju a tvé obavy jsou bohuzel na místē. (dríve nebo pozdeji… nový
CoCoChanel 29.09.2014 20:12
CoCoChanel
Něco se semele a čím později to bude, tím to bude horší, protože tím víc jich tady bude. nový
Prasak 29.09.2014 20:34
Prasak
Všude to jde do sraček a je to k pláči, když vidíme kam to spěje a že se s tím nic neudělá. nový
Mojmír 29.09.2014 20:44
Mojmír
Bych si pozrel toho debila, ktory by sa k "nam" (alebo minimalne k nam na sever Slovenska) pristahov… nový
blue5 29.09.2014 21:08
blue5
Nestěhoval by se za prací (to by byl ještě ten lepší případ), ale za dávkami. Až zavře dveře západ a… nový
Dale Cooper 29.09.2014 21:23
Dale Cooper
To mas pravdu, ale tak moslimovia by pri troche stastia do februara umrzli. \\ A v marci potom prid… nový
blue5 29.09.2014 22:01
blue5
Pristahuje sa tam ten, co sa ma doma horsie. A nie je ich malo. To si len tu my myslime jak sa mame… nový
fleg 30.09.2014 08:51
fleg
- Tak to ja sem treba neodjel z duvodu ze bych se mel spatne, nebo ze bych nemel duvēru k republice… poslední
CoCoChanel 30.09.2014 09:06
CoCoChanel
Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo

Tak to ale funguje (nebo by spíš mělo fungovat) v celé EU. Občan cizího státu EU by v ostatních zemích měl mít péči (kterou pokrývá tamní pojištění) zdarma. Pokud se přizabije francouz tady, měl by být ošetřen zdarma. Píšu "měl", protože ne vždy a všude to tak funguje. Dřív bylo několik afér, teď už dlouho je docela klid.

obcané CR/SK je podle vas imigrace, prospesna pro nas/vas systém?

Ne. V ČR je poměrně hodně nezaměstnaných místních. Tím myslím ty, kteří (obzvláště mimo velká města) chtějí pracovat a nemají moc kde. Ne ty bezdomovce, kteří se mi tady válí pod balkónem s láhví vodky. I takoví jsou a není jich málo. Proč si sem tedy tahat cizince, když našim pak musíme platit dávky?
Navíc cizinci (obzvláště z východu) pracují za podstatně méně, než by byl ochotný někdo místní (buď nemají na výběr a jsou vykořisťováni, aby přežili, nebo sem prostě jedou na půl roku vydělat něco, žijí tu dobu pod mostem a doma mají něco víc, než ostatní). Právě kvůli této situaci (tatínek dvou dětí prostě za 8 tisíc jít dělat nemůže, protože by neměli co žrát) se narušuje životní úroveň místních.

Přizpůsobování se menšině, která tu je v případě přistěhovalců dobrovolně mi přijde zvrácené. V každé zemi se snažím dodržovat místní zvyklosti (nebo je alespoň nenarušovat). Přestěhoval bych se jedině do země, jejíž situace, zákony a zvyklosti mi vyhovují. Nikoli do země, kde mi to nevyhovuje a pak blbě remcal a snažil se jim tam prosadit moje zvyky, náboženství.....

Vytváření menšin mi vadí, protože se ukazuje, že to nikdy neudělá nic dobrého (menšina se prostě chová jinak a NĚKOMU to vždycky vadí = budou problémy; případně se menšina chová i nelegálně a není možné s tím nic moc dělat (například nedávno jsem si koupil v tržnici od "cizince" pantofle Adidas za pár korun. Nepředpokládám, že mi "cizinec" prodal originály a ani bych to nečekal = porušil zákon).
Tím rozhodně nechci říct, že každý cizinec porušuje zákony. Pokud si tu ovšem necháme vzniknout menšiny, přecijen se za ně líp schová nelegální činnost (všechny stánkaře v tržnici policie zkontrolovat nestihne).

Můj závěr:
Každý má právo si vybrat, kde chce žít a kde se mu líbí, ovšem pro všechny by bylo lepší, kdyby tak všichni činili jako jednotlivci (nebo malé skupiny = rodina...), nikoli jako masa tisíců lidí, kteří v "nové" zemi vytvoří obrovskou komunitu, která si žije vlastním životem.

PS.
Rozhodně nechci, aby můj příspěvek vyzněl jakkoli rasisticky. Osobně proti kolegům z tržnice (ani proti nikomu jinému) nic nemám, spíš mi to přišlo jako vhodný příklad, kdy menšina může díky svému postavení narušovat systém.

- Moc se mi libila tvoje expresion:

nebo malé skupiny = rodina

- Tady rodiny berou prispevky, z mého platu to dela nakych 180 Euro, ze by chodili do skoly,.........spis gétovat.
- Kdyz byvaly prezident Nikolas Sarkozy, rekl, vase dite nechodi do skoly, nedostanete pridavky, kde skolni dochazka se zvysila o 29% nahoda nebo?
Ve statech EU to zacina byt hodne, kde na vas se to zene, byt tzv. anti blanc coz znamena, proti bilym, kde mohu rict, jde opravdu o rasismus....

Mám obavy, že Evropu buď čeká zkáza, nebo nová reconquista. A ještě budeme vděční za Rusa, že nám s tím pomůže, což bude z bláta do louže.
Bohužel mám obavy, že se toho dožiju.

- Z čeho ty más obavy, v tom nákou dobu ziju a tvé obavy jsou bohuzel na místē.
(dríve nebo pozdeji se to stejnē stane, tomu se nedá vyhnout.....nechci byt toho svēdkem, ale taková je realita a je jen otázka času kdy dojde na tzv. Lámání chleba...)

Něco se semele a čím později to bude, tím to bude horší, protože tím víc jich tady bude.

Pristahuje sa tam ten, co sa ma doma horsie. A nie je ich malo. To si len tu my myslime jak sa mame strasne zle. A pritom pre Ukrajincov sme napriklad uz zapadniari, co sa maju jak prasce v zite.
Staci rozklad Ukrajiny a verim, ze nas migracna vlna z vychodu neobide.
A to nehovorim o Azii a Blizkom Vychode.

- Tak to ja sem treba neodjel z duvodu ze bych se mel spatne, nebo ze bych nemel duvēru k republice ...
- Ale tvrzení co sa maju jak prasce v zite. :) bych do toho pridal také rumuny a jejich pohled kdyz poprvé vidēli kolo s prehazovačkou :) (trochu zmēna od oslíka nebo koníka)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru