Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rasismus, imigrace?

- Kolikrat se jiz stalo, ze jsme nechali jinou komunitu integrovat nas (vas) system.
- Predem, bych chtel rict, ze i ja jako cizinec, jsem pracoval ve vice statech jako imigrant, ale vzdy jsem respektoval zakony a tradice té dané zeme.
- Chapu, ze politika preferuje narust ekonomiky, ale kde bydlim, jde hodne na jevo, ze mit obcansky prukaz jiné EU zeme jde zde spis o vyhodu.(mistni nemaji zadné prava oproti immigrantum)
(PRIKLAD: Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo, oproti mistim rodakum, rozdil je v tom, kdyz pracuji, tak platim ja na ne.....nikdy naopak)

Proto se ptam, pro vas, obcané CR/SK je podle vas imigrace, prospesna pro nas/vas systém?

- Kde ziji, to zkusili, ale vysledek neni moc presvedcujici......byl bych rad, kdyby se to obeslo bez rasismu ( rasismus = kde jedna rasa, se povysuje nad jinou).
- Vyjadreni se muze obejit i bez sprostych a urazejicich slov. ( Viz. pravidla debaty.net)

Bohuzel, jsem se setkal s tim, ze XXX skupina v mé zemi mi rekla,,,,hledej si praci jinde.....( coz neni proti komunite, ale skupine, az osobni)

(osobne, co jsem skoncil vojenskou dochazku, jsem CR opustil a mohu rict o cem se bohuzel bavim, i kdyz uz CR identitu nemam)

Kazda zeme by mela uchovavat svoje nabozenstvi a tradice a nepodlehat tlaku mysleni pristehovalcu. (Priklad Belgie, kde v hlavnim meste jiz nemaji vanocni stromek, ale jen video projekci, v Bruselu se ted vanocni prazdniny jmenuji zimni, kvuli moznym problémum s etnickou xxx skupinou)

Osobne, mi pride lito toho, ze za dobrotu, bohuzel deme na zebrotu....a setkavam se s tim, cim dal vic)
(Tady, narazit na tradicni reznictvi je loterie, ale na kazdem rohu, muzu zakoupit HALAL) Uz jsem se setkal bohuzel s tim, ze jsem byl napaden za koupi veprového masa, pomalu to miri na vas...
(EU, poskodila jak hospodarsky trh, jak zivotni pricku zivota jako takového)
- U vas to asi jeste neznate, ale zde jde doslova, ty ses bilej, nemam te rad....

PS: Kdyby to slo ber urazek a rasistickych poznamek....)

[uspechy-ceskych-a-slovenskych-hracu-v-pokerovem-festivalu-micromillions-6.jpg]

- I presto ze mam jiny obcansky prukaz, jsem budu hrdy za to ze jsem narozen jako CechoSlovak!!!!

- Zrejme nekteri z vas (hlavne ti mladsi), nechcou a nebudou psat nic, ale kazdy ma a muze se vyjadrit a napsat to co si mysli...vie. Dekomkracie

Předmět Autor Datum
Může dojít k rozpolcení názoru. Na jedné straně by třeba člověk chtěl, aby do republiky nikoho nepou…
L-Core 29.09.2014 17:24
L-Core
-Myslim, ze jsem pochopil co nebo co chces rict, ale kdybych to na vlastni kuzi nezazil, neudelal by…
CoCoChanel 29.09.2014 17:29
CoCoChanel
Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo Tak to ale funguje (nebo…
Mayhem 29.09.2014 17:27
Mayhem
- Moc se mi libila tvoje expresion: nebo malé skupiny = rodina - Tady rodiny berou prispevky, z mé…
CoCoChanel 29.09.2014 17:35
CoCoChanel
Mám obavy, že Evropu buď čeká zkáza, nebo nová reconquista. A ještě budeme vděční za Rusa, že nám s…
Prasak 29.09.2014 19:41
Prasak
- Z čeho ty más obavy, v tom nákou dobu ziju a tvé obavy jsou bohuzel na místē. (dríve nebo pozdeji…
CoCoChanel 29.09.2014 20:12
CoCoChanel
Něco se semele a čím později to bude, tím to bude horší, protože tím víc jich tady bude.
Prasak 29.09.2014 20:34
Prasak
Všude to jde do sraček a je to k pláči, když vidíme kam to spěje a že se s tím nic neudělá.
Mojmír 29.09.2014 20:44
Mojmír
Bych si pozrel toho debila, ktory by sa k "nam" (alebo minimalne k nam na sever Slovenska) pristahov…
blue5 29.09.2014 21:08
blue5
Nestěhoval by se za prací (to by byl ještě ten lepší případ), ale za dávkami. Až zavře dveře západ a…
Dale Cooper 29.09.2014 21:23
Dale Cooper
To mas pravdu, ale tak moslimovia by pri troche stastia do februara umrzli. \\ A v marci potom prid…
blue5 29.09.2014 22:01
blue5
Pristahuje sa tam ten, co sa ma doma horsie. A nie je ich malo. To si len tu my myslime jak sa mame…
fleg 30.09.2014 08:51
fleg
- Tak to ja sem treba neodjel z duvodu ze bych se mel spatne, nebo ze bych nemel duvēru k republice… poslední
CoCoChanel 30.09.2014 09:06
CoCoChanel
Obcan rumunské narodnosti ma zde ve FR veskeré zdravotni osetreni zadarmo

Tak to ale funguje (nebo by spíš mělo fungovat) v celé EU. Občan cizího státu EU by v ostatních zemích měl mít péči (kterou pokrývá tamní pojištění) zdarma. Pokud se přizabije francouz tady, měl by být ošetřen zdarma. Píšu "měl", protože ne vždy a všude to tak funguje. Dřív bylo několik afér, teď už dlouho je docela klid.

obcané CR/SK je podle vas imigrace, prospesna pro nas/vas systém?

Ne. V ČR je poměrně hodně nezaměstnaných místních. Tím myslím ty, kteří (obzvláště mimo velká města) chtějí pracovat a nemají moc kde. Ne ty bezdomovce, kteří se mi tady válí pod balkónem s láhví vodky. I takoví jsou a není jich málo. Proč si sem tedy tahat cizince, když našim pak musíme platit dávky?
Navíc cizinci (obzvláště z východu) pracují za podstatně méně, než by byl ochotný někdo místní (buď nemají na výběr a jsou vykořisťováni, aby přežili, nebo sem prostě jedou na půl roku vydělat něco, žijí tu dobu pod mostem a doma mají něco víc, než ostatní). Právě kvůli této situaci (tatínek dvou dětí prostě za 8 tisíc jít dělat nemůže, protože by neměli co žrát) se narušuje životní úroveň místních.

Přizpůsobování se menšině, která tu je v případě přistěhovalců dobrovolně mi přijde zvrácené. V každé zemi se snažím dodržovat místní zvyklosti (nebo je alespoň nenarušovat). Přestěhoval bych se jedině do země, jejíž situace, zákony a zvyklosti mi vyhovují. Nikoli do země, kde mi to nevyhovuje a pak blbě remcal a snažil se jim tam prosadit moje zvyky, náboženství.....

Vytváření menšin mi vadí, protože se ukazuje, že to nikdy neudělá nic dobrého (menšina se prostě chová jinak a NĚKOMU to vždycky vadí = budou problémy; případně se menšina chová i nelegálně a není možné s tím nic moc dělat (například nedávno jsem si koupil v tržnici od "cizince" pantofle Adidas za pár korun. Nepředpokládám, že mi "cizinec" prodal originály a ani bych to nečekal = porušil zákon).
Tím rozhodně nechci říct, že každý cizinec porušuje zákony. Pokud si tu ovšem necháme vzniknout menšiny, přecijen se za ně líp schová nelegální činnost (všechny stánkaře v tržnici policie zkontrolovat nestihne).

Můj závěr:
Každý má právo si vybrat, kde chce žít a kde se mu líbí, ovšem pro všechny by bylo lepší, kdyby tak všichni činili jako jednotlivci (nebo malé skupiny = rodina...), nikoli jako masa tisíců lidí, kteří v "nové" zemi vytvoří obrovskou komunitu, která si žije vlastním životem.

PS.
Rozhodně nechci, aby můj příspěvek vyzněl jakkoli rasisticky. Osobně proti kolegům z tržnice (ani proti nikomu jinému) nic nemám, spíš mi to přišlo jako vhodný příklad, kdy menšina může díky svému postavení narušovat systém.

- Moc se mi libila tvoje expresion:

nebo malé skupiny = rodina

- Tady rodiny berou prispevky, z mého platu to dela nakych 180 Euro, ze by chodili do skoly,.........spis gétovat.
- Kdyz byvaly prezident Nikolas Sarkozy, rekl, vase dite nechodi do skoly, nedostanete pridavky, kde skolni dochazka se zvysila o 29% nahoda nebo?
Ve statech EU to zacina byt hodne, kde na vas se to zene, byt tzv. anti blanc coz znamena, proti bilym, kde mohu rict, jde opravdu o rasismus....

- Z čeho ty más obavy, v tom nákou dobu ziju a tvé obavy jsou bohuzel na místē.
(dríve nebo pozdeji se to stejnē stane, tomu se nedá vyhnout.....nechci byt toho svēdkem, ale taková je realita a je jen otázka času kdy dojde na tzv. Lámání chleba...)

Pristahuje sa tam ten, co sa ma doma horsie. A nie je ich malo. To si len tu my myslime jak sa mame strasne zle. A pritom pre Ukrajincov sme napriklad uz zapadniari, co sa maju jak prasce v zite.
Staci rozklad Ukrajiny a verim, ze nas migracna vlna z vychodu neobide.
A to nehovorim o Azii a Blizkom Vychode.

- Tak to ja sem treba neodjel z duvodu ze bych se mel spatne, nebo ze bych nemel duvēru k republice ...
- Ale tvrzení co sa maju jak prasce v zite. :) bych do toho pridal také rumuny a jejich pohled kdyz poprvé vidēli kolo s prehazovačkou :) (trochu zmēna od oslíka nebo koníka)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru