Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zdraví, kondice, kvasinka Candida Albicans

Zažil jsem v životě o něco víc stresů, než abych to přežil v plném zdraví. Trochu jsem si to zobecnil a začal jsem tomu říkat "Syndrom stromu přešlého mrazem". Možná je to hodně podobné výrazu "snížená imunita". Krom častých zánětů horních cest dýchacích v mládí jsem na vojně dostal plíseň do nehtů palců na nohou.
Prakticky 30 let jsem to neléčil. Teprve po přečtení jedné knihy a později s využitím internetu v devadesátých letech jsem s tím začal něco dělat. Bohužel, bez pomoci lékařů.
Léčím se sám změnou stravy ale ne až tak přísně. A užíváním kyseliny Kaprylové. K Nystatinu přístup nemám.
Mám dojem, že čeští lékaři kvasinku Candida Albicans podceňují. Tedy aspoň v mém okolí - (okres Strakonice).
Pro nezasvěcené uvedu stránky, kde o problému Kandidózy píší:
www.celostnimedicina.cz/acidophilus-bojuje-proti-candide.htm
www.candida.cz/candidoza-onemocneni/
www.health-truth.com/
A trochu zkušenosti. Před asi osmi lety jsem přišel o veškeré ochlupení. Lidi mě měli za skina, do očí mě tekl slaný pot, ale také jsem ušetřil za holiče. Na kožním si s tím po mnoha i laboratorních vyšetřeních nevěděli rady. Lékařská diagnostika byla - problém autoimunity.
A zhruba v době, kdy jsem začal víc se bránit kvasince, tak najednou začalo znovu růst obočí, vousy a další. Mohlo v tom být i něco jiného.
Asi před dvěma roky mi začaly růst nové nehty bez plísně, nebo aspoň s nižším poškozením.
Rád bych se ještě dostal do lepší kondice, proto to sem píši, jestli s tím má někdo další má zkušenosti.
A pro neinformované, aby se o to aspoň trochu zajímali.
Ještě dodám, že si ještě pomáhám jogurty. Poslední dobou občas piju kozí mléko.

Předmět Autor Datum
S nehty mám také potíže. Přibližně rok se léčím u jednoho dermatologa, ovšem s diagnostikovanou lupé…
Zarniwúp 28.09.2014 12:48
Zarniwúp
Určitě bys měl něco v tomhle směru něco zkusit. Jsem smutný z toho, že lidi si jezdí léčit boreliózu…
Bobo 28.09.2014 13:47
Bobo
No budu to muset nechat na tu kontrolu u dermatologa. Nasadit nějakou léčbu bez konzultace si nelajs…
Zarniwúp 28.09.2014 14:01
Zarniwúp
Hypochondr křížený se spamerem? :-D http://pc.poradna.net/q/view/1303143-neumim-vyuzit-prekladac-go…
IQ37 28.09.2014 13:45
IQ37
S diagnózou začni u sebe. Vlastně, Ty už jsi to udělal. Ale až tak sebekritický já nejsem.
Bobo 28.09.2014 13:54
Bobo
A co sperma? Není taky zkvašené? Kvasinka je sviňa!
IQ37 28.09.2014 14:17
IQ37
Ještě, že už mám po obědě. poslední
Chocholoušek 28.09.2014 14:21
Chocholoušek

S nehty mám také potíže. Přibližně rok se léčím u jednoho dermatologa, ovšem s diagnostikovanou lupénkou. Čert ví, jak to ovšem je. Byl jsem na vyšetření nehtů, odebírali vzorky a plísně prokázány nebyly... Je vůbec možné něco takového (candidóza) prokázat při testech nehtů (testuje se "růstem kultur" ze zeškrabu z nehtů)?
Ze začátku ovšem probíhala léčba s tím, že jde o plísně (jestli byla přímo diagnostikována jmenovaná candidóza, to nevím), bez efektu.
Zkusím se na to zeptat u dermatologa... Uvidím, jestli mě nevyžene. Když čtu příznaky, tak ty "všeobecné" by se určitě našly. Jinak snad jen to občasné svědění (které ovšem párkrát stálo za to), které jsem odboural změnou léků právě na tu lupénku (zřejmě kortikosteroidy, doktor kroutil hlavou, ale jinak to nekomentoval). Kontrolu mám asi za měsíc, tak zkusím dát řeč..

Určitě bys měl něco v tomhle směru něco zkusit.
Jsem smutný z toho, že lidi si jezdí léčit boreliózu do Německa, Nystatin mohou koupit jinde, než v Česku atd.
Při dlouhých zimních večerech si můžeme počíst třeba tady:
www.vicevlasu.cz/kandida-mozny-duvod-2-604-6.html a
www.chlamydie.info/node/767

Povzbuzující sdělení je na konci druhého odkazu
www.chlamydie.info/node/767#comment-58298 - cituji:
Já jsem měla bílé nehty na nohách, údajně to byla candida a doktor řekl, že neví, co s tím.....Nystatin od Kulicha jsem z kapsle vysypala, dala do trošky vodky, udělala kašičku a potírala, pomohlo!

Nystacin lze sehnat na Karlově náměstí v lékárně VFN v ulici hned nad Faustem. Pokud vám ho doktor předepíše, rozsypou ho do tablet. Dělají z toho i vodičku k potírání sliznicí. Tablety i vodička stály dohromady 60 Kč.

15 let chronická sinusitida (odebrání krčních mandlí a cysty z vedlejší nosní dutiny), únava, opakující se bolesti a ztuhlost v oblasti bederní páteře (znemožňující pohyb na několik dní v roce). Cpn, Ctr, Mycoplasma Pn, Ureaplasma, Borelioza

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru