Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Sběratel zbraní-na zeď repliky nebo airsoftky?

Zdravím, mou vášní jsou zbraně všeho druhu a chci teď rozjet velké zaplnění zdi (v průběhu následujících let).
Nejsem si ale jistý čím. Chci je převážně na zeď tudíž airsoftky (dále AS) nebudou mít plně svoje využití, běhat po lese nebudu. Ale repliky zbraní mě možná neuspokojí. Určitě někdy budu mít chuť tu zbraň sundat, potěžkat a vystřelit si z ní. Což u repliky nebude možné. V cenách mi příjdou oba druhy srovnatelné, když mluvím o několika tisících. Problem mi připadá co jsem tak procházel e-shopy výběr. Takovouto AS asi neseženu 596-Henryovka-osmihranna-hlaven-USA-1860. Na druhou stranu AS se alespoň v ČR prodává většina stejných mi připadá modelů. Možná je řešením kompromis dle modelu některé repliky a další zase AS. Co si o tom myslíte vy nebo jak je to u vás? Najde se neairsoft hráč co je sbírá nebo myslíte, že je to zbytečné? Doporučíte mi nejlepší e-shopy s největším výběrem? A co chladné zbraně? Má cenu kupovat dekorační katanu za 3000 kč když seženu funkční za stejnou cenu? Pořád mluvím o dekoračním využití na zeď. Jak je nejlepší tolik zbraní skladovat? Máte mříž s háčky, nebo dřevěný stojan či něco lepšího? Budu rád, když dáte vědět cokoliv co vás napadne o čemkoliv ze zmíněného, vaše zkušenosti a názory.

loading...
Předmět Autor Datum
Doporučuju vyprdnout se na všechny airsoftky a repliky a udělat si zbrojní průkaz a začít sbírat sku…
Redsnake 18.09.2014 12:30
Redsnake
to by lezlo do peněz mnohonásobně víc
Mojmír 18.09.2014 12:40
Mojmír
Ale je to autentické.
Kurt 18.09.2014 12:46
Kurt
No když jsem si ze zvědavosti přečetl podmínky pro zp v ČR, tak na to hodně rychle zapomenu :) a vrá…
Mojmír 18.09.2014 13:02
Mojmír
Takže jste buď hodně mladý, nebo nesvéprávný, nebo kriminálník, chápu to správně? :-) Na nákup zneho…
Kurt 18.09.2014 13:06
Kurt
No on si z toho chce občas vystřelit.
Zarniwúp 18.09.2014 13:34
Zarniwúp
ani jedno jen mě odradil téměř každý bod Česká republika patří mezi 3 země na světě, kde je k získán…
Mojmír 18.09.2014 13:42
Mojmír
Máte pravdu, vy si zbroják nedělejte.
Redsnake 18.09.2014 13:59
Redsnake
Rozumím. V tom případě bude chtít zvážit, jestli s nimi budete lítat po lese často (pokud ano, tak A…
Kurt 18.09.2014 14:08
Kurt
Tak jen pro info, jak jsem dělal zbroják já. Poprvé: To bylo asi před 8 lety. Testovacích otázek by…
Araneus84 18.09.2014 14:27
Araneus84
A tak on má pravdu, ZP není pro každého. Život je otázkou priorit. BTW: u nás v okrese minulý měsíc…
Kurt 18.09.2014 14:51
Kurt
ovšem mnohé originály nadobúdajú časom na hodnote,repliky zostanú vždy len replikami bez akejkolvek…
audax 18.09.2014 13:03
audax
Originál, je originál (myslím funkční, se zbrojákem). Jenže to mi manželka NIKDY nedovolí :-/ Takov…
L-Core 18.09.2014 17:25
L-Core
Mají to doma, vhodně zabezpečeno. Na zdi to viset nesmí, ale jinak není problém s vhodným zabezpečen…
Redsnake 18.09.2014 18:27
Redsnake
V anketě chybí možnost "Softwarová pistole"; tím je z hlasování diskriminován pan Zeman a jeho crew.
Dale Cooper 18.09.2014 17:41
Dale Cooper
To je co?
L-Core 18.09.2014 17:44
L-Core
Když byl spáchán onen chrastavský atentát na Klause, tak Zeman kdesi pronesl, že se tak stalo softwa…
Dale Cooper 18.09.2014 17:47
Dale Cooper
To může dělat každej.
karel 18.09.2014 17:50
karel
Jaj, UZI na antiperle! :-D
L-Core 18.09.2014 19:35
L-Core
Není čirou náhodou replika funkční zbraň? poslední
ms 20.09.2014 17:33
ms

Doporučuju vyprdnout se na všechny airsoftky a repliky a udělat si zbrojní průkaz a začít sbírat skutečné funkční zbraně. Hodnota oproti replikám a airsoftkám je reálná a užiješ s nimi i víc legrace a třeba i k něčemu budou. Je to super koníček, třeba takové odpoledne s perkusním revolverem na střelnici je k nezaplacení:)

ani jedno jen mě odradil téměř každý bod
Česká republika patří mezi 3 země na světě, kde je k získání zbrojního průkazu potřeba absolvovat zkoušku před komisí nebo komisařem
Navíc při této jedinečnosti máme ze všech jmenovaných zemí také určitě nejnáročnější obsah zkoušky
nechat si u svého praktického lékaře vystavit „posudek o zdravotní způsobilosti
487 testových otázek je náročných na zapamatování a také na pochopení
PROCESNÍ PODMÍNKY
podání přihlášky ke zkoušce na PČR: 100,- Kč (kolek)
příprava ke zkoušce, praktická (dobrovolné) 1.500,-Kč
2 fotografie 100,- Kč
zkouška odborné způsobilosti 1.300,- Kč
odměna zkušebnímu komisaři při zkoušce 600,- Kč
potvrzení posudku od svého praktického lékaře 500,- Kč
při vydání ZP na OŘ PČR se za 2 skupiny např. „B“ a „E“ platí 1.400,- Kč (kolek)
celkem 5.500,- Kč (jasně, že to bude zadarmo jsem nečekal)
a tuny dalších
jednoduše řečeno mi to nestojí za tolik sraní se s tím

Tak jen pro info, jak jsem dělal zbroják já.

Poprvé:
To bylo asi před 8 lety. Testovacích otázek bylo 250 a byla jen jedna správná odpověď. Dělal jsem ho u komisaře, který byl známý mého otce.
Otázky jsem se naučil přes víkend (opravdu naučil).
Na zkoušce nám rozdali testy, po 3 minutách, kdy jsem měl vyplněné teprve 4 otázky, ke mně přišel komišař, položil tu dírkovací šablonu na test, udělal u správných odpovědí tečky a říkal: Ano, máte to správně, pokračujte, pěkně zakroužkovat správné odpovědi. :-D
Při rozebírání zbraně mi nešla rozebrat malorážka, ale rozebírala se v prostoru střelnice (dle zákona se nesmí rozebírat v blízkosti palebné čáry nebo co, takže jsme vlezli do prostoru :-D). Takže jsem tam s ní chvíli kvrdlal a snažil se přijít na to, jak ji rozebrat, za chvíli mi ji komisař vzal z ruky a jen nahlas řekl, ano, dobře jste ji rozebral a složil (aby to policajtka slyšela).
Střelba na terč byla komedie. Z 5 metrů se měl trefit terč 1,5x1,5 metru alespoň 4x z 5 pokusů. Musel bych být ožralej na šrot, abych ho netrefil poslepu...

Podruhé (zapomněl jsem si ho nechat prodloužit a tak mi propadnul :-D a musel jsem ho dělat znovu už s těmi cca 500 otázkama)
Zašel jsem na střelnici za známým komisařem. Chtěl jsem si zbroják rovnou i rozšířit o kategorii E, abych mohl zbraň nosit u sebe. Komisař mi řekl, že v tom případě mohu dostat jednu z 5 variant testu, přičemž jedna byla ministerstvem vyřazena. Takže mi 4 testy. za necelý den jsem se je naučil stylem accbcdabd... a pro jistotu si udělal i tahák. :-D
Přišel jsem na zkoušku a komisař mi řekl, že vzhldem k tomu, že chci rozšířit i na kategorii E, musím udělat jeden z těch nejtěžších testů a na ty má u sebe 4 varianty a řekl mi, ať si tedy jeden vyberu. Šáhnul jsem po tom prvním, který jsem měl naučený nejlíp. Komisař si k sobě volal další, aby jim dal testy. Poslední vydal asi do 5 minut. No než ho dal poslednímu, měl jsem test vyplněný a šel mu ho odevzdat.
Zíral na mě, jestli jsem se nezbláznil, že jsem to za tu dobu nemohl ani přečíst. Na to jsem mu řekl, že já čtu rychle a už tam ni asi nevymyslím. Si ho vzal a za chvíli mi říkal: ľověče, vy to máte bez chyby, to není možný. :-D

Mnohem větší bobky jsem měl, když jsem dělal řidičák.. Zbroják je taková komedie o ničem. ;)

"příprava ke zkoušce, praktická (dobrovolné) 1.500,-Kč"

tohle je hovadina. to není relevantní náklad. testovací otázky jsou na netu, rozebrat zbraň se naučíte buď z youtube nebo si na zkoušku můžete donést zbraň vlastní, kterou rozebrat umíte...

Originál, je originál (myslím funkční, se zbrojákem). Jenže to mi manželka NIKDY nedovolí :-/

Taková funkční "bezbolestná" (drží ji ten afroameričan vpravo) by se na stěně vyjímala ohromně :-)
[predator.jpg]

Nedávno byla v TV reportáž z nějaké soutěže amatérských sniperů. V rozhovoru jeden prozradil, že jeho zbraň ho stála přes sto táců. To jsem netušil, že tohle lze vlastnit (možná, že to ale nemají doma, co já vím??)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...