Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nechť si meteorologové rektum vyhudlají

Už mě to nebaví.
Tři dny dopředu do nás ze všech stran hustí o masivních bouřkách, které se přeženou celým územím. U nás spadly tři vyděšené kapky.
Podobně to bylo před pár dny s předchozí vlnou veder - apokalyptické zprávy o silných bouřkách v celé Republice... a ani prd.

Člověk se večer vyrezignuje na zalívání, protože "v noci bude vody dost" a ráno obhlíží vyprahlou zahrádku.

Ať radši drží hústa, když neumí předpovídat exaktněji než s přesnosí na 100 km.

Předmět Autor Datum
U nás večír zachcalo, v Brně taky. Cestou k vám už tomu asi došly chcance.
Prasak 12.06.2014 08:14
Prasak
Sleduješ v přímém přenosu důsledky globálního oteplování. Modely, které vznikaly poslední stovku let…
JR_Ewing 12.06.2014 08:36
JR_Ewing
To dělám. Leč přes noc chrním. Pokud historické modely na současnost nepasují, nemají je používat. N…
Moas 12.06.2014 13:04
Moas
globálního oteplování Tak. A proto je správné, že EU zakázala žravé žárovky a budou zakázané i siln…
Dale Cooper 12.06.2014 20:12
Dale Cooper
Oteplovat se bude podle toho, jak to Angela naplánuje. http://zpravy.idnes.cz/teploty-nesmeji-vzrust…
karel 12.06.2014 20:16
karel
EU nezakazala silne Luxy. Příkon a výkon není totéž. EU omezila příkon. Jde jim hlavně o omezení sit…
JR_Ewing 13.06.2014 07:58
JR_Ewing
No ještěže tu EU máme. Výrobci by na to sami dozajista nepřišli...
Dale Cooper 13.06.2014 17:26
Dale Cooper
V dobách dávno minulých Eta Hlinsko vyráběla vysavače, které se vyvážely do Rakouska a tam na to lep…
jirka44 13.06.2014 17:32
jirka44
Globální oteplování je problematický pojem. Korektnější je hovořit o globálních změnách klimatu, kte…
Niko Bellic 12.06.2014 20:29
Niko Bellic
Počkej, vždyť se o globálním oteplování psalo v novinách a říkali to v televizi; tak to musí být pra…
Dale Cooper 12.06.2014 21:11
Dale Cooper
Programuji pro HAARP a mám konexe na Bilderberg :-)
Niko Bellic 12.06.2014 22:45
Niko Bellic
Programuji pro HAARP... Tak to asi budeš brzo bez práce: http://technet.idnes.cz/haarp-cns-/tec_te…
Jack 13.06.2014 20:51
Jack
Nesmysl, v atmosfere rapidne pribyva CO2, to bylo zmereno, takze zadna teorie, a presne se vi, kolik…
RedMaX 15.06.2014 19:11
RedMaX
Hm, tohle "se ví", ale neví se, jaké počasí bude zítra... Myslím si, že jako lidstvo víme velký kulo…
Dale Cooper 15.06.2014 19:21
Dale Cooper
Predpovedet pocasi na zitra je dost hadani, zmerit mnozstvi CO2 v atmosfere je je proste jit a zmeri…
RedMaX 15.06.2014 22:05
RedMaX
Když tomu doopravdy věříte... OSN reprezentovaná debilem Alem Gorem svorně s EU vesele potlačují jin…
ms 15.06.2014 19:31
ms
Globální oteplování je dogma, úspěšně zakořeněné v myslích některých jedinců... Pečlivě prováděná, d…
Dale Cooper 15.06.2014 19:53
Dale Cooper
Tady neni cemu verit, proste se to zmerilo a dokonce se vyvrtal sloupec ledu nekde v Antarktide a zm…
RedMaX 15.06.2014 22:13
RedMaX
Meteo radar je dobrej na postup fronty, ale ne na nahlou bourku, ta se ti nekde vytvori, spadne to a…
RedMaX 15.06.2014 19:13
RedMaX
Na radaru to uvidíš. Ta bouřka se obvykle nepadá na místě, kde vznikla, bývá tam nějaký posun. A tak…
Dale Cooper 15.06.2014 20:03
Dale Cooper
No prave, na bourku je meteo radar kratky, kdyz zacne, tak uz neni potreba a dokud neprsi, tak to ta…
RedMaX 15.06.2014 22:03
RedMaX
Nadávky na meteomrchy se ozývají naší domácností několikrát denně! Když já něco poseru, tak mě sejmo…
IQ37 12.06.2014 08:56
IQ37
Njn, a já co mi to pořád připomíná :-D:-D Je ale dobře že jste si všichni tak podobní a je snadné v…
Roker 15.06.2014 20:00
Roker
Nejsi sám, kdo se na ně zlobí. Osobně jsou mi buřt, v mobilu mám aplikaci na radar a koukám na to. V…
Dale Cooper 12.06.2014 09:18
Dale Cooper
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/339085-kim-cong-un-si-postezoval-na-spatnou-praci-meteorologu.…
Yarda 12.06.2014 10:41
Yarda
Toto su take problemy ludi, ktori nemaju problemy... Ja som napriklad vcera zistil, ze vybavit zdrav…
blue5 12.06.2014 11:35
blue5
Je to buzerace, ale ber to z té lepší stránky. Alespoň budeš vědět, jak na tom zdravotně jsi ;-) Kdy…
icepower32 12.06.2014 11:45
icepower32
Co ze to? To je napisane kde ze ked chces pracovat ze je povinne nejake vysetrenie? Ja som teda prac…
MM.. 12.06.2014 19:01
MM..
podnikani.aspx
jirka44 12.06.2014 19:38
jirka44
Jezisikriste :-) Asi ostavam... :D
MM.. 17.06.2014 20:16
MM..
:-D Jo je to tak, proste chces pracovat, tak za trest (takova nehoraznost chtit pracovat) musis jest… poslední
RedMaX 17.06.2014 21:33
RedMaX
Asi som chvalabohu v inej krajine :) (ale pracovaval som aj v SR kedysi a nikto ma nikdy predtym nev…
blue5 13.06.2014 09:14
blue5
Takovy burdel tam nahoře maju....!
Zarniwúp 12.06.2014 11:50
Zarniwúp
U nás nepršelo, ani se to nedalo čekat. Tady neprší skoro nikdy :-( Zato teplota, s tou jsou v před…
L-Core 12.06.2014 13:52
L-Core
Louny? koukam na www.windguru.cz a samozrejme chmi radar. Musim rict, ze vcerejsi neprseni me taky…
bahno 12.06.2014 17:13
bahno
U nás nepršelo, ani se to nedalo čekat. Tady neprší skoro nikdy Naše specialita je trochu jiná. Děč…
Zarniwúp 12.06.2014 17:33
Zarniwúp
Nemysli si, že je to v Praze lepší... Naopak.
Dale Cooper 12.06.2014 20:12
Dale Cooper
Tak nejdestivejsi misto v CR je Milesovka a nejsussi Rana u Loun - od sebe par kilometru a na tom pr…
bahno 12.06.2014 22:13
bahno
Tak tak. Při převládajícím Z a SZ proudění toho moc na Lounsku (a potažmo v Praze) nespadne...
Dale Cooper 12.06.2014 22:24
Dale Cooper
Milesovka urcite neni nejdestivejsi, uvadi se jako nejvetrnejsi. Viz http://cs.wikipedia.org/w/index…
navay 13.06.2014 00:41
navay
Ono s tim nejdestivejsim a nejsussim mistem je to takovy tezky, tyhle dve mista se uvadeli driv, tus…
bahno 13.06.2014 10:26
bahno
Tyhle dlouhodobé statistiky se téměř nemění. V 1000 Čsl. nej je uvedeno totéž co na Wikipedii. [227-…
navay 13.06.2014 16:17
navay
Ja se tady v Brne taky tesila, az tu nejaka poradna bourka splachne to vedro. A prdlacky, spadlo pet…
merlouska 12.06.2014 19:45
merlouska
Někdy se to už s tím šifrováním začíná přehánět. Nemyslíte? :-D
Jack 13.06.2014 20:56
Jack
jezkovy voci, co to je? to byly normalni odkazy na fotky :-?
merlouska 14.06.2014 00:01
merlouska
Já to viděl, na prvním bylo bílé nadělení.
karel 14.06.2014 00:19
karel
A na dalším jahody, co už letos asi neochutnaj.
Prasak 14.06.2014 20:51
Prasak
U nas prselo, je to lokalni. Jak pise Ewing, modely uplne dobre nefungujou, statistikama se uz ridi…
RedMaX 15.06.2014 19:16
RedMaX
Všecko stojí za hovno. Počasí taky.
mif 15.06.2014 22:11
mif

Sleduješ v přímém přenosu důsledky globálního oteplování. Modely, které vznikaly poslední stovku let kvůli dramatickým změnám v atmosféře fungují mnohem hůř. Doporučuju sledovat meteo radar, tam máš alespoň přibližnou představu na hodinku-dvě dopředu.

V dobách dávno minulých Eta Hlinsko vyráběla vysavače, které se vyvážely do Rakouska a tam na to lepili nějakou nálepku a prodávalo to tuším Quelle. Odběratel požadoval, aby to mělo co největší příkon, tak se schválně navrhoval materiál na statory a rotory, aby to mělo velký ztráty.

Nesmysl, v atmosfere rapidne pribyva CO2, to bylo zmereno, takze zadna teorie, a presne se vi, kolik ho vypousti clovek a kolik zbytek (sopky atp.). Takze vime, ze to souvisi s cinnosti cloveka a take vime, ze CO2 zpusobuje v atmosfere takovy "oblak",diky kteremu se slunecni svetlo neodrazi zpatky do vesmiru, ale zustava tady a cim vic CO2, tim vic tepla za Slunce nam tu zbyde, takze se jednoznacne jedna o globalni oteplovani.

Když tomu doopravdy věříte... OSN reprezentovaná debilem Alem Gorem svorně s EU vesele potlačují jiné názory, které popírají politické směřování. Viz Lysenko, Stalin nebo Al Gore - obojí stejné, jen suita kolem "eko deoteplovatelů" má často své vlastní finanční zájmy, jako třeba jeden z bojovníků za "emisní povolenky" - šéf tehdejšího Enronu.
Metan je daleko horší "skleníkový" plyn než CO2, navíc nikdo neví pořádně, zda je to obvyklá perioda zvýšeného slunečního záření a běžné změny klimatu na této planetě. To probíhalo i dříve, než lidé začali budovat prvé civilizace.

Tady neni cemu verit, proste se to zmerilo a dokonce se vyvrtal sloupec ledu nekde v Antarktide a zmerilo se v nem CO2, takze vime i kolik bylo CO2 driv. To ze na emisnich povolenkach nejaci chytrolini vydelavaji je druha vec, ale nic to nemeni na zmereni CO2 a to strme roste vzhuru a co udela CO2 taky vime, zase neni treba v tom hledat nejake slozitosti.
Jiste methan je to same v blede modrem, proto prechazet od ropy na zemni plyn je jen dalsi nesmysl a zase na tom nejaci chytraci snazi vydelat. Nicmene zase to nic nemeni na tom, ze pokud s tim nezacneme nic delat, tak rapidne snizujeme zivotnost teto planety a i nas samych, teda ja deti nemam, ja to jeste doziju, ale nejpesimistejsi odhady jsou ze v roce 2100 uz tu bude tak teplo, ze to tu pomalu zacne byt neobyvatelne a vyzkum ohledne Marsu a vubec vesmirneho cestovani je stale totalne v plenkach.

Nadávky na meteomrchy se ozývají naší domácností několikrát denně! Když já něco poseru, tak mě sejmou na výplatě, případně mě vyrazí z práce. Tihle hajzlíci mají kšeft, kde jsou asi nedotknutelní a beztrestně nasírají národ! Žádná odpovědnost a žádný postih. To je společný jmenovatel sedmimiliardové České televize. A nejenom u zpráv o počasí. Stávám se radikálem a přeju smrt rosničkám i jejich bezpohlavním samcům!

PS: Dnes je tady konečně zatažano a teplota "pouhých" 22° C. Včera jsem byl touhle dobou nakupovat a dotáhl jsem naši nákupní tatrakáru (taška kolečkách) z posledních sil, při 30° C v 10 hodin. Smrt imperialismu a falešným prorokům!

Toto su take problemy ludi, ktori nemaju problemy... Ja som napriklad vcera zistil, ze vybavit zdravotne potvrdenie, pre blbu brigadu, nemusi byt tak jednoduche ako by sa dalo cakat. A ze namiesto 3 minutoveho rozhovoru s obvodnym lekarom o tom, ze som mlady a ze mi absolutne nic nie je, sa cely proces moze natiahnut na tri dni, pretoze je potrebne spravit odbery, dokladne preskumat moč a kedze zamestnanec napisal do popisu prace aj, naoko, "neproblematicku" pracu s PC (ku ktoremu by som sa asi ani nedostal) potrebujem aj kompletne ocne vysetrenie. Obvodak zjavne potrebuje vykazovat nejaku cinnost... A na konci si tu saradu aj zaplatim, pretoze brigadnik si zdravotne potvrdenie plati sam, super. To si potom jeden Greenfour povie, ze toto vsetko moze, iba kvoli styrom plnym (no plnym, 10h) dnom v mesiaci, jebat a radsej si zarobi inak. Ale pravda, nepresna predpoved pocasia, to je "nehoraznost".

Je to buzerace, ale ber to z té lepší stránky. Alespoň budeš vědět, jak na tom zdravotně jsi ;-) Kdyby si chtěl tyhle testy po doktorce ty, tak bude mít kecy a bude se zdráhat něco takového dělat.

Jinak k tomu počasí. Už mě vážně serou neboť v očekávání krupobití jsem již dvakrát připravoval k autu silné deky a přikrývky a pokaždý k hovnu. Těch 5 minut deště za to nestálo. Nejdříve tvrdí, jak přijdou bouřky v noci, pak že ráno, pak nakonec přijdou mega bouřky večer a vypadne z toho 136 kapek vody na km2.

Co ze to? To je napisane kde ze ked chces pracovat ze je povinne nejake vysetrenie? Ja som teda pracoval uz velakrat ale nepamatam sa ze by niekto odomna chcel nejake ocne vysetrenie ani ziadne ine. Asi som chvalabohu v inej krajine :) (ale pracovaval som aj v SR kedysi a nikto ma nikdy predtym nevysteroval :)

:-D Jo je to tak, proste chces pracovat, tak za trest (takova nehoraznost chtit pracovat) musis jeste na vysetreni, jestli te doktor pracovat uschopni. Vtip je, ze zamestnavatel, kterej te na prohlidku neposle pred podepsanim smlouvy, ikdyby to byl malinkej soukromnicek, tak porusuje zakon a takova pracovni smlouva neni platna, protoze ji zamestnavatel vubec nesmi podepsat.
Vysledek je ten, ze prijdes ke svemu praktickemu lekari, ten ti udela prohlidku, vyinkasuje penize od zdravotni pojistovny, vypise ti vypis pro zavodniho lekare, vyinkasuje penize od tebe, pak jdes k zavodnimu lekari a ten ti udela druhou prohlidku a vyinkasuje penize od tveho budouciho zamestnavatele. Chtel jsem napsat lekari, ale tem zviratum se tak snad ani rikat neda, teda doktori maji dobrou zivnost, taky bych bral aby me stat takhle "podrzel".

U nás nepršelo, ani se to nedalo čekat. Tady neprší skoro nikdy :-(

Zato teplota, s tou jsou v předpovědích pro nás poněkud opatrní. Na místní meteostanici jsem v úterý měli 36,1°C, včera už jen 34,6°C. Na dvoře ve stínu jsem měl v úterý odpoledne 39..

Sleduji výhradně
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/inca-cz/index.html
http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html

Louny?

koukam na www.windguru.cz a samozrejme chmi radar.

Musim rict, ze vcerejsi neprseni me taky docela namichlo(byt windguru byl s predpovedi opatrnejsi). Na to, ze to mely bejt frontalni bourky velky intenzity to bylo opravdu dost nepresne predpovezeny, navic tomu poklesu teplot se mi taky nechce verit.
Ale zase to neberu tak extra vazne, meteo je proste veda s nepresnymi vstupy a modely, tak tezko ocekavat presny vystupy. Nehlede na to, ye nektery jevy jsou prakticky nepredvidatelny co do prostoru, napr. o bourkach z tepla jde rict, ze asi budou, ale kde budou, to nikdo nevi.

U nás nepršelo, ani se to nedalo čekat. Tady neprší skoro nikdy

Naše specialita je trochu jiná. Děčín, Krupka, Teplice zaplavené... Nad Krušnými horami temno a zjevně apokalypsa. No a u nás v UL pár kapec mravencobijek. No a takhle je to skoro pokaždé, takhle my tady žijem.
Ne že by tu nepršelo nikdy, ale když jo, tak je zase sucho v těch okolních lokalitách. :-D

Ono s tim nejdestivejsim a nejsussim mistem je to takovy tezky, tyhle dve mista se uvadeli driv, tusimze v 1000 ceskoslovenskych nej sem to cet, taky obe dve maji velmi dlouhou tradici mereni. Napr. nejsussi rok drzi nejaka vesnice na kladensku se srazkovym uhrnem pod 300mm.
To ale nic nemeni na tom, ze tyhle dve mista, vzdaleny od sebe 20km, maji uplne jiny podnebi, a je to treba sakra videt na kvetene co tam roste, Milesovka je takovej tezkej vlhkej les, kde prsi pokavad je to alespon trochu mozny, Rana je step s podivnejma travama co nerostou nikde jinde(ok, treba jeste na Obliku). A pak vygeneruj predpoved, ktera se da odvysilat v TV za dve minuty.

EDIT: ted koukam na milesovku na wiki a zas takovy srazkovy uhrny nema, jenom ma nejvyssi vyskyt bourek - kde ja jsem k tomu proboha prisel?

U nas prselo, je to lokalni.

Jak pise Ewing, modely uplne dobre nefungujou, statistikama se uz ridit nelze vubec. Hlavni problem ale vidim v tom, ze se po kazdy povodni nadavalo meteorologum, ze vcas nevarovali, tak ted varujou porad. Vysledek je stejnej, maji takovou chybovost, ze az to zase prijde, tak je stejne nikdo poslouchat nebude. ]:)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru