Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Elektroinstalace po vietnamsku

Tohle jsem dnes zahlídnul v jednom vietnamským obchodě u nás. Je to na schodišti do prvního patra, v dosahu rukou. Revizáci tam asi na nákup nechodí.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tohle je IMHO vysoce odborné řešení, snad ani revizák by nemusel mít moc připomínek. Dřív se to řeši…
Yarda 20.05.2014 07:15
Yarda
Mám pocit, že zlodějky už jsou delší dobu v rozporu s normami, ale nejsem si jist. nový
Moas 20.05.2014 09:28
Moas
Já to taky samozřejmě nemám nikde našroubované, nedávno jsem se přehraboval v haraburdí a narazil js… nový
Yarda 20.05.2014 09:34
Yarda
Chápu to správně, že je napojená zásuvka z objímky světla?
Redsnake 20.05.2014 08:23
Redsnake
Vyhráváš zlatýho bludišťáka. nový
Prasak 20.05.2014 09:07
Prasak
To říkám pořád, že se věnečky přeceňují :) nový
Redsnake 20.05.2014 12:22
Redsnake
To je jeste v pohode... ja onehda videl kabel s VIDLICI na kabelu trcicim ze zdi a zasuvku, samozrej… nový
bahno 20.05.2014 08:32
bahno
Pro neznale mistnich podminek, jedinej ucnak na skvrnanech je elektro... Není na Skvrňanech i hotel… nový
manas 20.05.2014 08:59
manas
Ta je v prednakach, a ne tak dlouho aby to pro nej pripadalo v uvahu. Faktem je, ze v prednakach byl… nový
bahno 20.05.2014 09:46
bahno
Vždyť už František Nepil měl empiricky ověřeno, že elektrikáři doma žádný zásuvky nemaj. Akorát jim… poslední
Zarniwúp 20.05.2014 17:39
Zarniwúp

Tohle je IMHO vysoce odborné řešení, snad ani revizák by nemusel mít moc připomínek. Dřív se to řešilo tzv. zlodějkou - mezikus mezi žárovkovou objímkou a žárovkou, byly na něm dvě zásuvky, ještě mám jednu někde doma.

Já to taky samozřejmě nemám nikde našroubované, nedávno jsem se přehraboval v haraburdí a narazil jsem na to. Ostatně ta zlodějka co mám je z doby, kdy zásuvka byla tvořena dvěma trubičkami a kolíky vidlice byly rozříznuté a napružené a tak to v sobě drželo. Teď je to obrácené - kolíky vidlice jsou válečky a napružené jsou kontakty v zásuvce.

To je jeste v pohode... ja onehda videl kabel s VIDLICI na kabelu trcicim ze zdi a zasuvku, samozrejme obycejnou, zadnou IP44, namontovanou na bocni strane venkovniho poutace. Co me ovsem dostalo nejvic, bylo, kdyz se majitel podniku zeptal odkud jsem. Rekl jsem mu, ze z plzne-skvrnan, on se rozzaril a rekl, ze to tam dobre zna, ze se tam chodil do uceni!(Pro neznale mistnich podminek, jedinej ucnak na skvrnanech je elektro...)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru