Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Také vymýšlíte, jaké heslo zadat do různých IT služeb?

Zadejte užívatelské jméno!
…………………………
- Zadejte heslo!
- jablko
- Lituji, heslo musí obsahovat minimálně 8 charakterů!
- červenýjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min.1 číslici!
- 1červenýjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min. jedno velké písmeno!
- 1ZASRANÝčervenýjablko
- Lituji, heslo nemůže obsahovat za sebou nasledující velká písmena!
- 1ZasranýČervenýJablkoAnaserSi!
- Lituji, heslo nemůže obsahovat diakritické znaky!
- 1ZasranyZhnilyCervenyJablkoAchcipniTyhazleJakTohleNeprijmes
- Lituji, toto heslo je už obsazené!

Předmět Autor Datum
Tohle nastesti neresim, volim si nahodny sled 8-16 znak A-Z, 0-9. To uz by muselo byt aby bylo nekde…
Menfis_cz 05.02.2014 14:11
Menfis_cz
Poslední pokus je fantastický, konečně něco pro zasmání.
M-Pol 05.02.2014 14:20
M-Pol
Ano, tohle je mi povědomé.
Zarniwúp 05.02.2014 15:14
Zarniwúp
Mám tak unikátní heslo, že mi žádná služba ještě nevynadala. Používám ho všude s drobnými obměnami.
Niko Bellic 05.02.2014 16:01
Niko Bellic
Možná ti to přijde divné, ale takové heslo máme všichni.:-)
Moas 06.02.2014 07:02
Moas
8 charakterů Trefils mé slabé místo.]:(
Moas 06.02.2014 07:05
Moas
Tohle je nic. U nás v práci si ajťáci vymysleli, že musíme hesla měnit každý měsíc. Hesla se postupn…
Redsnake 06.02.2014 11:46
Redsnake
Tenhle pohled bezpečáků nechápu a snažím se v debatách s nimi jim ho vyvrátit. Myslím si, že nastave…
JR_Ewing 06.02.2014 12:00
JR_Ewing
Je už na čase dát všude čtečky otisků prstů a bude pokoj. Mám to na novém ajfounu a jsem s tím spoko…
Rce 06.02.2014 13:30
Rce
Akorát že ty čtečky otisků jsou dobré tak pro bratrstvo kočičí pracky, když se to s ní dá odemknout.…
Kráťa 09.02.2014 00:29
Kráťa
Tím slabým místem jsem myslel choromyslné překládání slova "character".
Moas 06.02.2014 14:30
Moas
U nás v práci chtějí změnu hesla naštěstí po půl roce a nekontrolují jestli se změní jen jedno místo… poslední
Zdenál 13.02.2014 20:12
Zdenál
* Zadejte nové heslo: Penis * Vaše heslo není dostatečně dlouhé.
Moas 06.02.2014 14:31
Moas
LOL
Kráťa 09.02.2014 00:22
Kráťa
Staci si pamatat heslo do Win a do Keepass-u a mas po problemoch.
Michal2 09.02.2014 00:33
Michal2
Používám "cintáty" z filmů. Např. "smrdutyopossume" či "tomahluchonemec" nebo "kvakvakvokvax" etc. M…
mif 09.02.2014 00:35
mif
Já píšu slovo s diakritikou a místo diakritiky čísla na příslušné klávese. Když to mají moc smrduté…
Kráťa 09.02.2014 01:17
Kráťa
Dobrý nápad :beer:. Svičnout se do engliš a použít česká slova mě nenapadlo. Píšu si do blbajzníku.
mif 09.02.2014 01:25
mif
My psali v IM na noťasech bez numerické čísla bez Shift, jelikož jsme byli líní, takže třeba "čí kg"…
Kráťa 09.02.2014 09:38
Kráťa
bohužel s tímhle crackeři celkem počítají.. :-(
touchwood 11.02.2014 21:27
touchwood
pro důležitý věci mám keepass a jeho generátor. kdb mám zálohovaný všude možně. ty hesla by ze mně a…
kmochna 11.02.2014 22:17
kmochna
Keepass je bezvandý, hlavně se mi líbí, že stejná databáze funguje pod Linuxem, v Apple, iPhonem i n…
Rce 11.02.2014 22:52
Rce
To Kmochna, Rce Zdar pánové, používáte v Keepass nějaké doplňky (jaké)? Díky
Siki83 12.02.2014 19:46
Siki83
nepoužívám a mám kp verze 1,2. sice mám i ten novej, ale zvyk je zvyk. pak mám kp na androidu. na wi…
kmochna 12.02.2014 19:56
kmochna
Heslo používám jedno, v obměnách. Je jím moje někdejší přezdívka (nevulgární), jíž mne častoval brat…
Dale Cooper 09.02.2014 12:36
Dale Cooper
Jo, hnete me to taky. Pro "generovani" hesel pouzivam prvni pismena z neceho zapamatovelnyho, takze…
bahno 09.02.2014 19:24
bahno
v práci máme asi povinnost zamykat pc (win+lock) při každém odchodu od něj. s kolegy z it oddělení v…
lední brtník 12.02.2014 20:28
lední brtník
I na IT jsou šplhounský, bonzácký kurvy? No jo, takový najdeš všude. Někdy by za svou podstatu lidst…
Prasak 13.02.2014 00:30
Prasak

Tohle je nic. U nás v práci si ajťáci vymysleli, že musíme hesla měnit každý měsíc. Hesla se postupně ukládají, tzn, ty předchozí nelze už nikdy použít. Logujeme se do asi pěti, šesti systémů, všude měnit po měsíci heslo. Vtipné je, že všichni časem sklouzli k tomu, že si jen obměňují poslední číslo v hesle, tzn, takové heslo a jeho případné rozluštění, pokud by se někdo dostal k předchozím heslům je zbytečné. Ale jim to nedochází a ještě nás otravují tím, že se jednotlivé systémy po určité době nečinnosti odhlašují.

Divní pazgřivci.

Tenhle pohled bezpečáků nechápu a snažím se v debatách s nimi jim ho vyvrátit.
Myslím si, že nastavení politky na změnu hesla jednou mesíčně s nemožností použít zpětně (5-10 hesel zpětně, navíc lze hlídat i podobnost, takže měnění posledního čísla, nebo změna písmena z malého na velké, by neprošlo), vede naopak ke snížení bezpečnosti. Lidé sklouznou k tomu, že heslo mají někde při ruce poznačené (v peněžence, na monitoru, v šuplíku, pod klávesnicí), což je mnohem nebezpečnější, než když mají jedno, podle patřičně silné politiky vygenerované (je třeba je naučit, jak si heslo vytvořit, aby se dalo zapamatovat a zároveň mělo tu komplexitu) a nechat jim ho pod dobu užívání. Chce to ale trochu snahu i ze strany uživatelů, například když dojdu do situace, kdy mé heslo je prozrazeno (dozví se ho někdo další), tak přijdu a požádám o změnu. Takhle se bezpečáci snaží bojovat proti blbosti (a nezodpovědnosti uživatelů) restrikcemi, místo aby si uživatele snažili vychovávat.

Je už na čase dát všude čtečky otisků prstů a bude pokoj. Mám to na novém ajfounu a jsem s tím spokojen, jak dobře funguje. Je fakt, že napsané heslo na Post-it a plácnuté na monitor je naprd. Když chodím po firmách, tak většinou to tak mají. Jen barva lístečků se liší :-D. I heslo k IT bankovnictví...

Já píšu slovo s diakritikou a místo diakritiky čísla na příslušné klávese. Když to mají moc smrduté a chtějí i velká písnmena, tak samohlásky velkými. Dobře se to pamatuje a je to pro ně schramstnutelné. Třeba
příliš - p59li3
červené - 4ervEn0
jablíčko - jAbl94ko

Heslo používám jedno, v obměnách. Je jím moje někdejší přezdívka (nevulgární), jíž mne častoval bratr. Kde to není nutné, tak ji mám jen malými písmeny. Někde to chce numera a znak, tak je heslo přibližně takové: H_____19xy+ kde xy je dvojčíslí mého roku narození.

Jo, hnete me to taky. Pro "generovani" hesel pouzivam prvni pismena z neceho zapamatovelnyho, takze silne heslo :"Bpv1.mVmBlcHzklh" generuje prvni sloka z Machova maje. Bohuzel, heslo do debilniho SAPu musi byt osmimistne a menit se kazdy mesic, navic v SAPu akorat vykazujeme hodiny a nic vic nemuzem - takze to demonstrativne resim tim Post-it em nalepenym na monitoru, abych ITky nasral...

v práci máme asi povinnost zamykat pc (win+lock) při každém odchodu od něj.
s kolegy z it oddělení vycházíme různě, ale mám pocit, že na mě šéfům bonzují, když vidí že se něčím takovým neobtěžuju. a to ještě neví, na kolik minut jsem si změnil automatické zamykání spořiče, to by je museli omývat (a zas by někam něco hlásili).

hesla bych potřeboval nejlépe automaticky zjišťovat batkou, což si bohužel můžu dovolit jen u sebe doma :(

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru