
Také vymýšlíte, jaké heslo zadat do různých IT služeb?
Zadejte užívatelské jméno!
…………………………
- Zadejte heslo!
- jablko
- Lituji, heslo musí obsahovat minimálně 8 charakterů!
- červenýjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min.1 číslici!
- 1červenýjablko
- Lituji, heslo musí obsahovat min. jedno velké písmeno!
- 1ZASRANÝčervenýjablko
- Lituji, heslo nemůže obsahovat za sebou nasledující velká písmena!
- 1ZasranýČervenýJablkoAnaserSi!
- Lituji, heslo nemůže obsahovat diakritické znaky!
- 1ZasranyZhnilyCervenyJablkoAchcipniTyhazleJakTohleNeprijmes
- Lituji, toto heslo je už obsazené!
Trefils mé slabé místo.![]:(](//common4.poradna.net/images/smiley/evilworry.gif)
Tohle je nic. U nás v práci si ajťáci vymysleli, že musíme hesla měnit každý měsíc. Hesla se postupně ukládají, tzn, ty předchozí nelze už nikdy použít. Logujeme se do asi pěti, šesti systémů, všude měnit po měsíci heslo. Vtipné je, že všichni časem sklouzli k tomu, že si jen obměňují poslední číslo v hesle, tzn, takové heslo a jeho případné rozluštění, pokud by se někdo dostal k předchozím heslům je zbytečné. Ale jim to nedochází a ještě nás otravují tím, že se jednotlivé systémy po určité době nečinnosti odhlašují.
Divní pazgřivci.
U nás v práci chtějí změnu hesla naštěstí po půl roce a nekontrolují jestli se změní jen jedno místo. A nevymysleli si to ajťáci, ti byli první proti, šlo to z vyšších kruhů.
v práci máme asi povinnost zamykat pc (win+lock) při každém odchodu od něj.
s kolegy z it oddělení vycházíme různě, ale mám pocit, že na mě šéfům bonzují, když vidí že se něčím takovým neobtěžuju. a to ještě neví, na kolik minut jsem si změnil automatické zamykání spořiče, to by je museli omývat (a zas by někam něco hlásili).
hesla bych potřeboval nejlépe automaticky zjišťovat batkou, což si bohužel můžu dovolit jen u sebe doma :(
I na IT jsou šplhounský, bonzácký kurvy? No jo, takový najdeš všude. Někdy by za svou podstatu lidstvo zasloužilo nevylézt z jeskyní a být na vrcholku evoluční pyramidy.