Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak často si čistíte zuby?

Ahoj lidi, nedávno jsem byl na kotrole u zubařky a cajk vychvalovala si mě, ale chtěl bych zuby nejvíc bílé jak to jen jde. Jistě je to i o složení stravy a třeba ne/kouření. Zuby si čistím každý den ráno, bez toho bych nevylez mezi lidi, ale večer na to často nedojde, jelikož každou noc zakončuju filmem a z únavy usínám, že to pak až se vzbudím vždy vypnu a jen se doplazím do postele. Jak jste na tom vy? A co dentální nit ? Používate ji?

loading...
Předmět Autor Datum
Dvakrát denně, případně před nějakou událostí, kdy je to vhodné (rande, ples...). Nit nepoužívám, zk…
Dale Cooper 04.02.2014 21:44
Dale Cooper
Já si čistim zuby zase jenom večer:-D. Ráno jsem rád že vylezu z postele, a ještě čistit zuby? Ráno…
afroman 04.02.2014 21:55
afroman
Me too. Ráno bych se z kefky a pasty zblil, volím hallsku. Samozřejmě před fyzickým kontaktem s mou…
mif 06.02.2014 00:06
mif
Před fyzickým kontaktem nemusí být pouhé vyčištění zubů dostačující. ___KLIK___
karel 06.02.2014 00:23
karel
Že "nasadíme na kořen jazyka" :-D. Bliju jen při té představě. To raději použiju jazyk z boty...
mif 06.02.2014 00:31
mif
Před fyzickým kontaktem je nutno nablejskat něco úplně jiného. Zuby schovám do kapsy. Nebo do skleni…
Rce 06.02.2014 00:33
Rce
Tož jsem kuřák, no. Má nejsladší to akceptuje, ale moc (spíš vůbec) jí smrad dehtu nefascinuje.
mif 07.02.2014 21:23
mif
manželka si každé ráno dává špunty do uší, když si čistím zuby, protože dávím jako šakal. Ale jsem b…
touchwood 13.02.2014 16:03
touchwood
Dvakrát denně. Nicméně večer na to někdy nedojde, z úplně stejného důvodu jako u tebe :-). Taky si r…
Niko Bellic 04.02.2014 22:07
Niko Bellic
Snažím se 3x denně ale občas to odpoledne neprojde. Nit sice máme doma já jsem ji použil asi jen tři…
manas 04.02.2014 22:27
manas
Dvakrát denně a to za každých situací. Ráno bych nevylezl mezi lidi, večer bych s povlakem na zubech…
šmejký 04.02.2014 22:31
šmejký
No jo, každej máme nějakou úchylku.
IQ37 04.02.2014 23:16
IQ37
Jaké zuby? Protézy se počítají taky? :-D Jestli chceš opravdu bílé zuby, tak zkus Ariel.
IQ37 04.02.2014 23:12
IQ37
Protéza? Nie je to tak trochu cheatovanie? :-p
Rogalo 05.02.2014 03:01
Rogalo
Protéza být nemusí, pokud chceš, aby tvé zuby byly bílé jako nové použij Perwoll White Magic :-D
Wolve 05.02.2014 06:09
Wolve
2x denně prakticky za všech okolností (pokud usnu u bedny, pak se stejně v noci přesouvám, čili lešt…
Kurt 05.02.2014 09:38
Kurt
Farba zubov je dana geneticky a ziadna zubna pasta ti zuby nevybieli. Maximalne tak zoderie a lahsie…
fleg 06.02.2014 07:33
fleg
Presne tak, dodam, ze dulezita je sklovina, coz je ochranna vnejsi cast zubu a spatnym cistenim zubu…
RedMaX 07.02.2014 09:30
RedMaX
Nemalé množství zubařů zuby netrhá, ale posílají k obličejovým chirurgům.
vlk56 07.02.2014 21:10
vlk56
Myslel jsem, že vlci problémy nemívají ]:).
mif 07.02.2014 21:20
mif
Bohužel, nejsem výjimka z generace a nevyhla se mi ústa plná kovu. Naštěstí takového, který bude za…
vlk56 07.02.2014 21:37
vlk56
To se máš. Mě bude odlepen až se zuby. Patřím k těm geneticky postiženým chudákům, kterým i přes usi… poslední
Jack 18.02.2014 12:55
Jack
Ráno a večer + keď je to potrebné.
06.02.2014 16:19
Dnes jsem byl koupit v Eltasatu na pobočce v místě bydliště konvertor na satelit.To co jsem ucítil,j…
tuta 18.02.2014 00:13
tuta
Kořen může být prase, ale taky může mít nějaký zdravotní trabl a nic s tím neudělá. Pak by měl ale t…
Dale Cooper 18.02.2014 08:47
Dale Cooper
U nás v hospodě máme 3 týdni novou servírku, nádherná holka, 26let i mi připadá že v té hlavě něco m…
manas 18.02.2014 10:36
manas

Dvakrát denně, případně před nějakou událostí, kdy je to vhodné (rande, ples...). Nit nepoužívám, zkusil jsem to jednou a nejspíš to bylo pazourama, ale akorát jsem si tím rozřízl dáseň.
Používám mezizubní kartáček, ten ale jen večer. Zuby bílé nemám a asi mít nebudu; hulím jak komín.
K čištění zubů i dokopávám dceru, když je u mě. Říká, že ráno si čistí zuby pro krásu a večer pro zdraví :-)

Dvakrát denně. Nicméně večer na to někdy nedojde, z úplně stejného důvodu jako u tebe :-). Taky si rád pouštím před spaním filmy. Zuby bílé úplně nemám, spíš takový průměr. Nit nepoužívám, i když mi to zubařka radila. Jednu dobu jsem se mi objevily dva kazy docela krátce po sobě. Od té doby si dávám víc záležet kartáčkem a zatím ok.

Dvakrát denně a to za každých situací. Ráno bych nevylezl mezi lidi, večer bych s povlakem na zubech neusnul. Jsem na zuby hrozně háklivej. Nesnesu smrad z pusy. Takže si je čistím i čtyřikrát denně jen kvůli tomu, že za deset minut se budu třeba líbat se svou milou.
Když je nějaká akce i tak mám v kapse kartáček s pastou na zuby, když zapomenu, tak alespoň žvejkačka nebo ústní voda. Jak říkám na zuby jsem fakt citlivej moje přítule snad ještě víc (má krásný zuby, zářej ji kilometr daleko a to tělo k tomu...) :-). Jak má ženská žlutý nedej bože zkažený zuby, tak to na mě působí naprosto antisexuálně. Na zuby si fakt potrpim asi jsem divnej...

2x denně prakticky za všech okolností (pokud usnu u bedny, pak se stejně v noci přesouvám, čili leštím klidně poslepu ve 3 v noci) a pokud jdu na rande, pak samozřejmě častěji. Trpím na zubní šutr, čili mezizubní kartáček používám, zubní nit jen vzácně, neb jsem na to levej a zabere to moc času.

Farba zubov je dana geneticky a ziadna zubna pasta ti zuby nevybieli. Maximalne tak zoderie a lahsie sa ti pokazia. Bieliace pasty su krasnou ukazkou toho ako zblbnut ludi placebom.
ZUby sa cistia kvoli kuskom potravy, aby sa nenastartovali hnilobne procesy v papuli a neznicil sa ochranny povlak na zuboch.
Samozrejme dolezitejsie je umyvanie vecer, mas menej slin, menej sa ti precistuju usta a su lepsie podmienky pre vselijake mikroorganizmy.
INak zdravie zubov je tiez o genetike, poznam ludi, co sa nestaraju o chrup nijako extra a nemaju jediny kaz. Protipol su ludia, co si umyvaju zuby 5x denne a predsa sa im to v ustach hemzi amalganom.

Presne tak, dodam, ze dulezita je sklovina, coz je ochranna vnejsi cast zubu a spatnym cistenim zubu, spatnym kartackem atd. si ji maximalne muzes narusit. Sklovina je geneticka zalezitost a nijak ji neovlivnis. Ma-li clovek sklovinu silnou vrstvu, tak se ani o zuby nemusi nejak zvlast starat a stejne se mu nekazi, naproti tomu, ty co maji sklovinu tenkou, tak muzou cistit od rana do vecera a stejne maji osud.

Coz je i muj pripad a od nadseneho cisteni jsem se dostal az k tomu, ze si nektery den nevycistim zuby vubec, stejne to nema cenu. Ale mam porad takove obcasne zachvaty cisteni, ze si obcas cistim zuby rano i vecer, ale vydrzi mi to nejdyl 3 tydny a pak jsem rad, ze si je vycistim aspon vecer. :-D
Presel jsem na druhou variantu, zkazeneho zubu se zbavit, ale nemohu najit zubare, ktery by na to chtel pristoupit. Nit na klice, jak mi tu minule navrhovali - nemam odvahu. :-)

To se máš. Mě bude odlepen až se zuby.
Patřím k těm geneticky postiženým chudákům, kterým i přes usilovné šmrdlání kefkou poklesá spodní čelist pod vahou amalgámu. Období plombování u mě proběhlo tak od 16 do 20 let. Od té doby mi přibyla jen výplň odštípnutého zubu.

Standardně čistím ráno a večer. Pokud jsem v dobrém rozmaru (tak 2x do týdne), používám i mezizubní kartáček a závěrem nějakou ústní vodu.
Smrad z mordy nesnáším. Od jistého kolegy v práci je optimální nárazníková zóna 4-6 m, jinak člověk tiše trpí. To je pro mě silná motivace.

Dnes jsem byl koupit v Eltasatu na pobočce v místě bydliště konvertor na satelit.To co jsem ucítil,jsem ještě v životě nezažil.Kořenovi tak srmdělo z držky,že se mi normálně zvedal kufr.Nechápu,že ho někdo z blízkých nedonutí,at s tím něco dělá.Tam už nepáchnu,raději zavolál PPLko.
Lidi čistite si zuby,ráno a večer,howg.

U nás v hospodě máme 3 týdni novou servírku, nádherná holka, 26let i mi připadá že v té hlavě něco má. Ale ten úsměv, zuby žlutý jak stará školní houba na tabuli a ten smrad taky pěknej. Ve čtvrtek jsem tam byl na obědě, hospoda už byla prázdná a když jsem si dal kafe tak si ke mně sedla. Tak rychle jsem horký kafe v životě nevypil, málem jsem to do sebe nahrnul i logrem. Chlapa bych klidně poslal do prdele že mu smrdí z držky ale u ženský do nedokážu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...