Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Dnešní děti a internet

Rád bych tady rozvedl diskuzi, co si myslíte o dnešních dětech na internetu, popřípadě nějaké zajímavé otázky nebo tak, s čím jste se setkali ať už na poradně nebo kdekoli.
Mě třeba hned dneska pobavil klučina, který si chce do notebooku HP 630 nacpat grafickou kartu nV 660.

Předmět Autor Datum
Mě spíš děsí ta jeho čeština. Kdo je blb v životě, bude blb i na internetu. S věkem to nesouvisí.
karel 27.01.2014 18:27
karel
Kdo není na internetu, ten jakoby nebyl! :-D
IQ37 27.01.2014 18:33
IQ37
Z toho textu se nedá určit, jestli je to opravdu "klučina", anebo dospělý, pologramotný debil, jakýc…
IQ37 27.01.2014 18:36
IQ37
Mě to pobavilo, protože ten člověk asi nemůže myslet. Dle mého, kdo si myslí, že nacpe takovou kartu…
Kolikos 27.01.2014 18:40
Kolikos
nemá ani selský rozum Nebo prostě jen zkušenosti. Holt se snaží montovat do něčeho, čemu nerozumí.…
Moas 28.01.2014 06:14
Moas
Já bych neřekl, že by bylo dnes blbů víc, než dříve, ale dnes má přístup na internet každej, kdo má…
Prasak 27.01.2014 18:45
Prasak
Ten případ s grafikou je spíš projev neznalosti Souhlas. Tazatel nemusí být nutně idiot. Pouze nemá…
Niko Bellic 27.01.2014 19:30
Niko Bellic
Mě třeba hned dneska pobavil klučina, který si chce do notebooku HP 630 nacpat grafickou kartu nV 66…
Zarniwúp 27.01.2014 19:01
Zarniwúp
Tak to ja bych te asi taky pobavila pac mi na tom neprijde vubec nic divnyho :-D:-D:-D Ja treba zat…
kacislavka 28.01.2014 07:39
kacislavka
a to prosim nejsem zadnej super trouper pc typ. To je možná právě ta chyba. Já zatím neztrácím nit…
JR_Ewing 28.01.2014 07:43
JR_Ewing
no je fakt ze dnes je to kapanek rozdil nez pred 15ti lety...ted uz je nutnost o tom aleson trochu n…
kacislavka 28.01.2014 07:52
kacislavka
Hlavne se neprestat ucit. To je klic k tomu, aby bylo mozne udrzet krok s dobou. Poznal jsem za sveh…
JR_Ewing 29.01.2014 07:59
JR_Ewing
tak statni podnik je kapitola sama o sobe. tak se vetsina ridi heslem "prehod svoji praci na nekoho…
kacislavka 29.01.2014 09:50
kacislavka
tak je sociální síť a sociální síť. starý příběh: kdysi před lety, tuším na dc hubu, se ozvalo help…
kmochna 29.01.2014 10:19
kmochna
no jo jenze to bylo davno nez vubec byly vsecky socialni site v takove oblibe. ja mam taky ucet na f…
kacislavka 29.01.2014 11:51
kacislavka
Dnešní děti jsou hajzli. My jsme byli taky hajzli, ale to ještě nevynalezli internet. :-D
IQ37 28.01.2014 23:40
IQ37
:-D Nahodou ja byla hodne a bezproblemove ditko ;-)
kacislavka 29.01.2014 07:26
kacislavka
Nahodou ja byla hodne a bezproblemove ditko :beer:
lední brtník 29.01.2014 22:54
lední brtník
No vidíš, děcka jsou furt stejné..
Niko Bellic 29.01.2014 12:07
Niko Bellic
Nejen děcka, ale i dospělí. V průměru jsme stejný svině, jako před stoletím, jen máme jiný možnosti…
Prasak 29.01.2014 18:14
Prasak
A jako vždy je to jen o lidech..
Niko Bellic 29.01.2014 22:15
Niko Bellic
"Naše mládež je nevychovaná, vysmívá se autoritám a nemá žádný respekt ke starcům. Naše děti dnes ne…
Zdenál 03.02.2014 19:19
Zdenál
+1
Prasak 03.02.2014 20:21
Prasak
Tak to hledím. Tyhle konflikty mezi mladými a starými jsou snad staré, jako lidstvo samo. Měl jsem z…
Niko Bellic 03.02.2014 21:09
Niko Bellic
Jo, tu větu od Sokrata znám a dávám ji k dobru každému, kdo prská na dnešní mládež. Potíž je vždy je…
JR_Ewing 03.02.2014 21:30
JR_Ewing
musí se v nich pěstovat logika a selský rozum - to je tvá výzva.
kmochna 28.01.2014 23:51
kmochna
Nielen v nich, v ludoch vseobecne. Tieto 2 veci chybaju ako sol.
fleg 30.01.2014 09:21
fleg
to je tvá výzva Slovo výzva má v tomto kontextu nějaký jiný význam? Já tomu termínu nerozumím, i kd…
IQ37 02.02.2014 16:16
IQ37
význam je v tom, že je to musíš naučit- používat lebeňu. sami kopírují dospěláky - bohužel...nesmíš…
kmochna 03.02.2014 21:42
kmochna
Jo, zážitek s výpravy s oddílem: Blížíme se k přejezdu, začne blikat chvilku před námi, tak se zasta… poslední
JR_Ewing 03.02.2014 21:47
JR_Ewing

Já bych neřekl, že by bylo dnes blbů víc, než dříve, ale dnes má přístup na internet každej, kdo má do prdele díru, takže projevy blbosti na netu jsou častější, než bývaly před deseti lety.
Ten případ s grafikou je spíš projev neznalosti, prostě žije v představě, že notebook je jen obyčejnej počítač zprcnutej do podoby knížky. Asi počítač zevnitř v životě neviděl. Můj 11 letej synovec, až počítačově začíná být zdatnej (no, hlavně v paření her a prznění operačního systému) začal škemrat u rodičů novou paměť RAM, že prej se ta stará zpomaluje (má 3GB). Tvářil se vcelku kysele, když jsem mu oznámil, že paměť není živej organismus, aby se věkem zpomalovala, ale že má zabordelenej systém a že je to jen a jen jeho vina. Bodejť, natahal si tam balastu, o kterým ani nevěděl, že ho tam má a ani jak se tam dostal.

Tak to ja bych te asi taky pobavila pac mi na tom neprijde vubec nic divnyho :-D:-D:-D

Ja treba zatim deti nemam ale nedokazu si predstavit jak budu jednou svymu diteti vysvetlovat ze socialni site nejsou stredem vesmiru nebo ze kdyz si pise s 13ti letou Maruskou ze to klidne muze byt 50ti lety Franta...zrovna vcera jsem koukala na nove na TN a byla tam zprava o smrti jedne holciny a ze pry davala signaly na fb a pritom ji nikdo z pratel nepodal pomocnou ruku a ze by kolikrat ani sam psycholog nevedel ze ma na danou zpravu reagovat jelikoz je to uz ta posledni kterou pise. no podle toho jak mluvil by si taky potreboval s nekym pohovorit...

A nejvic se bojim toho jak jednou me dite bude nade mnou kroutit hlavou kdyz nebudu chapat pokrok v technice jako ja kroutim hlavou nad nasima a to prosim nejsem zadnej super trouper pc typ.;-)

no je fakt ze dnes je to kapanek rozdil nez pred 15ti lety...ted uz je nutnost o tom aleson trochu neco vedet. minimalne to, kdyz dostanu do ruky chytrej telefon ze na nej nebudu koukat jak jojo. mozna neocenim vsechny vlastnosti ale clovek se stale uci :-) a hlavne neni podstatne ze neco nevim, ale ze vim kde to hledat...

Hlavne se neprestat ucit. To je klic k tomu, aby bylo mozne udrzet krok s dobou. Poznal jsem za sveho pusobeni ve statni sprave lidi, kteri proste se od skoly (10-20 let) nic noveho neucili, doslova zakrneli. To je pak hodne obtizne prosazovat nejake zmeny (byt k lepsimu, efektivnejsi zpusoby), kdyz ti lide to proste odmitnout prijmout, protoze se to nehodlaji ucit. Fuj. Tohle je hnus a vsem bych opravdu rad pral, aby to tak daleko nikdy nenechali zajit.

Ja jsem na tom docela dobre, temer jakekoli uzivatelske (nevyzadujici vyraznou odbornost v oboru, ktery neovladam) elektronicke zarizeni jsem schopen behem par minut zprovoznit, nakonfigurovat a pouzivat. Stejne tak u pocitacovych her, kdy zatim nikdo neprisel z tak prevratnym pristupem, ze by se to nedalo behem par minut naucit. A treba i rizeni auta, kde mi staci 5 minut na adaptaci na jakekoli auto a to vcetne aut s automatem.

Jen se neprestat ucit.

tak statni podnik je kapitola sama o sobe. tak se vetsina ridi heslem "prehod svoji praci na nekoho jinyho". tisickrat jsem si potvrdila ze kdybych byla lempl, nebyla aktivni, starala se jen o svoje tak mam klid a nikdo na me nic neprehazuje. "bohuzel" praci zvladam, chci se neco naucit a tak to potom vypada. ohodnoceni stejny jako ten co nedela nic :-( ale zase pro nabrani praxe je statni podnik super, pak uz je snadny nekde zakotvit kde to za to stoji :-) alespon doufam :-)

Co se auta tyce tak stale na kolenou dekuji byvalemu zamestnavateli. byla jsem po autoskole a okamzite jsem musela ridit vse co bylo potreba. pres desny vrazdy, luxusni medvidky az po dodavky a lepsi skolu ohnem si nedovedu predstavit. ted mne nedela problem zadny provoz v zadnym meste a v zadnym aute. jen tu motorku jsem jeste neprubla :-D

tak je sociální síť a sociální síť.
starý příběh: kdysi před lety, tuším na dc hubu, se ozvalo help help, nemůžu se ani hnout. kluk někde v norsku byl paralyzován, hejbat mohl už jen rukama, šlo o čas. byla zburcována i norská vláda.

jenže když na fb se píše že čůrám a kakám, tak to nikdo vážně brát nebude.
---
pamatuju na hubu asi v tomto znění:
help
já: \help
help
já: \help
help
já: \help
lomítko a help, copak seš slepej?
jsem, mě to ten program neříká. to bys úplně cejtila, jak hub s 10 000 spících sebou škubnul a na main chatu stránky lítali jak větrník- každý chtěl pomoct.

no jo jenze to bylo davno nez vubec byly vsecky socialni site v takove oblibe. ja mam taky ucet na fb a neni dne kdy by nekdo nenapsal ze ma depku, je nestastnej, trpi apod. kdybych se mela o kazdyho bat nebo se ho ptat tak mam depku taky. dccko bylo o necem jinym (ja hlavne stahovala ;-)) takze chapu ze kdyz se tam objevi help tak se minimalne jeden clovek chytne ale kdybys tam videl takovou zadost dnes a denne tak na to taky kasles.

"Naše mládež je nevychovaná, vysmívá se autoritám a nemá žádný respekt ke starcům. Naše děti dnes nevstávají, když vstoupí do místnosti kmet, odmlouvají rodičům a místo práce se vybavují. Jsou docela prostě špatní."
Sokrates (469-399 př. Kr.)

"Ztrácím veškerou naději v budoucnost naší země, pokud ji zítra povede dnešní mládež, protože tahle omladina je nesnesitelná, nezkrotná, prostě strašná."
Hesiodos (720 př. Kr.)

"Náš svět dosáhl kritického stadia. Děti už neposlouchají rodiče. Konec světa nemůže být daleko."
Egyptský kněz (2000 př. Kr.)

"Tato mládež je prohnilá skrz naskrz. Mladí lidé jsou zlomyslní a leniví. Nikdy nebudou jako mladí kdysi. Ti dnešní nedokážou zachovat naši kulturu."
Hliněná tabulka nalezená v troskách Babylonu, stará 3000 let

Tož, asi tak... :-)

Jo, tu větu od Sokrata znám a dávám ji k dobru každému, kdo prská na dnešní mládež. Potíž je vždy jen v tom, že si lépe všímáme vyjímek, extrémů a podle nich hodnotíme celé skupiny (není to jen mládež). Chytrý kluk nikdy nepůjde na poradnu klást debilní otázky. Těch mladých, kteří splňují naše kriteria si prostě nevšimneme, chovají se, jak předpokládáme, že by měli. Nevěnujeme jim pozornost.

význam je v tom, že je to musíš naučit- používat lebeňu. sami kopírují dospěláky - bohužel...nesmíš lhát,někdo zvoní, když to bude soused, tak nejsem doma. kdo mu dá příklad? já si třeba nedovolím přejít na zebře na červenou, když je tam dítě.

vezmeme si jednoduchý příklad: dáš si třeba v hospodě dvě piva- cena 51 korun- takže logicky nedů věřuješ liché cifře za sudý sortiment, když selsky víš, že se v hospodě na halíře nejede= snaží se tě okrást.

Jo, zážitek s výpravy s oddílem:
Blížíme se k přejezdu, začne blikat chvilku před námi, tak se zastavíme s tím, že tohle znamená stát a v žádném případě se tam nesmí vstupovat. Z protější strany však i přes znamění přecházejí lidé. Když jedna paní uslyšela, jak tam poučuju děti (dost nahlas, aby mě zaslechla), tak k pánovi vedle povídá:"To jsme těm dětem dali teda přiklad.". Jo souhlasím s tebou, začít především u sebe a nikdy neodporovat svým chováním zásadám, jež se snažím dítěti vštípit a žádám po něm, aby je dodržovalo.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru