Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Z Bratislavy do Schwechatu..

Potřebuji jet na vídeňské letiště.

Koukám na mapu, z pohledu cesty z Břeclavi (po dálnici). Přejedu Dunaj, sjezd z dálnice doprava na Pressburger Strasse a pak rovnou za nosem k letišti. Asi pohodlnější a jistější, než uvíznout ve Vídni, pokud bych jel rovnou do Rakouska.

Nepotřebuju snad na tu švechatskou cestu rakouskou dálniční nálepku? Vypadá to z google maps jako obyčejná silnice.

Bratislaváci, poraďte. Díky

Předmět Autor Datum
Mělo by to být v pohodě. I google maps to při vynechání zpoplatněných silnic vyhodnotí jako ok. Ale…
Zarniwúp 27.01.2014 19:37
Zarniwúp
Já to jel cca před rokem, ale po dálnici od Mikulova, zpět pak na Blavu to bylo na výběr, já jel po…
Roker 27.01.2014 21:31
Roker
Myslíš někde tady? 48.124925,16.562507 Letím pryč, potřebuji to pro svého kočího (doveze mě tam, vy…
L-Core 27.01.2014 22:03
L-Core
Jj, tam přesně, ale pokud Tě bude jen "vyhazovat", na to tam plac tuším je, to nebude problém. S tím…
Roker 27.01.2014 22:41
Roker
Kamarád z Vídně lítá často, asi si uděláme výlet (je to kousek), kdy si to tam projdu nanečisto. Vel…
L-Core 28.01.2014 06:29
L-Core
To je ovsem nevyhoda tech, kteri jezdi na posledni chvili. Kdyz prijedes dve hodiny pred Check-IN ti…
JR_Ewing 28.01.2014 07:17
JR_Ewing
Píšeš konkrétně o letišti ve Schwechatu? Bo to by mě zajímalo :) Počítám s příchodem aspoň 3 hodiny…
L-Core 28.01.2014 09:13
L-Core
Jo, ja taky radsi dorazim na letiste se slusnym predstihem. Radsi budu dve hodiny zbytecne cumet na…
merlouska 28.01.2014 15:02
merlouska
neni az tak tezky se na letistich zorientovat. Vsude cedule a tak. potvrzuji, platí obecně s výjimk…
jirka44 28.01.2014 17:17
jirka44
Po rakouské dálnici se dostaneš bez problémů až na letiště. Dálnice navazuje na SOTangente a dovede…
touchwood 29.01.2014 22:46
touchwood
Tak to šlo jako po másle :-)
L-Core 07.05.2014 09:04
L-Core
Uz si akoze v USA? Test NSA echolonu...bomba, Obama, president...no co uz nas maju myslis? Odtlacky…
fleg 07.05.2014 14:14
fleg
Jo, v NY. Otisky brali i pěknějším lidem ;-) Vlastně všem.
L-Core 07.05.2014 22:39
L-Core
Blbouni! Si tady dělejte prču a já se kvůlivá Echelonovu skenování nemůžu půl hodiny připojit na Deb…
Jack 08.05.2014 11:39
Jack
Fleg dělá paniku :-) Nebo už máš vroubek a tak jsi pod kontrolou ]:) Edit: wifi v autobuse dělá div…
L-Core 08.05.2014 15:40
L-Core
::) wifi v autobuse, teď ještě zbývají matčiny rohlíky a začnu o tobě, chlapče, pochybovat! :-D
Jack 08.05.2014 22:47
Jack
Jó, Mirek byl zkrátka vizionář :-)
Dale Cooper 08.05.2014 23:01
Dale Cooper
Copak tvoje připojení. Ale aby se L-Core nepodíval na Guantanamo :-) Kdo pak tady bude radit s daněm…
Dale Cooper 08.05.2014 17:35
Dale Cooper
Nesýčkuj ]:)
L-Core 09.05.2014 02:58
L-Core
voda zdarma, ubytování je, písničky se hrají...:-)
kmochna 09.05.2014 06:19
kmochna
já ten krám zkusím rozesmát: klaus, flusbrok, dav. poslední
kmochna 09.05.2014 06:44
kmochna

Já to jel cca před rokem, ale po dálnici od Mikulova, zpět pak na Blavu to bylo na výběr, já jel po dálnici, ale pokud pojedeš to, co jsi popsal, tak je to varianta "bez poplatku". Je to ale hůř značený a občas jsou tendence "svést" tě na dálnici, takže bych užil Gde Piča Su zařízení, pokud to neznáš, nebo pojedeš večer a zadal "vyhnout se dálnicím"...

EDIT: Ještě můžu poradit, pokud jedeš jen někoho vyzvednout na letiště jako já a chceš se vyhnout 5€ za parkování, docela často se dá parknout na té benzince vedle (tuším) Billa kšeftu, chtějí tak až nehorázné parkovné...

Kamarád z Vídně lítá často, asi si uděláme výlet (je to kousek), kdy si to tam projdu nanečisto. Velikost letiště (množství budov) vypadá z Google maps docela hrozivě, zlaté Brno :)

Už se vidím, jak zmatkuji s kuframa v hlubinách terminálu za posledních výzev hlasatelky k nástupu do letadla :-x

Píšeš konkrétně o letišti ve Schwechatu? Bo to by mě zajímalo :)

Počítám s příchodem aspoň 3 hodiny před odletem. Raději čtyři.
Jeden nikdy neví..

Moje dcera by mohla o "cestovních zážitcích" vydat knihu (no, ono už i něco vyšlo v našich i zahraničních novinách :-D). Občas je to taková souhra nepředvídaných náhod, že jako nezainteresovaný bych si myslel, že fantazíruje. Poučen jejími zkušenostmi si u zásadního cestování nedovolím nějaké přesuny na doraz.

Jo, ja taky radsi dorazim na letiste se slusnym predstihem. Radsi budu dve hodiny zbytecne cumet na letisti, nez abych si nechala letadlo uletet.

Vtipny bylo jedno: Kdyz jsem byla pred par mesici ve Stockholmu, tak jsem mela odlitat nejak v 9:30, cesta na letiste cca 40 minut autobusem, takze jsem si naridila budika na 5 rano, abych uz mohla byt v 6 u autobusu. No behem tech 5 hodin spanku jsem se 3x probudila a kontrolovala cas a naposled jsem se probudila ve 4:58 :-D Fakt zajimavy, jak to podvedomi pracuje a vi, ze si ten cas proste hlidat musi.

Jinak vidensky letiste teda neznam, ale na zaklade tech par zkusenosti si troufam tvrdit, ze neni az tak tezky se na letistich zorientovat. Vsude cedule a tak. A kdyz clovek opravdu dorazi 2 hodiny pred odletem, tak vsechno v klidu najde. I kdyz na takovem Heathrow bych si tim asi uplne jista nebyla, tam jsem jednou prestupovala a vezli nas z terminalu na terminal 15 minut autobusem. :-D

Po rakouské dálnici se dostaneš bez problémů až na letiště. Dálnice navazuje na SOTangente a dovede tě po A4 až na letiště. Teď už tak často nejezdím (naposled jsem byl na pohřbu :-(, a Zentralfriedhof je shodou okolností kousek od Schwechatu). Tam žádné stojící kolony (normálně) nehrozí.

Pokud bys přesto chtěl jet přes Blavu, tak z dálnice furt po hlavní, projedeš tunel a na rozcestí zvolíš správný směr (v podstatě máš na výběr SK - HU - AT) :-) Ale A4 se IMHO nevyhneš, leda bys to chtěl objíždět po okreskách.

edit: tak ne, Pressburgerstrasse vede až na letiště.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru