Předmět Autor Datum
Jímá. Americké sračky se satanem klauzem a vypleštěným kulkinem bych nedoporučil ani nepříteli. Na d…
mif 21.12.2013 15:50
mif
skoro všechny pohádky jsou zrůdné, šíří hloupost a zlo. vánoce jsou jeden velký televizní grc. tole…
lední brtník 21.12.2013 16:34
lední brtník
Nejkrásnější natočená pohádka je podle mě "S čerty nejsou žerty" ;-)
Wolve 21.12.2013 17:02
Wolve
Neříkám, že pohádky jsou něco špatného, mně se pořád líbí Mrazík, ale je jich moc a všeho moc škodí.
kocour Amadeus 21.12.2013 17:07
kocour Amadeus
:-D A já su prej sarkastické hovado.
mif 21.12.2013 18:30
mif
...a já mám rád péčko...taky vítězí dobro a lidi se tam maj rádi (dva a i více)...:-D
babal 21.12.2013 18:42
babal
To je pravda. Film plnej krásných lidí a činností, prostě samá láska od začátku do konce. Sice se ta…
Prasak 21.12.2013 19:56
Prasak
Proč by mě měla jímat hrůza,je to snad pro parchanty,když jsme byly též usmrkanci,tak jsme pohádky s…
tuta 21.12.2013 18:57
tuta
Ne, nemam TV, co si stahnu z netu a pustim je ciste na me, asi sejmu z uloz.to Mrazika a Pysnou prin…
RedMaX 21.12.2013 19:14
RedMaX
Doporučuji neopomenout pohádku (no, pohádku...) O Janovi a jeho podivuhodném příteli.
Dale Cooper 21.12.2013 19:43
Dale Cooper
Vubec neznam. Opravdu je to tak dobry? Na CSFD to teda ma docela hodne kladnych ohlasu, hm, no uvidi…
RedMaX 21.12.2013 20:46
RedMaX
Je to hodně dobrý. Spíš temné fantasy (něco na způsob Hertzova Devátého srdce), než klasická pohádka…
mif 21.12.2013 20:55
mif
Je to tak. Viděl jsem to prvně ve svých asi dvanácti a hodně to působilo. Rád se na to mrknu i nyní.…
Dale Cooper 21.12.2013 22:55
Dale Cooper
Vyzdvihl bych i hudbu. Hapka. Geniální muzika. Těžké, temné.
mif 21.12.2013 22:58
mif
tak ne Jan a jeho podivuhodni pritel se mi nelibil, asi to mate zafixovane z detstvi, takze se vam t…
RedMaX 23.12.2013 16:01
RedMaX
Taky nedám dopustit na Dařbuján a Pandrhola, Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert. Prostě něj…
M-Pol 23.12.2013 16:36
M-Pol
Jo, Dalskabáty, to je špica. Moučka je kouzelnej čert. :puff: (Ale bude to tím, že to mám také zafix…
Zarniwúp 23.12.2013 17:43
Zarniwúp
To je vcelku psychedelická pohádka, to bych prckovi fakt nepouštěl. Připomíná mi to situaci s filmem…
Moas 22.12.2013 20:33
Moas
Jako mrňous jsem se bál u tohohle Panna a netvor a taky mě neodváděli od televize. :-) O princezně J…
Zarniwúp 22.12.2013 20:55
Zarniwúp
Panna a netvor je regulerní horror. Švec už dolétal.
mif 22.12.2013 21:13
mif
Jj. Hlavní záporák, čaroděj, není ani zdaleka tak děsivý, jako "podivuhodný přítel". To dělá z této…
mif 22.12.2013 21:09
mif
V té závěrečné scéně je mnoho nedořečeného. Nic pro špunty :-)
Dale Cooper 22.12.2013 22:39
Dale Cooper
Nic pro hrdiny ]:)
mif 22.12.2013 22:44
mif
Na pohádky se těším, z vánočně laděných filmů zvracím, hlavně z těch amerických vánočních dojáků pro…
Prasak 21.12.2013 19:59
Prasak
Americké šity, ohřátý Troška. Dám si asi Star Wars - ideální vánoční dvanáctihodinovka do zblbnutí..…
mif 22.12.2013 22:20
mif
Konečně vánoční. Upír z Feratu. Už jsem se pohodlně usadil. :-)
Zarniwúp 23.12.2013 23:07
Zarniwúp
čumím na sin city, taky pěkná pohádka.
lední brtník 23.12.2013 23:55
lední brtník
Jsem vánočně vypnul u tohoto. Netřeba hlubokých myšlenek :-)
Dale Cooper 24.12.2013 00:05
Dale Cooper
Nebudu zakladat novou debatu, ale na BL jsem nasel super vanocni poctenicko. :-) http://www.blisty.…
RedMaX 26.12.2013 13:34
RedMaX
demagogie. já slyšet slovo křesťan, tak nabíjím zbraň, ale svátky si užiju. díky pokrytci co je křes…
kmochna 26.12.2013 21:05
kmochna
Já to ani nedočet. Křesťany taky nemusím, ale toleruji je (pokud mi netlučou do lebky své syntetické…
mif 27.12.2013 00:31
mif
Mě zase chybí již několikátý rok pohádky od K. Zemana jako je "Krabat - čarodějův učen", perfektně n…
Craft 27.12.2013 03:45
Craft
Skvost? Jak pro koho. Pro me naprostej odpad. Se zbytkem souhlasim.
Radek 29.12.2013 17:27
Radek
Holt nemáš rád animovanou klasiku, ale spíše už novodobou animaci. Je to stejné, jako to říci o česk…
Craft 30.12.2013 23:44
Craft
Já mám na Vánoce nejradši pohádkofilm Krakonoš a lyžníci. Koukněte na Dfense, jak tam cupujou Krkono…
Tomix 29.12.2013 07:10
Tomix
jak tam cupujou Krkonošský pohádky prizmatem třídního boje a ekonomických zájmů Pošuci. Podobně na…
Dale Cooper 29.12.2013 12:22
Dale Cooper
Krakonoš a lyžníci je fajn. Také si ji nenechám ujít. Na Dfensovi občas blbnou, ale v diskuzi je doc…
Zarniwúp 29.12.2013 12:41
Zarniwúp
Mne se zas dela skoro spatne z lidi, kteri neberou nazory a zajmy ostatnich, kor kdyz jim nijak neub…
Radek 29.12.2013 17:30
Radek
Tak to máte špatné, to musíte po pohledu do zrcadla zvracet od rána do večera. Gratuluji! Zplodil js…
ms 29.12.2013 17:38
ms
No ale on přece pouze vyjádřil svůj názor (stejně jako my ostatní). Kysna jde vypnout (jak správně p…
mif 29.12.2013 17:48
mif
Přijde mi to, že dnes se rozhoduje o natáčení pohádky tak, že se sejde dvacet zástupců hlavních dese…
Kráťa 31.12.2013 12:28
Kráťa
U nejnovějších pohádek jde především o to, aby měl drak na hrudi logo sponzora.
karel 31.12.2013 12:41
karel
Ale jen na billboardu. V TV to je zakázané :-)
Kráťa 31.12.2013 13:04
Kráťa
Tak a už dost s pohádkama! 3-[ Všeho moc škodí. Manželka jednu z mnoha dokoukala a říká: "Jdu si udě…
Zarniwúp 31.12.2013 15:19
Zarniwúp
povolená témata: čtvrtek - medvědi. vyzvihněte přednosti ledního. brtníci mají dobytí severního pól…
lední brtník 31.12.2013 21:32
lední brtník
Nahráno. Snažím se sehnat všechny verze. Co mi chybí, je obsazení s Hrabětou alias čechem Němcem. Tu…
Zarniwúp 01.01.2014 02:27
Zarniwúp
p_kultura.aspx poslední
jirka44 01.01.2014 16:37
jirka44

Proč by mě měla jímat hrůza,je to snad pro parchanty,když jsme byly též usmrkanci,tak jsme pohádky sjížděli všichni.Konkrétně ta desetiminutovka ze Sám doma mě celkem vždy pobaví.Mě spíš serou ty reklamy na hračky během vysílání,co občas zahlídnu,to je hroznej výplach pro děcka.

Ne, nemam TV, co si stahnu z netu a pustim je ciste na me, asi sejmu z uloz.to Mrazika a Pysnou princeznu, tyhle dve pohadky se mi vzdycky libili nejvic. :-) Dalsi co klidne zkouknu i ted, pac jsou to vyborne pohadky sou Byl jednou jeden kral a Princezna ze zlatou hvezdou.

To je vcelku psychedelická pohádka, to bych prckovi fakt nepouštěl.
Připomíná mi to situaci s filmem "Městem chodí Mikuláš", který naše televize vytrvale označují jako "dětský mikulášský film", zatímco je to vcelku psycho, rozhodně nenavozující očekávanou mikulášskou příjemnou atmosféru.

Mě zase chybí již několikátý rok pohádky od K. Zemana jako je "Krabat - čarodějův učen", perfektně namluvený L. Munzarem a J. Moučkou a také další jeho kousek "Pohádka o Honzíkovi a Mařence". Minulej rok jsem se už naštval, jak jsou tyto skvosty CZ animovaného filmu zcela ignorovány a pořídil si originální DVD a každé vánoce si je vždy pustím :-)
Pohádky, na které se podívám snad vždy, jsou klasika "S čerty nejsou žerty" a "O statečném Kováři" s perfektní hudbou od Javory (Ulrychovi) přesto, že poslouchám úplně jiný hudební žánr :-)
Nepohrdnu ani některým dílem "Doby ledové" se skvělým CZ dabingem.

Mne se zas dela skoro spatne z lidi, kteri neberou nazory a zajmy ostatnich, kor kdyz jim nijak neublizuji. Tebe nekdo nuti se na tu hruzu divat? Staci nezapinat TV a o te "hruze" ani nevis. Taky by se mne z toho delalo spatne, kdybych se na to dival, ale mam aspon jednu mozkovou bunku funkcni a nezapinam to.

Splodil´s uplne nesmyslny a zbytecny tema.

No ale on přece pouze vyjádřil svůj názor (stejně jako my ostatní). Kysna jde vypnout (jak správně píšeš), můžeme se oddat milování, četbě, procházce,... To ty jsi fašista, který svá dogmata pere do lebek ostatních tvorů. Zamysli se nad sebou. Nebo se rovnou odstřel.

Přijde mi to, že dnes se rozhoduje o natáčení pohádky tak, že se sejde dvacet zástupců hlavních deseti partnerů, kteří už klasické pohádky vůbec neznají, mají kravatu, prezentaci v PPS s marketingovým průzkumem, co se v pohádkách divákům líbí a pohádka se nedělá podle klasické předlohy, nýbrž jakási akční adventura "irský guláš".
Kdyby se natáčely klasické pohádkové příběhy, tak se jeden i rád koukne. Klasické pohádky se však už vůbec netočí. Přitom jsou divácky nejoblíbenější a reprizují se od padesátých let (Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Bajaja, atd.).
Pak začaly mírně pozměněné, ale stále dobré a ve své podstatě se stále držely příběhu (Byl jednou jeden král, 3 oříšky pro Popelku, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, atd.).
Každý z partnerů prosazuje něco jiného, jeden vodníka, druhý ubrousku prostři se, třetí sedmimílové boty, čtvrtý draka... A v koutě se hlásí režisér, jenž je ochoten ujmout se uvaření scénáře, když tam bude čert. Výsledek potom vypadá nějak takto:

O hluchém černokněžníkovi

Vše začíná v současnosti. Osmiletý Petřík najde na půdě zaprášenou knihu pohádek, nachytá ho při tom děda a začne mu číst. Hned po několika větách je oba kniha "vcucne" do pohádkové říše.
Ocitnou se před hradem (bude to Bouzov - Pernštejn už není moderní), který je potažen černým suknem, protože zlý černokněžník unesl princeznu.
V krčmě potom náhodou přisednou k Honzovi, jenž by rád princeznu vysvobodil, ale neví, jak ji hledat. Petřík myslí, že nejlepší by to bylo z výšky, aby měl rozhled. K tomu by se hodil ochočený drak. Krčmářka si vzpomene, že za devatero horami jeden žil a Honza se za ním vypraví.
Po cestě potká kouzelného dědečka, kterému dá poslední buchtu a dědeček mu za to dá čepici, která ho udělá neviditelným.
Čepice se mu vzápětí šikne, jelikož přijde na mýtinu, kde se zrovna dohadují čerti (režisér prosadil hned 3) o tom, koho vezmou do pekla a neviditelný Honza si od nich vypůjčí kouzelnou mošnu, o které se baví a jež se povaluje vedle jednoho čerta.
V mošně navíc najde ubrousek, co se sám prostírá a sedmimílové boty, takže je u draka "coby dup".

---střih---

Drak je zpočátku nevrlý a divoký. Dokonce šlehne po Honzovi plamen-autogen a Honza si musí rychle vyčarovat mošnou vodníka, který draka uhasí. Když pak Honza vyčaruje drakovi ubrouskem hostinu, pochopí drak, že se chce Honza spřátelit, úplně zkrotne a nechá Honzu nasednout na záda.
Při letu krajinou se drak všimne chatrče v lese, kde bydlí jeho matka hodná houbová čarodějnice a zastaví se u ní na houbovou bábovku. Čarodějnice poradí Honzovi, jak přemoci černokněžníka a vydávají se na další cestu.

---střih---
Mezitím Petřík v krčmě vytáhne mobil a pustí si MP3 (ústřední melodie), z čehož mají všichni přítomní doslova hrůzu, jelikož hudba je v království zakázána. Samozřejmě se hned donese zvěst o chlapci s hrací skříňkou na hrad a pro Petříka si přijdou zbrojnoši. Než však stihne ukázat mobil králi, ukradne mu jej kapsář, kterého pošle zlý ministr a Petříka s dědou dá král vsadit na ministrovo doporučení, že jsou podvodníci do věže.

---střih---

Honza s drakem mezi tím doletí k hradu černokněžníka. Když se chce Honza po daleké cestě napít ze studánky, vyndá před tím ze studánky větvičku, co tam spadla a objeví se studánková víla, která mu za to, že jí vyčistil studánku, daruje kouzelnou vodu v přívěsku na krk. Kouzelná voda způsobí to, že vše, co s ní Honza pokropí se změní v led.
Honza si nasadí čepici a jde na hrad (nějaká zřícenina – třeba Krakovec). Na nádvoří potká černokněžníka a na radu drakovy babičky zaútočí kouzelnou vodou nejdříve na krkavce, co sedí černokněžníkovi na rameni. Když se krkavec promění v led, spadne na zem, roztříští se na tisíce kousků a černokněžníkovi praskne jedna ze tří obručí, co má pod šaty.......

celé to je tady
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/389743/Vanocni-pohadka-O-hluchem-cernokneznikovi.html

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru