Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Sušenky jsou čím dál lehčí!!!

Zdravím, zajímalo by mě, co si myslíte o výrobcích jako jsou tatranky, různé fidorky, horalky. To všechno jde uplně do háje. Ještě tak před pěti lety to trošku za něco stálo, ale teď jsou jak pírka. Proč proboha? Je to z důvodu úspory? Proč jednoduše nedaj normální hmotnost a nezvednou cenu?

Předmět Autor Datum
To je přece jasný, myslíš, že by za vyšší cenu by se toho prodalo pořád stejně? Vyšší ceny si lidi v…
Zdenál 08.12.2013 11:24
Zdenál
To je tady přeci normální, za vidinou zisku (každý rok nejméně 10% +) je zdražení velice nepopulární…
M-Pol 08.12.2013 11:24
M-Pol
Já to vidím ještě hůř. Lidi půjdou v kaufech rovnou k pokladnám a odevzdají peníze. :-D A třeba to d…
IQ37 08.12.2013 12:05
IQ37
tatranka měla v minulém století 50g. no jak tak klikám, už to není pravda. 47g, čoko-verze jen 39g.
lední brtník 08.12.2013 12:03
lední brtník
Tatranky a podobný sušenky jsou na tom podle mě ještě dobře. Nad čím ale kroutím hlavou jsou čipsy.…
GTS 08.12.2013 12:18
GTS
Pamatuju si Disco sušenky, jak v nich byla tuhá čokoládová náplň. Teď je v tom jen jaká si řídká sra…
Prasak 08.12.2013 12:28
Prasak
Sušenky jsou čím dál lehčí a ženský jsou čím dál tlustší, aspoň ty volně pobíhající po ulicích.
karel 08.12.2013 13:02
karel
To je trochu paradox, třeba králíci v kleci nebo domácí kočky držené doma jsou tlustší než "divoké"…
mnua.al 08.12.2013 13:22
mnua.al
to je ovsem vynikajici postreh a uzasny paradox. :-)
RedMaX 08.12.2013 18:02
RedMaX
To není paradox. Když chceš k večeři uvařit kočku, tak přece sáhneš po té - paradoxně tlustší - verz…
IQ37 08.12.2013 20:27
IQ37
Shrnuto: Sušenky i ženský jsou stále lehčí, akorát že sušenky nepobíhají po ulicích. :-D
IQ37 08.12.2013 20:23
IQ37
Když si to své zákazníky najde tak proč ne... Každý umí číst a může se rozhodnout, jestli si tu pidi…
mnua.al 08.12.2013 13:20
mnua.al
Můj pohár přetekl. Založils dnes další irelevantní thread (kolega odstranil). Nemůžeš říct, že jsem…
mif 08.12.2013 15:34
mif
A mohu-li se zeptat, co zas ten mantynel "vymyslel"? Díky
Roker 08.12.2013 19:10
Roker
Vadí mu, že do košů ve vlacích nedávají pytlíky a musí to tady všem cpát.
GTS 08.12.2013 19:11
GTS
Proč by tam dávali pytlíky? Tyto koše jsou určený podlemě výhradně na projetý jízdenky. Nesnášim, kd…
storny 08.12.2013 21:20
storny
Na jízdenky to určitě není. Ty můžeš vyhodit až po opuštění nádražního prostoru. Náhodou odhozený no…
IQ37 08.12.2013 22:32
IQ37
Proto se nám říká "plýtvavý národ"! Nebyly nalezeny žádné výsledky pro "plýtvavý národ".
Kurt 08.12.2013 22:34
Kurt
nikoli. jízdenku zahazuju okamžitě po defloraci průvodčím, už pro mě nemá cenu. kdyby ji chtěl reviz…
lední brtník 12.12.2013 14:55
lední brtník
Zas nějakou písničku drnkanou na kytaru. Ten tvor skutečně není z tohoto světa.
mif 08.12.2013 22:17
mif
No ale on tohle téma nezaložil (paradoxně). :-)
IQ37 08.12.2013 20:30
IQ37
další irelevantní thread (kolega odstranil) Udělal něco, co my už neuvidíme.
Prasak 08.12.2013 21:56
Prasak
To jsem viděl, ale nevím proč to mif napsal sem. Jenom vzbudil moji nežádoucí pozornost. :-D
IQ37 08.12.2013 22:33
IQ37
Napsal jsem to na první místo, kde jsem na toho paznehta narazil. Tvá pozornost mi nevadí ]:)
mif 08.12.2013 22:35
mif
Děkuji Vám všem za názory, zajímavé čtení. Omlouvám se za můj neandrtálský dotaz, ale ráno mě to pro…
storny 08.12.2013 21:18
storny
Hele, ono je to se vším. Chipsů bývávalo 100g, velký jogurt měl 500g a tak podobně. Je to snažší, ce…
Dale Cooper 08.12.2013 21:34
Dale Cooper
No jo, spousta lidí raději oželí pár gramů, ale vyšší cenu by těžko rozdejchávali. Já su strašně rád…
Prasak 08.12.2013 22:00
Prasak
Ještě by to chtělo i na jiné typy zboží, třeba toaletní papír. Tam speciálně se to dost obtížně přep…
JR_Ewing 09.12.2013 10:40
JR_Ewing
Je zvláštní, že mně chutnají NEpárky (bezmasý výrobek) více, než ty drahé (masé) párky.
storny 09.12.2013 11:20
storny
Někde jsem četl úžasnej výrok nějaké vedoucí nějakýho rychlýho žrádla, tuším McDonald, kde lidi, co…
Roker 09.12.2013 12:48
Roker
Já děkuji, pobavili jste mě, pánové :-D , hlavně IQ
nononot 09.12.2013 12:54
nononot
Ona ta miniaturizace se dotýká snad všeho,nedávno jsem si všiml,že se nejmenovaný prací prášek /krab…
wlk 09.12.2013 21:51
wlk
Má to i sekundární výhodu. Méně hmoty je méně kalorií (pokud neupravili recepturu na "ještě chutnějš…
Moas 09.12.2013 21:53
Moas
Nebo 5
storny 12.12.2013 11:53
storny
Bohužel neznamená. Nestlé to zmrvilo - více cukru, nekvalitní podřadný rostlinný tuk, atd...
ms 15.12.2013 10:33
ms
Bohužel je to tak. Ubere se trochu na váze, začnou se používat podřadnější suroviny, hlavně že cena…
Moas 17.12.2013 06:56
Moas
....a budou ještě menší a menší, až budou nejmenší na celém světě.
kocour Amadeus 21.12.2013 17:01
kocour Amadeus
A pak udělají původní velikost a budou se tvářit jako XXL edice. poslední
Prasak 21.12.2013 19:48
Prasak

To je přece jasný, myslíš, že by za vyšší cenu by se toho prodalo pořád stejně? Vyšší ceny si lidi všimnou spíš , než o pár gramů nižší hmotnosti (cenu si většinou pečlivě hlídají).
To není jen u tatranek a dalších sušenek, ale prakticky u všech potravin - sýry, jogurty, balené salámy, ...

To je tady přeci normální, za vidinou zisku (každý rok nejméně 10% +) je zdražení velice nepopulární, ovšem ubrat na váze při stejné ceně je docílen žádaný efekt/zisk a většina zákazníků si toho ani nevšimne.
(jednou to dopadne tak, že v obale nebude nic, jen popis jak to chutná a obrázek!)

Pamatuju si Disco sušenky, jak v nich byla tuhá čokoládová náplň. Teď je v tom jen jaká si řídká sračka.

Tento zmenšovací trend mě nejvíc sere u zákusků. Dostanu chuť, tak si jdu něco koupit, ale ouha, ono je to nějak malý a prázdný! Špičky jak palec, větrníky skoro prázdný, jen aby to bylo levný. Sakra, proč to furt zmenšujou kvůli ceně? Když na to nemám, tak si zákusky nekoupím, když však na ně mám a chcu si to užít, tak si to zaplatím, ať to stojí co stojí. A nejhorší je, že to tak dělá většina curkáren. Znám však jednu výjimku - v Brně, na hlavním vlakovým nádraží, ve vestibulu, kde se jde do podchodu, je stánek s občersvením, bagetama a taky tam mají zákusky, ale jaký! Špička jak pěst, větrník takovej, že náplň zdvojnásobí jeho výšku. A je mi fuk, kolik to stojí, když to za to stojí.

Proč by tam dávali pytlíky? Tyto koše jsou určený podlemě výhradně na projetý jízdenky. Nesnášim, když tam někdo vyhazuje něco jiného!! Například žvejkačky, nebo v létě papírky od mazlavejch bonbonu. Chudák potom uklízečka (či strojvedoucí, nevím kdo tohle má na starosti) to musí uklízet.

Děkuji Vám všem za názory, zajímavé čtení. Omlouvám se za můj neandrtálský dotaz, ale ráno mě to prostě zorhořčilo. Kousnul jsem do sušenky, podruhý, potřetí ... "kruci, kde je?!" A to vyvolalo nutkání dát sem dotaz, protože jsem měl debaty zrovna otevřené.

No jo, spousta lidí raději oželí pár gramů, ale vyšší cenu by těžko rozdejchávali. Já su strašně rád za ten zákon, kterej nařizuje obchodníkům na cenovky v regálech psát cenu v přepočtu na kg, či litr. Díky tomu si můžu alespoň porovnat, zda je to levnější opravdu levnější. A pak taky čtu cenovky, abych náhodou místo sýra nekoupil "sýr sýrového typu", protože raději chci opravdový sýr a taky chci párky s masem.

Někde jsem četl úžasnej výrok nějaké vedoucí nějakýho rychlýho žrádla, tuším McDonald, kde lidi, co čumí v první řadě na cenu kupovanýho žrádla, nazvali jako "cenově citliví zákazníci". Nevím proč, ale mně to přijde vcelku srandovní.

Někde jsem četl úžasnej výrok nějaké vedoucí nějakýho rychlýho žrádla, tuším McDonald, kde lidi, co čumí v první řadě na cenu kupovanýho žrádla, nazvali jako "cenově citliví zákazníci". Nevím proč, ale mně to přijde vcelku srandovní.

Protože je taková obchodní politika, vychcaný zákazník, taky zákazník. A samozřejmě je zcela nepřípustné, tomu "zákazníkovi" dávat jakkoli najevo, že je vychcaný, případně jakkoli "jiný" než běžný, normální zákazník. Pro hnidopichy upozorňuji, že vychcaností nemyslím to, že se někdo snaží nakoupit v akci.

Dělám v obchodě již 10 let a už jsem pár "zákazníkům", řekl do očí, že o jejich peníze nestojím, jelikož pro mě nejsou zákazníky, ale vychcanci. Například, když někdo chce změnit IMEI na telefonu, jelikož je zablokovaný policií a po vysvětlení, že jestliže ho našel, měl by ho už ze zákona vrátit mi odvětil, že to není moje věc, že mu nikdo nikdy nic nevrátil. Nebo když si někdo koupí na netu baterii do mobilu (protože je tam o 50kč levnější než u mě v prodejně), špatně zvolí kompatibilitu a pak se ptá, zda by nešla vyměnit u mě, jelikož prodávám baterie stejné značky a že si koupí ještě špagát na zavěšení telefonu na krk (mimochodem nejlevnější položka co v obchodě nabízím).
Prostě nestojím o takovéto lidi a pokud kvůli tomuto přístupu zkrachuju (zatím to tak nevypadá, bohudík), nedá se nic dělat, ale já ze zkrátka nedovedu tvářit, že takovýto vyjebanec je pro mě zákazníkem a vážím si ho stejně jako jiného...

Tento přístup obchodníků "náš zákazník, náš pán", byť je jakýkoliv jenom umocňuje v lidech dojem nepostradatelnosti a pocit "že mohu všechno" z pozice zákazníka... Je to vidět čím dál víc. Každou chvíli řeším, "Ale já to chci vrátit, mě se to už nelíbí a mám NA TO NÁROK". Po vysvětlení jak se věci mají a že já jsem solidní obchodník a i když nemusím, nabízím mu výměnu za jiné zboží, se znechuceně otočí a se slovy "hmmm to je přístup" odchází... Co v tom tedy je? Telefon se mu už nelíbí, dle jeho slov a chtěl by jiný, prosím, není problém, vyměním za jiný typ, dle přání. To ale nechtějí, chtějí peníze, proč asi? No protože včera Elektroworld udělal akci, nakoupil jich 10.000kč a dostane se s cenou o pár stovek (většinou 2 - 400kč, podle výše ceny) níž a vyjebaneček by si ho raději koupil tam. No a pokud by jich Euronics za týden nakoupil 50.000ks a dostal se ještě o dvě kilča níž, celá akce by se opakovala zase v Elektroworldu...

Samozřejmě upozorňuji, že tyto případy, jsou bohudík zatím v menšině, i když trend roste, tak se to zatím dá... Slušných zákazníků si vážím velmi.

Má to i sekundární výhodu. Méně hmoty je méně kalorií (pokud neupravili recepturu na "ještě chutnější", což obvykle znamená víc tuku a cukru) a člověk po jedné tyčince tak nepřibere. A je mu žinantní sežrat dvě. :)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru