Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Než si pořídíme Chamíka

Dobrý den, chtěla jsem pouze poukázat na to, jak jsou někteří majitelé chamíků absolutně mimo!
V diskuzích se opakují neustále dokola jedny a ty samé otázky. A velmi mě zaráží fakt, že "chovatelé" ani nevědí zda mají samičku nebo samce a další nejzákladnější věci. Proto bych tu chtěla podebatovat o základních věcech, které musí každý bezpodmínčně vědět!
Budu ráda za každou připomínku, radu, zajímavost či cokoliv jiného co se týče Chameleonů Jemenských.
Sama jsem chovatelkou chamíka a ráda se s Vámo podělím o své zkušenosti :-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Řekl bych, že sis spletla debaty.net a poradna.net, takže souhlasím s tím, že někteří majitelé chamí…
IQ37 15.11.2013 11:56
IQ37
Tak řekl bych, že toto vlákno by neobstálo v tera.poradně ani v pokecu. Něco pravdy na něm sice je,…
Roker 15.11.2013 12:41
Roker
Je to smutné, ale je to tak... Spousta puberťáků chce být "in" a když řekne svým vrstevníkům že má n…
icepower32 26.11.2013 10:31
icepower32
Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že? Jenže ono to tak…
Roker 26.11.2013 11:00
Roker
A dyť já nic neříkám, a hlavně sem neřekl že to tak má být, to by si za chvíli člověk ani neuprdl be…
icepower32 26.11.2013 13:17
icepower32
@icepower32: Já myslím, že si rozumíme... Je to na nás, ne na nich ;-) poslední
Roker 26.11.2013 14:07
Roker

Tak řekl bych, že toto vlákno by neobstálo v tera.poradně ani v pokecu. Něco pravdy na něm sice je, ale je nicneřešící... Bohužel teraristika jako taková se stala masovou záležitostí a to až takovou, že kdejaká 13ti letá slečinka si přeje pod stromeček agamku, protože je to takové ňuňané zvířátko na mazlení (což je samozřejmě úplná pitomost) a to už vůbec nemluvím o tom, že ani neví, jaké podmínky mu má zabezpečit (UVB, vitamíny, dostatečný výhřev apod.).

Samozřejmě hojnou měrou k tomu přispívají i tzv. PET centra a jejich ekvivalenty, kde i moje přítelkyně ví o teraproblematice více, než drtivá většina personálu a primární je pro ně prodat. Což sice jako živnostník plně chápu, ale na druhé straně se jedná, do prdele, o živého tvora, který je u těchto EMO teenagerů zpravidla utýrán...

Řešení? Neznám...

Je to smutné, ale je to tak... Spousta puberťáků chce být "in" a když řekne svým vrstevníkům že má nového psa/kočku/morče/potkana tak nikdo nehne ani brvou, zato když řekne mám pavouka/chameleona/hada...
Asi bych prodej zpřísnil, např. prokázat znalosti/průkaz apod. Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že?

Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že?

Jenže ono to tak opravdu je, zase zákazy, příkazy, byrokracie a její kontroly... Do (_._) přece nelze aby jedna polovina národa dělala a normálně žila a ta druhá vymýšlela jak ta první má žít a kontrolovala to = na jednoho občana jednoho kontrolóra / policajta / auditora a já nevím co všechno...
Vždyť je to přece o výchově, ty puberťáci pouze chtějí být "in", to jim zákonem nezakážeš. Případně na co ten zákon napasuješ, jenom na plazy? Nebo i na bezobratlé? Takže každý, kdo chce mít doma pakobilku, bude prokazovat "způsobilost"? Ono je totiž DOST PODSTATNÝ rozdíl mezi chovem pavouka a chamíka, řekl bych až propastný. Na pavouka tě připravím za 2 hodinky povídání... Na chamíka, bych řekl, je třeba dozrát.
Já taky jako děcko chtěl rybičky a když jsem byl víc na hřišti jak doma u akvárka a mamina v podstatě čistila a starala se za mě, tak až rybyčky pošly na stáří bylo mi s každým dalším zvířetem řečeno: "Chceš aby dopadlo jak rybičky? Máš čas a chuť se starat?" No a zvířata jsem si pořídil až nyní, až už mám nějakou zodpovědnost... Takže v podstatě za každé utýrané zvíře u dítěte které bydlí u rodičů do dejme tomu 18 - 20ti let (je to individuální, každý musí poslouchat do jiného věku, do těch 18ti ale minimálně) nesou zodpovědnost PŘEDEVŠÍM rodiče. Tečka

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru