Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Než si pořídíme Chamíka

Dobrý den, chtěla jsem pouze poukázat na to, jak jsou někteří majitelé chamíků absolutně mimo!
V diskuzích se opakují neustále dokola jedny a ty samé otázky. A velmi mě zaráží fakt, že "chovatelé" ani nevědí zda mají samičku nebo samce a další nejzákladnější věci. Proto bych tu chtěla podebatovat o základních věcech, které musí každý bezpodmínčně vědět!
Budu ráda za každou připomínku, radu, zajímavost či cokoliv jiného co se týče Chameleonů Jemenských.
Sama jsem chovatelkou chamíka a ráda se s Vámo podělím o své zkušenosti :-)

Předmět Autor Datum
chamík nemá plyšovou srst, nebrat.
lední brtník 15.11.2013 01:01
lední brtník
Co tedy navrhujete? Křečka? :-)
Lenexx 15.11.2013 01:08
Lenexx
Tohle.
karel 15.11.2013 01:47
karel
Kde jen blicí smajl?
Prasak 15.11.2013 06:02
Prasak
mě se celý život pletou křečci a morčata. je to malé a plyšové, běhá to nízko při zemi. kdybych to c…
lední brtník 15.11.2013 18:44
lední brtník
Morcata imho moc plysova nejsou, ta maji tu srst takovou drsnejsi (stetinaci). Krecci nevim, ty jsem…
merlouska 15.11.2013 18:59
merlouska
Křečci jsou především úplně blbí a navíc smrdí. To raději potkany.
Prasak 15.11.2013 20:07
Prasak
moje reč, po tom, co mi ten hazjl prokousl palec když sem mu dal žrádlo, letěl zpátky do zvěrimexu.…
icepower32 26.11.2013 10:28
icepower32
Je to jednoduchy - z krecka se nenajis, zatimco morce staci pro dva.
bahno 15.11.2013 19:15
bahno
Pro dva? Možná tak pro malý. :-)
Zarniwúp 15.11.2013 19:20
Zarniwúp
Dobry morce spravnyho plemene ma 1.8Kg jatecnou, chovnej samec 2.5Kg. S dostatkem brambor se i ctyri…
bahno 15.11.2013 19:24
bahno
Aha, no tak já bral v úvahu ta nedochůdčata, co jsem viděl u strejce v králíkárně. A ty na mě vytáhn…
Zarniwúp 15.11.2013 19:50
Zarniwúp
Řekl bych, že sis spletla debaty.net a poradna.net, takže souhlasím s tím, že někteří majitelé chamí…
IQ37 15.11.2013 11:56
IQ37
Tak řekl bych, že toto vlákno by neobstálo v tera.poradně ani v pokecu. Něco pravdy na něm sice je,…
Roker 15.11.2013 12:41
Roker
Je to smutné, ale je to tak... Spousta puberťáků chce být "in" a když řekne svým vrstevníkům že má n…
icepower32 26.11.2013 10:31
icepower32
Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že? Jenže ono to tak…
Roker 26.11.2013 11:00
Roker
A dyť já nic neříkám, a hlavně sem neřekl že to tak má být, to by si za chvíli člověk ani neuprdl be…
icepower32 26.11.2013 13:17
icepower32
Tady když si uprdnete, tak to zamčnou. Jakmile je v příspěvku otazník, hned to musí z kola ven. No k…
Ficka 26.11.2013 13:24
Ficka
[ot] budeš mi chybět. takové ublížené fňukání tu předváděl naposled ten virový exot.[/ot]
lední brtník 26.11.2013 13:29
lední brtník
:-D Palec nahoru :-) Jen budeš mi chybět za mě spíše naopak...
Roker 26.11.2013 14:06
Roker
@icepower32: Já myslím, že si rozumíme... Je to na nás, ne na nich ;-) poslední
Roker 26.11.2013 14:07
Roker

mě se celý život pletou křečci a morčata. je to malé a plyšové, běhá to nízko při zemi.
kdybych to chtěl chočit, klidně by se mohlo stát, že bych vlastně choval něco jiného.

jinak se nenechte zmást, toto je univerzální debatní server pro všechny poradny.
takže vám klidně do vlákna s živočichy naleze počítačová verbež.
chamíky na ně!

Tak řekl bych, že toto vlákno by neobstálo v tera.poradně ani v pokecu. Něco pravdy na něm sice je, ale je nicneřešící... Bohužel teraristika jako taková se stala masovou záležitostí a to až takovou, že kdejaká 13ti letá slečinka si přeje pod stromeček agamku, protože je to takové ňuňané zvířátko na mazlení (což je samozřejmě úplná pitomost) a to už vůbec nemluvím o tom, že ani neví, jaké podmínky mu má zabezpečit (UVB, vitamíny, dostatečný výhřev apod.).

Samozřejmě hojnou měrou k tomu přispívají i tzv. PET centra a jejich ekvivalenty, kde i moje přítelkyně ví o teraproblematice více, než drtivá většina personálu a primární je pro ně prodat. Což sice jako živnostník plně chápu, ale na druhé straně se jedná, do prdele, o živého tvora, který je u těchto EMO teenagerů zpravidla utýrán...

Řešení? Neznám...

Je to smutné, ale je to tak... Spousta puberťáků chce být "in" a když řekne svým vrstevníkům že má nového psa/kočku/morče/potkana tak nikdo nehne ani brvou, zato když řekne mám pavouka/chameleona/hada...
Asi bych prodej zpřísnil, např. prokázat znalosti/průkaz apod. Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že?

Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že?

Jenže ono to tak opravdu je, zase zákazy, příkazy, byrokracie a její kontroly... Do (_._) přece nelze aby jedna polovina národa dělala a normálně žila a ta druhá vymýšlela jak ta první má žít a kontrolovala to = na jednoho občana jednoho kontrolóra / policajta / auditora a já nevím co všechno...
Vždyť je to přece o výchově, ty puberťáci pouze chtějí být "in", to jim zákonem nezakážeš. Případně na co ten zákon napasuješ, jenom na plazy? Nebo i na bezobratlé? Takže každý, kdo chce mít doma pakobilku, bude prokazovat "způsobilost"? Ono je totiž DOST PODSTATNÝ rozdíl mezi chovem pavouka a chamíka, řekl bych až propastný. Na pavouka tě připravím za 2 hodinky povídání... Na chamíka, bych řekl, je třeba dozrát.
Já taky jako děcko chtěl rybičky a když jsem byl víc na hřišti jak doma u akvárka a mamina v podstatě čistila a starala se za mě, tak až rybyčky pošly na stáří bylo mi s každým dalším zvířetem řečeno: "Chceš aby dopadlo jak rybičky? Máš čas a chuť se starat?" No a zvířata jsem si pořídil až nyní, až už mám nějakou zodpovědnost... Takže v podstatě za každé utýrané zvíře u dítěte které bydlí u rodičů do dejme tomu 18 - 20ti let (je to individuální, každý musí poslouchat do jiného věku, do těch 18ti ale minimálně) nesou zodpovědnost PŘEDEVŠÍM rodiče. Tečka

Tady když si uprdnete, tak to zamčnou. Jakmile je v příspěvku otazník, hned to musí z kola ven. No kdo chce kam.... Už sem moc nelezu, protože arogance moci majitelů serveru je na mně příliš. Chápu, vydělají miliony, jejich věc, jestli jich mají už dost a nemají zájem o další návštěvníky. V poradnách zase vlákno bezdůvodně zamknou a ani se pan Karel nenamáhá říci, proč tak učinil, myslí si: "Hádejte blbci a nevotravujte nás.". Nebo napíše jedovatý vtip na chudáka začátečníka, který ani neví jak co zmačknout a je rád, že pracně napíše dotaz. Kdo chce kam...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru