Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Než si pořídíme Chamíka

Jenže to by zas bylo keců o byrokracii atd. a hlavně, kdo by se s tím zabýval že?

Jenže ono to tak opravdu je, zase zákazy, příkazy, byrokracie a její kontroly... Do (_._) přece nelze aby jedna polovina národa dělala a normálně žila a ta druhá vymýšlela jak ta první má žít a kontrolovala to = na jednoho občana jednoho kontrolóra / policajta / auditora a já nevím co všechno...
Vždyť je to přece o výchově, ty puberťáci pouze chtějí být "in", to jim zákonem nezakážeš. Případně na co ten zákon napasuješ, jenom na plazy? Nebo i na bezobratlé? Takže každý, kdo chce mít doma pakobilku, bude prokazovat "způsobilost"? Ono je totiž DOST PODSTATNÝ rozdíl mezi chovem pavouka a chamíka, řekl bych až propastný. Na pavouka tě připravím za 2 hodinky povídání... Na chamíka, bych řekl, je třeba dozrát.
Já taky jako děcko chtěl rybičky a když jsem byl víc na hřišti jak doma u akvárka a mamina v podstatě čistila a starala se za mě, tak až rybyčky pošly na stáří bylo mi s každým dalším zvířetem řečeno: "Chceš aby dopadlo jak rybičky? Máš čas a chuť se starat?" No a zvířata jsem si pořídil až nyní, až už mám nějakou zodpovědnost... Takže v podstatě za každé utýrané zvíře u dítěte které bydlí u rodičů do dejme tomu 18 - 20ti let (je to individuální, každý musí poslouchat do jiného věku, do těch 18ti ale minimálně) nesou zodpovědnost PŘEDEVŠÍM rodiče. Tečka

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat