Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tipy na vánoční dárky

Sem by se mohly průběžně vkládat tipy na vánoční dárky. Bohužel mě nenapadlo jak tuto debatu vhodně uspořádat, aby měla podsložky podle členů rodiny, apod.

Osobně bych uvítal radu a doporučení, jakou akustickou kytaru koupit klukovi (11 let - začátečník).

Předmět Autor Datum
Pište, pište.. já mám na dárky nulovou fantazii :-)
L-Core 22.10.2013 19:38
L-Core
Tak to jsme dva.
Zarniwúp 22.10.2013 19:49
Zarniwúp
Tři
SliMousCZ 22.10.2013 21:50
SliMousCZ
Čtyři.
Dale Cooper 22.10.2013 21:58
Dale Cooper
Pet.
merlouska 23.10.2013 03:29
merlouska
Šest.
mif 23.10.2013 18:36
mif
No, Jack z nás zkrátka musí mít radost. :-)
Zarniwúp 23.10.2013 20:05
Zarniwúp
Ale jo, sranda musí bejt. Jen tu kytaru kdyby někdo doporučil... http://kytary.cz/kytary/akusticke-k…
Jack 23.10.2013 21:25
Jack
No jo, konkrétní kousek ti nedoporučím, protože jsem akustickou kytaru nekupoval asi dvacet let. Já…
Zarniwúp 23.10.2013 21:36
Zarniwúp
Dobrý postřeh, asi si půjdu do nějakého kamenného kvelbu zahrát na machra. Počkám jen jestli sem něk…
Jack 23.10.2013 21:39
Jack
Musíš na to od lesa. Nečekej dárek od Ježíška, ale ho sám obdaruj. Dej mu kulku, ať i letos může opě…
IQ37 22.10.2013 21:50
IQ37
Tahle debata o vanocic je jeste horsi nez ty novinkove. ]:) No nevim, jdu snit o tom, ze jsem na va…
RedMaX 22.10.2013 23:40
RedMaX
Vánoce zrušit, Ježíška zakázat, Klause vyhnat, Dědu Mráze zastřelit. Zalehnout do brlohu k mědvědům…
Remca 23.10.2013 02:05
Remca
Já jsem taky pro to Vánoce zakázat, dodržování zákazu přísně kontrolovat, výjimky povolit pouze v ro…
Yarda 24.10.2013 08:01
Yarda
Taky mám Evu! :D Já dárky zatim neřešim, ale vzhledem ke koníčkům a tak, asi se něco lehce vymyslí.…
Redsnake 24.10.2013 09:47
Redsnake
To me pripomelo, jak si to takhle 24.12 jedu s kaprem autem domu a z radia se ozvalo:"Dobry den, ja…
bahno 24.10.2013 10:10
bahno
No, my to máme dost podobný - synek má narozeniny tejden před Vánocama, takže to taky máme tuplovaný…
Prasak 24.10.2013 10:27
Prasak
Já mám narozeniny tejden po vánocích. Celej život mě rodiče okrádali, vždycky uloupli jeden dárek k…
Zarniwúp 24.10.2013 15:00
Zarniwúp
Svara je 1.1., este k tomu se narodil asi ve 2. rano. Z ty oslavy toho taky obvykle moc nema...
bahno 24.10.2013 21:51
bahno
jde o to, jestli se synáček začal učit u nějakého učitele a myslí to s tím vážně (zeptat se učitele)…
Yarda 24.10.2013 07:57
Yarda
Ani jeden tip! Inu zkusíme trošku zapřemýšlet. Dětem největší radost udělá to, o čem sní/mluví. Tudí…
storny 24.10.2013 10:42
storny
Dětem největší radost udělá to, o čem sní/mluví. Jenže synek toho nakecá tolik, že bych musel dva…
Prasak 24.10.2013 11:14
Prasak
Věcí je mnoho. Oblečení, kosmetika, auto ( :-D ), nějaká pozvánka na romantickou večeři, knihy, hudb…
storny 24.10.2013 11:42
storny
Třeba tohle je dobrá věc. Pokud máte doma parkety, nebo plovoučku, tak je to ideální. Z vlastní zkuš…
storny 24.10.2013 11:48
storny
Žena je na mateřské a doma dva synátoři - robot by byl na sračky dřív, než by stihnul uklidit první…
Prasak 24.10.2013 11:51
Prasak
http://www.lamer.cz/quote/53255
Yarda 24.10.2013 17:09
Yarda
:-D
Zarniwúp 24.10.2013 23:34
Zarniwúp
Díky za tipy, ale rozeberu to podrobněji, když už jsme tu od pokecu: - oblečení - netrefím ani vkus,…
Prasak 24.10.2013 11:58
Prasak
oblečení - netrefím ani vkus, ani velikost. Ani na sebe, natož na ženskou Přeně tak. Buď to koupím…
Rce. 24.10.2013 15:07
Rce.
Ale prd! proporce musíš znát!
storny 24.10.2013 18:52
storny
Manželce jsem kdysi modeloval k narozkám pen.s z čokolády - tmavé. Tajně jsem si od toho i něco slib…
Jack 24.10.2013 21:14
Jack
Pokud bych dal na syna, pak jako dárek vyleze Minecraft, nebo tablet. To moc vzděláváním a nějakým v…
Jack 24.10.2013 21:26
Jack
Já vždycky na tyto svátky narvu do svých blízkých cca pět litrů za knížky. Znám jejich literární vku… poslední
mif 24.10.2013 23:34
mif

No jo, konkrétní kousek ti nedoporučím, protože jsem akustickou kytaru nekupoval asi dvacet let. Já bych akorát koukal, jak je to s dohmatem, tedy jak moc se průběžně vzdalují struny od hmatníku. Já byl vždycky na prášky, když už se na pátým hmatníku nedalo umáčknout barré.

Já jsem taky pro to Vánoce zakázat, dodržování zákazu přísně kontrolovat, výjimky povolit pouze v rodinách s dětmi co prokazatelně věří na Ježíška. Nevíte, jestli to nějaká politická strana nemá ve volebním programu? Můj hlas by měla jistý. Já mám trest zostřený ještě tím, že manželka (moje vlastní) se jmenuje Eva:-(

jde o to, jestli se synáček začal učit u nějakého učitele a myslí to s tím vážně (zeptat se učitele) nebo jestli ho to popadlo (chtěl by s kámošema založit kapelu - v tom případě asi pokukuje po něčem s elektronikou) a za půl roku ho to přejde a kolik asi do toho chcete vrazit. Doporučuji než se rozhodnete projít si pár bazarů, v hyperqelbech se taky občas dostanou v rozumných cenách.

Ani jeden tip! Inu zkusíme trošku zapřemýšlet. Dětem největší radost udělá to, o čem sní/mluví. Tudíž je potřeba si o tom promluvit s nimi. Adolescentům v dnešní době udělají, ač se tu určitě najde někdo, kdo nebude souhlasit, největší radost peníze v hotovosti - je to prostě tak! A nebo věc, o které sní. Nejlepší je to udělat to tak, aby byl seznámen s tím, že takovou věc v žádném případě nedostane (pokud ovšem už na ježucha nevěří) a pak mu ji nadělit. V tu chvíli se stáváte tím nejlepším člověkem a dítě, nebo potomek Vás bude považovat za nejlepšího rodiče na světě. Hlavně se vyvarovat tomu, aby někdo kupoval něco, co si myslí, že udělá někomu radost. Např - (!!!NEŘÍKÁM, ŽE JE TO AUTORA PŘÍSPĚVKU PŘÍPAD!!! - jen příklad) kupovat kytaru za 5 klacků někomu, kdo si jí nebude považovat. Mnohem větší radost bude mít z třeba smartphonu za 3 klády (nevím v jakém rozmezí se u Vás všech cení Vánoce, ale u nás je to tak, že se složí půlka rodiny na jednu pořádnou věc, kterou pak mají obdarovaní dlouho). Cena nedělá dárek. Dárek dělá výslednej efekt - s tím se musí při výběru počítat nejvíce. Já třeba bych chtěl hrozně tátovi dát Subaru za 500 000kč, ale to nepůjde, takže se bude muset spokojit s flaštičkou dobrého chlastu, neb moje příjmy jsou (v tomhle věku) asi tak na to, abych ho tím mohl obdarovat. - toď můj názor a do mě! :-)

Věcí je mnoho. Oblečení, kosmetika, auto ( :-D ), nějaká pozvánka na romantickou večeři, knihy, hudba, serepetičky na noční stolek, šperky. Musíš to vědět ty... Nemáte třeba obstarožní fén, nebo vysavač? (neber to prosím osobně, jen se snažím nápadovat) To taky není nápad k zahození něco do domácnosti prostě.

Třeba tohle je dobrá věc. Pokud máte doma parkety, nebo plovoučku, tak je to ideální. Z vlastní zkušenosti vím, že toho zastane docala dost. Hlavně v kuchyni drobky z vaření to vysaje a doveze do stanice a samo se to nabije. I koberec to dá, ale lepší je to na tu plovoučku. Pokud máte velkej byt, tak na to při ranním odchodu do práce dupneš a když příjdeš, tak je vysáto. (ovšem cena je vysoká, ale jsou levnější modely) - s tímhle mám zkušenost a funguje to!

http://www.alza.cz/irobot-roomba-650-d357004.htm

Díky za tipy, ale rozeberu to podrobněji, když už jsme tu od pokecu:
- oblečení - netrefím ani vkus, ani velikost. Ani na sebe, natož na ženskou.
- kosmetika - no, to by se dalo, ale to je taková klasika, když všechno ostatní sleže
- auto - právě jsem jedno koupil, ale to je dárek tak spíš pro mě
- fén, vysavač, všechno uspokojivě slouží, navíc vysavač by byla urážka, to je jako bych já dostal pod stromek malířskou štětku a kýbl Primalexu, ať vím, co mě v létě čeká
- knihy - nemá na čtení čas (snad až budou děcka větší)
- šperky - neurazí, ale má jich plnou krabičku a moc je nenosí (malý děcka trhaj šperky z uší)
- večeře - kdo nám pohlídá děcka?

Tak holt asi to bude fakt nějaká ta kosmetika, díky za hint, málem jsem na to zapomněl.

oblečení - netrefím ani vkus, ani velikost. Ani na sebe, natož na ženskou

Přeně tak. Buď to koupím velké, průser - vidím jí tlustou, nebo malé - ještě horší, kdoví s kým jsem si jí splet' a když to sedí, tak to má blbou barvu. Chlap by ženské neměl oblečení vůbec kupovat, obvykle je to po vybalení na rozvod.

Manželce jsem kdysi modeloval k narozkám pen.s z čokolády - tmavé. Tajně jsem si od toho i něco sliboval ( ... a i dostal, jupííí. To byly časy... ;-D).
Nejlepší dárky jsou kraviny s fantazií. Potřeby pro domácnost - to je taková nouzovka, spíš urážka (jak píšeš).

Pokud bych dal na syna, pak jako dárek vyleze Minecraft, nebo tablet. To moc vzděláváním a nějakým výchovným směrováním nehrozí. Nechci aby z něj vyrostl fakan, trávící 24 hodin před monitorem s hambáčem po ruce. Pořád si naivně myslím, že dárek by měl mít i nějaký výchovný aspekt.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru