Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hrajete na něco?

Zdravím debaty.net :-)

Napadlo mě se zeptat, jestli na něco hrajete? Myslím tím hudební nástroje. Zdržte se komentáře, že hrajete na nervy, protože to už je mírně otřebaná pecka a navíc na ně hrajeme všichni :-)

Za mě to je kytara, klávesy, zpěv, bicí a občas jsem si dal i harmoniku, ale to byl jen takovej pokus rozdejchat to a naložit tomu rockově, co se dalo! (výsledek stál za to)

Na kytaru hraju 5 let a pořád se mi zdá, že to není ono. Bicí mi docala jdou, doma mám sestavu a hraju pravidelně. a klávesy vůbec neznám, jen na ně nahrávám svojí hudbu a vytvářím podkresy.

A co Vy?

Předmět Autor Datum
Hrával jsem na housle, od 6 do 15 let. Pak jsem s tím seknul (teda spíš dovolili mě s tím seknout),…
Niko Bellic 10.10.2013 11:25
Niko Bellic
já bych rád hrál na něco, jenže jsem muzikálně totálně blbej. spíš jsem technický typ- takže bych ná…
kmochna 10.10.2013 11:40
kmochna
Já su na tom podobně. Spíš bych to raději hodinu ladil, než pět minut hrál.
Prasak 10.10.2013 22:25
Prasak
Já raději poslouchám ty, kteří to umí. Zvuky, které bych osobně vyloudil na jakýkoliv hudební nástro…
mif 10.10.2013 22:33
mif
hodinu ladil, pět minut hrál To zní jak popis milostného aktu čtyřicátníka...
Moas 11.10.2013 06:48
Moas
Optimisto! ;-)
Jack 11.10.2013 08:32
Jack
Však za pár let to bude realita, tak se nesměj.
Prasak 11.10.2013 22:12
Prasak
Hrával jsem na baskytaru. Bylo to fajn. A jinak jako hudebně nevzdělán můžu každému doporučit zkusit…
Zarniwúp 10.10.2013 12:31
Zarniwúp
Hraju na kytaru, poslouchám hlavně Jimiho Hendrixe můj vzor.
stalkertwo 10.10.2013 16:21
stalkertwo
Hraju na foukací harmoniku. Začínal jsem cca v 10 letech a stále jako samouk. Jinak jsem pokoušel ky…
Jack 10.10.2013 17:19
Jack
Snažil jsem se naučit na didgeridoo, co mám doma, ale dodnes to ještě neumím tak, jak bych si předst…
Craft 10.10.2013 17:49
Craft
Děcko se učí na flétnu,když ju bere do ruk utíkám do hospody.Sám jsem totálně vykouřenej co se hudeb…
tuta 10.10.2013 17:57
tuta
Já hraju na kytaru 13 let a mám pocit stejnej :-) Jinak ještě baskytara (chtěl bych se jednou propra…
JR_Ewing 10.10.2013 18:35
JR_Ewing
Hraju na housle (již děsně dlouho) a dokonce je to moje zaměstnání.
oldsoft 10.10.2013 22:16
oldsoft
Ja jsem antitalent, takze pokud se nervy nepocitaj, tak na nic nehraju. S hudbou jsem skoncil velmi…
RedMaX 10.10.2013 23:15
RedMaX
Po té, co mi jako dítku otec housle rozšlapal páč nemohl slyšet co vyluzuji, hraji lidem jenom na ne…
Rce. 11.10.2013 03:11
Rce.
Zkusil jsem, neuspěl jsem, nemaje trpělivosti ani energie. Dodnes lituji.
Moas 11.10.2013 06:49
Moas
...vždycky jsem na něco chtěl hrát(ano,na nervy umím),ale bohužel,jen v mládí jsem hrál na hřeben a…
babal 11.10.2013 09:44
babal
Nějak mě to nelákalo se na něco učit, jinak na základce jsem hrál občas na triangl.
manas 11.10.2013 11:10
manas
Zajímavé čtení :-) Děkuji všem za odpovědi.
storny 11.10.2013 16:27
storny
Dotaz obecně pro muzikanty/nemuzikanty - Jaký máte názor na elektronickou hudbu, která je tvořená na…
storny 11.10.2013 16:30
storny
Electro je moje srdcovka, ale na Dn'B nejsem.
albru123 11.10.2013 17:42
albru123
Subjektivní pocit: ty bicí furt dokolečka mě tam docela serou, ale jinak to není špatné. Jsem odkoje…
mif 11.10.2013 19:51
mif
Elektroniku mám rád, ale musí to mít trocha rytmu. Před patnácti lety jsem poslouchal house, rave, d…
Prasak 11.10.2013 22:12
Prasak
Přestože hraju na klávesy (viz příspěvek níže), tohle nemusím. Nevadí mi to, ale fakt mi to nic neří… poslední
Zdenál 17.10.2013 18:55
Zdenál
Nevím, jestli jsem nepřišel později, než je vhodné, ale přispěji. Hraju na klarinet a klávesy. Klari…
albru123 11.10.2013 17:42
albru123
Umím hrát na 3 gramofony.
MaSo 11.10.2013 20:23
MaSo
Já jako malý hrával na kytaru. Nyní se snažím alespoň příležitostně zadrnkat na akustiku s děckama.…
xrejnok 16.10.2013 12:28
xrejnok
roky som hrával na gitare, ešte ako puberťáci sme s chalanmi založili takú mini kapelu ale ostalo to…
jarda.bx 16.10.2013 13:01
jarda.bx
Nehram na nic a dodnes to lutujem. Prave tento vikend sme prisli z chaty, kde sme sa s kamosmi zhodl…
fleg 17.10.2013 17:20
fleg
Hraju na klávesy. Začal jsem ve škole na zobcovou flétnu, pak přešel na akordeon a v 15 samozřejmě d…
Zdenál 17.10.2013 18:48
Zdenál

Hrával jsem na housle, od 6 do 15 let. Pak jsem s tím seknul (teda spíš dovolili mě s tím seknout), protože mě to nebavilo. Talent jsem prý měl, ale jsem odjakživa technický typ a proto jsem se vydal jinou cestou, i přes počáteční brblání ze strany rodinných příslušníků.. :-)

Snažil jsem se naučit na didgeridoo, co mám doma, ale dodnes to ještě neumím tak, jak bych si představoval. Chce to prostě čas se tomu věnovat a cvičení dělá mistra, ale přes den není šance a večer by mě sousedi už asi vynesli v zubech :-) Ale ten zvuk mě fascinuje a to si někdo řekne jenom dutá větev :-D

Ja jsem antitalent, takze pokud se nervy nepocitaj, tak na nic nehraju. S hudbou jsem skoncil velmi brzy, to jsem snad jeste ani nechodil do skoly. Rodice nam se sestrou koupili kazdemu fletnu, bohuzel se z nich staly velice rychle mece a nez nas rodice stihli zacit hudebne vzdelavat, uz bylo dobojovano. :-D

...vždycky jsem na něco chtěl hrát(ano,na nervy umím),ale bohužel,jen v mládí jsem hrál na hřeben a skládaný hajzlpapír,to mi šlo...a pak jsem celkem pěkně přeludoval na zob.flétnu ve stylu J.Stivína,ale to jsem byl vždycky trošičku prdlej a jinak neumím ani spívat,jen brumlat...

Dotaz obecně pro muzikanty/nemuzikanty - Jaký máte názor na elektronickou hudbu, která je tvořená na počítači? Myslím tím třeba drum n bass. Mně osobně se to docala líbí i když to muzikanti dost často odsuzují. Je to zase jiný styl a rozhodně to musí dělat někdo, kdo má pod čepicí a smysl pro muzikálnost (nemám na mysli zaseknuté pračky v podobě jednoho opakovaného samplu 10 hodin dokola), ale hezké muzikální věci, který maj rytmus.

Tady jedna ukázka, kterou mám rád. Pouštím si to třeba, když doma uklízím, nebo při čtení je to dobrý. - http://www.youtube.com/watch?v=R8MWKsheHxk

Elektroniku mám rád, ale musí to mít trocha rytmu. Před patnácti lety jsem poslouchal house, rave, dnes už na to prdím, mám hudby plnej harddisk a stejně si to nepustím (no možná kdybych měl počítač v nějaké vlastní trucovně, ne v obýváku).
Brácha si pouštěl i DJ sety z hudebních akcí, takový to vymývání mozku, pokud máš v hlavně dost chlastu, nebo extáze, ale na poslech to není.
Časem jsem k elektronice přidal více hudebních stylů, od punkových Tří sester, přes metalový Nightwish po klasickou hudbu.

Přestože hraju na klávesy (viz příspěvek níže), tohle nemusím. Nevadí mi to, ale fakt mi to nic neříká. Stejně tak jako house, techno, rap, apod. Jsem odkojenej klasickým hardrockem (Zepelíni, Párpli, Sabbati, Uriáši, Kissáci, ...) a ačkoli jinak hudební všežravec (můžu i punk, blues, country, lidovky, poprock, ...) tak elektro-music mě teda vůbec nebere. Prostě - starýho psa novejm kousům nenaučíš, požaduju od písničky nějakou melodii a strukturu.

Nevím, jestli jsem nepřišel později, než je vhodné, ale přispěji. Hraju na klarinet a klávesy. Klarinet z donucení, klávesy pro radost, chtěl jsem to umět právě kvůli zmiňované elektronické hudbě. Ve stylech House a hlavně Trance to hraje velkou roli, ale dá se bez toho přežít.

roky som hrával na gitare, ešte ako puberťáci sme s chalanmi založili takú mini kapelu ale ostalo to len pri garážových skúškach...ale stále ju rád vytiahnem, keď ideme s rodinou alebo partiou kamošou niekam na chalupu ( aj keď už na nej neplieskam metal )

Hraju na klávesy. Začal jsem ve škole na zobcovou flétnu, pak přešel na akordeon a v 15 samozřejmě došlo i na kytaru. Pak jsem začal hrát v rockový kapele na klávesy no a u nich zůstal až dodnes. Už jsem teda v jiný kapele, hrajeme všechno možné (oldies, country, lidovky, ale třeba i Kabáty, Tři sestry, Harlej - prostě pro každého něco), převážně na svatbách, narozeninách, zábavách, plesech a podobných radovánkách.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru