Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tady může být flamewar. Tady je to na flamewar to správné místo ]:) Ještě nevím. Mám soukromé zásad…
L-Core 28.08.2013 17:36
L-Core
Tak proč teda volit, když za mě bude volit nějaký průzkum nějaké agentury, o které jsem nikdy neslyš… nový
albru123 27.10.2013 12:03
albru123
Asi jsi chyběl ve škole při občanské nauce. Pokusím se vysvětlit náš volební systém. Použiji pouze p… nový
Kráťa 28.10.2013 09:18
Kráťa
Myslíš panašování, jak o tom mluví Miloš Zeman? To by teprve byla legrace a hrůza v očích těch nahoř… nový
L-Core 28.10.2013 09:33
L-Core
Jo, něco podobného, viz http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/359809/Chci-volit-lidi-a-ne-strany… nový
Kráťa 28.10.2013 11:17
Kráťa
Dobře, mě nešlo o to, že bych nešel volit, to je nesmysl. Myslel jsem to, že 1000 lidí měsíc před vo… nový
albru123 28.10.2013 11:23
albru123
Keby mam volebne pravo v CR volim piratov, ktori by tam z rybnika mozno spravili rieku, takze by sa…
fleg 29.08.2013 12:44
fleg
preboha kto moze volit komunistov? Tonoucí se i stébla chytá. (třeba ten milion nezaměstnaných)
M-Pol 29.08.2013 13:48
M-Pol
watch nový
lupus 27.10.2013 22:42
lupus
Co říkáte na stranu LES? Zaujalo mě, že se k ní hlásí celkem úspěšný aktivista Matěj Hollan, jako čl…
vlk56 30.08.2013 09:04
vlk56
tak jsem si to vyhledal googlem Bursík je zpět, zakládá novou politickou stranu LES To snad nemysl…
RedMaX 30.08.2013 09:32
RedMaX
Omlouvám se, že si nepamatuji období jeho největší slávy. K volbě komunistů mě nepřemluví nikdo. S…
vlk56 30.08.2013 10:24
vlk56
No jo, chapu, ale vem to tak, jak rika muj otec: "Byl bych blazen, abych nesel k volbam, celej zivot…
RedMaX 30.08.2013 10:41
RedMaX
watch nový
lupus 27.10.2013 22:48
lupus
Přímá demokracie, k tomu ten lidský odpad KSČ, jedno lepší než druhý. nový
karel 27.10.2013 23:01
karel
[minimalni_mzda.png] (Vidím, že to tu pomalu dohořívá, tak zkusím přiložit ]:)) Co na to říkáte? Ne…
Niko Bellic 05.10.2013 14:53
Niko Bellic
Jistěže ano, ale hlavně pro ty, kdo by nejraději neplatili nic a potřebují za vidinou zisku nejlépe…
M-Pol 05.10.2013 15:20
M-Pol
Na druhou stranu - máš nějaké páky k tomu donutit zaměstnavatele, aby zaměstnal někoho, kdo se mu ne…
Niko Bellic 05.10.2013 16:08
Niko Bellic
Proč bych měl někoho páčit? Klidně nechám pana zaměstnavatele ať si tu práci ráčí udělat sám.
M-Pol 05.10.2013 16:12
M-Pol
No on si může najmout třeba agenturní pracovníky a pak jim nemusí dát ani odstupné.. A lidi jinou mo…
Niko Bellic 05.10.2013 16:19
Niko Bellic
No a o tom to je, když jsou lidi blbí a ochotný dělat za hovno, tak nato je ta nařízená min. mzda. (…
M-Pol 05.10.2013 16:33
M-Pol
No a o tom to je, když jsou lidi blbí a ochotný dělat za hovno, Někteří jsou i za to hovno rádi, pr…
Prasak 05.10.2013 21:13
Prasak
protože zaměstnavatel najde jiný prostředky, jak práci udělat, např. investuje do automatizace. Ji…
M-Pol 06.10.2013 05:13
M-Pol
K čemu budou takto vyrobené krámy, když je nebude velká část kupovat, když na to nebude mít zlaťáky…
Prasak 06.10.2013 21:52
Prasak
Jako sorry, ale minimální mzda, která je pouhým cca necelým dvojnásobkem existenčního minima, to je… nový
touchwood 26.10.2013 19:36
touchwood
Bohužel, dospěli jsme do stavu, kdy skutečně produktivní práce je oceněna jako něco podřadnýho, naro… nový
Prasak 26.10.2013 20:31
Prasak
A legrace pomalu začíná :)) http://www.novinky.cz/domaci/316652-obrat-levice-bez-vetsiny-ano-na-dru…
L-Core 18.10.2013 17:59
L-Core
Tak ani v nejoptimističtějším snu by mě nenapadlo, že ČSSD+KSČM budou mít dohromady +/- 90 poslanců. nový
L-Core 26.10.2013 19:10
L-Core
ovšem STBák má 48 hlasů, a to mě tedy opravdu frustruje, že někdo hodí hlas STB.. nový
touchwood 26.10.2013 19:13
touchwood
Pravice se poslední roky projevuje spíše sobectvím a posměchem vůči prostým lidem co mají málo peněz…
Wolve 26.10.2013 02:16
Wolve
Takto se obvykle vyjadřují ti, kteří si myslí, že vítězstvím levice jim budou lítat pečení holubi do…
Prasak 26.10.2013 06:28
Prasak
Což o to já na tom zas tak špatně nejsem,ale 3/4 Republiky ano. Vždyť za vlády pravice se u nás kona…
Wolve 26.10.2013 10:23
Wolve
Takže ty narvaný obchoďáky znamenají, že jen 1/4 lidí u nás má peníze? Jaký největší protesty? Těch…
Prasak 26.10.2013 10:31
Prasak
Těch pár uřvanců? 160000 (a více) lidí je podle tebe pár uřvanců??
Wolve 26.10.2013 10:39
Wolve
Zapomněl jsi sem dát odkaz, kde byla demonstrace za ČSSD se 160 000 účastníky. :-)
Kráťa 26.10.2013 10:45
Kráťa
http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/vaclavske-namesti-zaplnilo-100-tisic-demonstrantu-odbory-hrozi-…
Wolve 26.10.2013 10:58
Wolve
Neboj, nás také lživě lákali. Poprvé u Rudolfina jsme se dokonce nechali napálit. Když jsem napsal č… nový
Kráťa 26.10.2013 11:16
Kráťa
Podle policie 90 000, podle odborů 120 000 a podle Wolve už 160 000. :-) nový
Kráťa 26.10.2013 11:20
Kráťa
Musíš si ten článek přečíst celý ;-) nový
Wolve 26.10.2013 11:31
Wolve
"Některé odhady..." nový
Zarniwúp 26.10.2013 11:45
Zarniwúp
Tohle je 80 000. Když kouknu na ty fotky z článku, mám obavy, že by je ti Italové utloukli čepicema.… nový
Zarniwúp 26.10.2013 12:04
Zarniwúp
Jednou jsem na iDnes četl článek o počasí, v nadpis hlásal "Teploty olíznou -20°C". V článku psali,… nový
Prasak 26.10.2013 11:57
Prasak
Tak se mi zdá, že to jsou naprosto zbytečné dohady. Za pár hodin bude jasno kdo a kolik je pro nebo… nový
M-Pol 26.10.2013 12:03
M-Pol
Volím ČSSD tam se snad alespoň někde v dáli blýská naděje rozumu a pochopení. PRAVICE - JIŽ NIKDY VÍ… nový
touchwood 26.10.2013 19:18
touchwood
Babiš je neuvěřitelnej bl..., jsem zvědavej, jak se to bude dál vyvíjet. Nové volby? Možností je teď… nový
VojtaCZ 26.10.2013 19:08
VojtaCZ
Babiš je neuvěřitelnej bl... Tak soudíš na základě čeho? Babiš přece (volebním výsledkem) nemůže za… nový
L-Core 26.10.2013 19:13
L-Core
opravdu věříš na to, že voliči si pamatují? Proč potom volí STBáky? nový
touchwood 26.10.2013 19:15
touchwood
Nevím, jestli si pamatují tak daleko (asi ne, když kovaní exkomunisti jsou ve všech stranách), ale p… nový
L-Core 26.10.2013 19:24
L-Core
Natruc a ze zoufalství, protože vše dosavadní zklamalo, resp. ukázalo, že tudy cesta asi nevede. nový
Prasak 26.10.2013 20:33
Prasak
Nevolil jsem, protože všechny strany v této zemi stojí za nic, ale co by mě ani v tom nejzlejším snu… nový
Notd 26.10.2013 19:24
Notd
Zly, horsi, prusr... pane Kaplane. nový
bahno 26.10.2013 19:28
bahno
ty do toho nekecej, když jsi nebyl volit. Takovýhle frflaly nesnáším! nový
touchwood 26.10.2013 19:30
touchwood
Mohl jsi to hodit komukoliv jinýmu, možností bylo dost. Ale ty jsi zahodil svůj jedinej pokus o možn… nový
Prasak 26.10.2013 20:36
Prasak
To tě nepotěším, taky je budu volit. nový
VojtaCZ 26.10.2013 22:49
VojtaCZ
Asi se stala chyba ve výchově, tohle není normální. nový
karel 26.10.2013 22:53
karel
To, ze si tady z vas delam uz nejaky cas legraci rozhodne neni normalni. :) nový
VojtaCZ 26.10.2013 23:57
VojtaCZ
Jj. Jeden od nás také s oblibou prohlašuje: "Sem si z vás dělal prdel a nikdo ste to nepochopil." No… nový
Kráťa 27.10.2013 02:15
Kráťa
Zkus si podobně legračně napsat životopis, určitě najdeš výbornej job. nový
Prasak 27.10.2013 21:38
Prasak
To dělat nebudu. :)) nový
VojtaCZ 28.10.2013 09:26
VojtaCZ
V tom případě ti zbývá už jen ta revoluce, aby ses uživil. Nebo zbaběle kapitalisticky podnikat, tam… nový
Prasak 29.10.2013 00:50
Prasak
Vyhledove(budeme vsichni stastni):-D nový
bahno 26.10.2013 23:02
bahno
Jdi do prdele. :-D nový
VojtaCZ 26.10.2013 23:55
VojtaCZ
Volil jsem Piráty a s výsledkem voleb jsem vcelku spokojen... poslední
nononot 02.11.2013 18:02
nononot

Tady může být flamewar. Tady je to na flamewar to správné místo ]:)

Ještě nevím. Mám soukromé zásady:

1. Nebudu volit strany, které chtějí se mnou jako s parazitem zatočit, to bych musel být padlý na hlavu. Strany, které ze mě chtějí vytáhnout na odvodech více peněz. Strany, které mě chtějí co nejvíce obrat.
2. Nebudu volit strany, kde z předvolebních průzkumů bude pravděpodobné, že dostat se do parlamentu nemají šanci. Hlas by pak propadl v prospěch postupujících v poměru dle jejich výsledku, což je nepříjemné kvůli zásadě číslo 1.

Asi jsi chyběl ve škole při občanské nauce. Pokusím se vysvětlit náš volební systém. Použiji pouze příkladová čísla. Bude deset voličů a bude se volit 200 poslanců. Když půjdou volit 2 voliči a dají hlas KSČ(M), vyhraje KSČ(M) volby na 100 % a bude mít všech 200 poslanců. Pokud půjde volit 8 voličů a 4 dají hlas KSČ(M), budou mít 50 % a dosadí 100 poslanců. Pokud by šlo volit všech 10 a 2 dali hlas KSČ(M), budou mít 20 %, tj. 40 poslanců. Nezáleží na tom, kolik lidí nejde volit, že něco nechtějí. To se vůbec nepočítá. Počítá se to, co bylo odvoleno. Už aby se ale místo stran volili lidé a mohli jsme dát hlas např. Němcové, Krásovi a Liškovi.

Myslíš panašování, jak o tom mluví Miloš Zeman? To by teprve byla legrace a hrůza v očích těch nahoře :)

Ale líbilo by se mi to. Vždycky je mi líto, že nemohu volit pár konkrétních lidi z jiných stran, které považuji za slušné a schopné. Do místního národního výboru taky zaškrtávám napříč volebními uskupeními. Tady je to ale jednodušší; na malé obci nejde o žádnou politiku, ale o konkrétní projekty, které se budou řešit. Komunista nebo lidovec - důležité je, aby pracoval. Na znárodňování či povinnost návštěvy nedělní mše nemá ani jeden z nich gebír.

Dobře, mě nešlo o to, že bych nešel volit, to je nesmysl. Myslel jsem to, že 1000 lidí měsíc před volbama, kteří ani neví koho budou volit do průzkumu plácnou první stranu co je napadne. Myslím si, že 50% lidí si tipují koho budou volit až tak den předem. Ostatní ten průzkum uvidí a budou mu věřit. A stane se to, že např. Svobodní se podle průzkumu do sněmovny nedostanou, to se potom stane skutečností. Ale ne protože by je nechtěl nikdo volit, ale proto, že by se podle nějakého průzkumu do sněmovny nedostali. V podstatě začarovaný kruh.

Neříkám že to platí u všech, ale jak psal L-Core:

Nebudu volit strany, kde z předvolebních průzkumů bude pravděpodobné, že dostat se do parlamentu nemají šanci. Hlas by pak propadl v prospěch postupujících v poměru dle jejich výsledku, což je nepříjemné kvůli zásadě číslo 1.

2. věta je pravda, ale nezbývá než věřit té straně, kterou jsem volil, i kdyby neměla šanci. Problém je, že takhle většina lidí nepřemýšlí, bylo by zajímavé sledovat, jak by volby dopadly bez jakýchkoliv průzkumů.

Keby mam volebne pravo v CR volim piratov, ktori by tam z rybnika mozno spravili rieku, takze by sa tam nieco dialo.
Na druhej strane to nechapem....preboha kto moze volit komunistov? Nerozumiem preco, co ponukaju lepsie ako ine strany. Nemaju odbornikov, nemaju realny program, hlasia sa k tym z minulosti, kde sa okrem ineho ukazalo, ze komunizmus je utopia neudrzatelna ekonomicky, takze preco maju v CR tolko percent? Co ludia cakaju, ze sa prestane kradnut, ze maju zazracny ekonomicky recept v dnesnom globalizovanom ekonomickom systeme, alebo, ze sa stane nejaky zazrak?

No jo, chapu, ale vem to tak, jak rika muj otec: "Byl bych blazen, abych nesel k volbam, celej zivot jsem tu moznost volit nemel a ted kdyz ji mam, tak ji nevyuziju?"

No a pokud k tem volbam pujdes, vyloucis maly strany, jejichz hlas diky totalitnim 5% propada, tak co ti zbyva?
-korupcni ODS a TOP
-korupcni CSSD
-nejaka medialni korupcni stridajici se strana jako byly Bursikovi zeleni nebo naposledy VV
-katolicka KDUCSL
-KSCM

Vyloucis-li korupcni strany, u katoliku je ten problem, ze oni maji s tema 5% taky problem a muzes tak o svuj hlas prijit a osobne je proste nemam rad, ja proste tu jejich viru nesdilim ani z promile procenta, takze mi zbyva KSCM, ikdyz jasne, ze k nejakej idealni politicke strane maji daleko, ale idealni politicka strana je utopie, tzv. zastupitelska demokracie neni zadna demokracie, to je naprosty nesmysl, nechapu jak tomu nejakej hlupak muze verit. Jedinnej spravnej system je opravdova demokracie (prima), takze proste v soucasnem systemu je to VZDY o volbe nejmensiho zla a tvrdim, ze tim nejmensim zlem je v soucasnosti KSCM. Treba to za par let bude jinak, ale ted mi to proste vychazi takto.

No a v kontextu tohohle tu byla pomerne slusna sance na vznik dalsi velke politicke strany, ktera by nemusela byt apriori korupcni a to Strany zelenych. Bohuzel je agent Bursik ume zlikvidoval, nesnasim toho cloveka za to co provedl.

No a o tom to je, když jsou lidi blbí a ochotný dělat za hovno, tak nato je ta nařízená min. mzda.
(i v ty "emerice" je uzákoněno asi 7$ na hodinu)
Přeci jde vždy o dohodu zaměstnavatel - nabízí práci a dělňas - zase provedení.
Jakmile, ale dojde k vydíráni z jedné či druhé strany, tak to jednou špatně skončí pro oba.

No a o tom to je, když jsou lidi blbí a ochotný dělat za hovno,

Někteří jsou i za to hovno rádi, protože bohužel jsou tak gramlaví, že můžou zaměstnavateli nabídnout jen opravdu jednoduchý úkoly. Ti pak práci neseženou, protože zaměstnavatel najde jiný prostředky, jak práci udělat, např. investuje do automatizace. Zkus se někdy podívat do nějaké větší fabriky, kterých tady v ČR máme jak naváto, kolik lidí s olšovýma rukama a dutýma makovicema dělá u pásu a jak jsou rádi, že vůbec nějaký prachy vydělají. A právě levná lidská síla je ten důvod, proč je spousta úkonů dělána lidskou silou, než strojem.

Výrazný zvyšování minimální mzdy si budeme moct dovolit až tehdy, až bude víc práce, než práceschopných. A to je aktuálně utopie.

protože zaměstnavatel najde jiný prostředky, jak práci udělat, např. investuje do automatizace.

Jistě, ovšem je to daleko složitější.
K čemu budou takto vyrobené krámy, když je nebude velká část kupovat, když na to nebude mít zlaťáky = spotřeba jde do hajzlu a tím pádem ekonomika státu.

kolik lidí s olšovýma rukama a dutýma makovicema dělá u pásu a jak jsou rádi, že vůbec nějaký prachy vydělají

S tím toho moc nenaděláš, ovšem musí si vydělat tolik aby po šichtě nešli krást z "hladu".
Potom by bylo asi jediné řešení - stará Sparta. (slabí, nemocní, hloupí........... šup ze skály)

Pravice se poslední roky projevuje spíše sobectvím a posměchem vůči prostým lidem co mají málo peněz viz Kalousek tohoto idiota bych ukřižoval, polil kyselinou a benzínem a zapálil. Kníže Karel Trantumberk je na tom podobně, jeho příšerný ksicht a vyjadřovací schopnosti bych řadil mezi sci-fi ale nikoli mezi politiky. Volím ČSSD tam se snad alespoň někde v dáli blýská naděje rozumu a pochopení.
PRAVICE - JIŽ NIKDY VÍCE!!

Takto se obvykle vyjadřují ti, kteří si myslí, že vítězstvím levice jim budou lítat pečení holubi do huby. Ale omyl, kamaráde, i když hodíš kormidelníka přes palubu, tak si tam musí stoupnout někdo jinej a ty, jakožto člen mužstva, budeš furt pádlovat. Zapomeň na to, že se pro tebe cokoliv změní. Furt budeš muset makat a furt budeš mít starosti o to, abys měl co do huby a za co.
Jestli se chceš mít dobře, začni makat především na sobě, vzdělávej se, podnikej, staň se odborníkem na cokoliv, ať máš nějaký prachy. Ti oranžoví komunisti tě nespasí.

Neboj, nás také lživě lákali. Poprvé u Rudolfina jsme se dokonce nechali napálit. Když jsem napsal článek, napsal mi pan Pernes, že nelhal a ať si nevymýšlím. Odepsal jsem mu, že jsem si nic nevymyslel, nýbrž pouze citoval jeho odpověď a už se neozval.
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/270383/Lzive-lakani-na-demonstraci-Radou-senioru.html
A nejlepší byl u něčeho ten zvláštní vlak z Ostravy
Z Ostravy vyjelo zvláštním vlakem svrhnout vládu šestnáct lidí

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru