Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Rakouské presidentské volby, pokus č. 2

Rakouské presidentské volby, pokus č. 2

[Moderátor] L-Core, 01.07.2016 18:35, Debata, 6 příspěvků (188 zobrazení)

Rozhodnutí ústavního soudu mě dost překvapilo (četl jsem jen české servery), mohli rozhodnout možná tak i tak, viz http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nove-rakouske-volby-prezidenta-budou-jine-stane-se-rada-veci/r~9ec9996a3f9911e6851c002590604f2e/

Každopádně mě zaráží, že je možno takové prohřešky ve volebních komisích páchat. Mám dojem, že u nás tohle není možné (jakési zkušenosti z volebních komisí mám). Problémem ale budou ty korespondenční lístky; osobně nejsem velký fanda takového hlasování - a ani internetového, to půjde cinknout kdykoliv si někdo mocný umane.

Přispět do debaty

Reklama

Re: Rakouské presidentské volby, pokus č. 2

[Registrovaný] IQ37, 01.07.2016 20:08

No, nikdo tomu doposud nevěnoval pozornost, protože to ani ve skutečnosti nebylo potřeba. Jenže... vždycky se najde nějaký šťoura. Ono o tom dost vypovídá, že to nebylo v jednom místě, ale na mnoha různých, takže to bylo spíše obvuklé jednání sčítacích okrsků. Prostě - konec hlasování - jde se sčítat. Počítám, že kdyby ten rozdíl hlasů byl daleko větší, tak by se ty další volby asi nekonaly. Takhle se musí dodržet zákon, hlava - nehlava.

^ Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Rakouské presidentské volby, pokus č. 2

[Moderátor] touchwood, 07.07.2016 19:30

"prohřešky" budou vždy. Tvrdím, že jednoznačně NELZE pořádat takové velké akce jako celonárodní volby nebo plebiscit bez toho, že by se někde projevila nedokonalost v provádění (složitého) procesu. Lidi jsou omylní a k omylům dochází zcela nevyhnutelně. Rozhodnutí soudu nechápu - důkazy o manipulaci nejsou a soud tak v podstatě "smazal" vůli voličů. Upozorňuji, že tento názor mám nezávisle na tom, kdo vyhrál (jsa zdejším "sluníčkářem" ex offo ;-)).

Toto toxické chování lze vysledovat k oněm památným americkým volbám z roku 2000 (i když tehdy to mělo určitý technický základ, narozdíl od rakouského případu). Nemyslím si, že tohle je dobrá cesta...

^ Odpovědět

Re: "prohřešky" budou vždy. Tvrdím, že jednoznačně NELZE pořádat takové ve…

[Registrovaný] IQ37, 07.07.2016 19:54

důkazy o manipulaci nejsou a soud tak v podstatě "smazal" vůli voličů

Tam ani nešlo o nějakou manipulaci, ale o nedodržení zákona ze strany těch komisí. Volby by mohly být zpochybněny a tak byly raději anulovány. Ten soud rozhodl správně, i když v podstatě negativně zapracoval úřední šiml. Předpokládám, že komise takhle sčítaly hlasy už mnohokrát v minulosti, ale tentokrát byl rozdíl hlasů malý a tak se našel pes, kterého bylo třeba bít holí.

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

# poslední

[Moderátor] touchwood, 08.07.2016 11:05

zákon do puntíku nedodržíš nikdy. Podstatné je, zda byla či nebyla zásadně ovlivněna volba. A to v tomto případě IMHO nebyla.

< Odpovědět

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2018 Poradna.net – info@poradna.net, Google+