Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Drahé díly v autoservisech

Drahé díly v autoservisech

[Registrovaný] Moas, 11.03.2016 07:49, Debata, 4 příspěvky (197 zobrazení)

Potřebuju vyměnit spojkovou sadu v autě.

Co mi hlava nebere, je cena, za kterou se sada (Valeo) prodává běžně na Internetu (3800 Kč) a cena, kterou mi nabízejí za STEJNOU sadu servisy - začínají od 5000 Kč, některé chtějí i třeba 8000 Kč.
Já bych pochopil, že se na tom zadrbou třeba na celý den a řeknou si klidně 400 Kč za hodinu práce a práce bude celkem tedy za 400 x 8 = 3200 Kč. To bych viděl fér - ta práce je jejich přidaná hodnota a důvod, proč jsem se na ně obrátil. Není to výměna žárovky, kterou člověk na parkovišti zvládne sám za pět minut.

Chápu, že tam bude nějaká drobotina ještě - možná nové šrouby místo zrezlých, mazivo atp... ale to bude pár korun.

Chtělo by se říct - díl si seženu sám a jen jim ho donesu, ať jej namontují. Ovšem v takovém případě najednou chtějí 500 Kč příplatek nebo jim o 50 Kč naskočí hodinová cena... Prostě pokutička za to, že si zákazníček dovolil obstarat díl levněji.

Chtít tisíce korun za dvě minuty hledání a objednávání něčeho, co jim pak služba přiveze až pod nos, je dost nefér.

Přispět do debaty

Reklama

Re: Drahé díly v autoservisech

[Moderátor] L-Core, 11.03.2016 10:18

Chtějí vydělat na čemkoliv, jako nakonec asi každý.. Zase jsou klasické dvě možnosti (zatnout zuby a platit - jít jinam/nikam). Slovo "fér" se do kapitalismu moc nehodí.

Podobné případy, když některé zboží ti e-shop prodá třeba o 40% levněji, když jim prokážeš, že to máš na další podnikání, montáž (co vím, tak markantní je to u klimatizací, 50% sleva je zcela běžná - respektive, jako "občana" tě natáhnou o dalších 100%).

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 11.03.2016 14:40

Slovo "fér" se do kapitalismu moc nehodí.

To je zase slovo do pranice, kdy pak posléze lítají bany. :-D

Oni to mají soudruzi kapitalisté těžké. K tomu náhradnímu dílu a hodinám za práci si musí přičítat všelijaké splátky a poplatky, jako jsou energie, nájmy, platy a kdovícoještě + korunu za nakoupené CD. To se pak ta 'oprava' šplhá do nebes. To je daň za to, že věří v Pánaboha (prý).

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Drahé díly v autoservisech

[Registrovaný] Prasak, 11.03.2016 15:33

Jasně, servisy mají marže na dílech.
Taky se na mě mechoš díval silně nelibě, když jsem si přinesl vlastní ložisko do kola na Oktávku. Mrčel něco o nulové záruce na díl z jeho strany, že to vypadá nějaký volný, ale nakonec japonec, když to prej dotáhnul, tak kupodivu všechno cajk, dělal překvapenýho.
Jestli jsem platil něco navíc za prácu, už nepamatuju.

^ Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Drahé díly v autoservisech poslední

[Registrovaný] jirka44, 11.03.2016 16:18

JAko všechno, je to o lidech. Když jsem měl tu první Astru, tak jsem díly kupoval u na Pankráci u Zralýho (+/- za půlku ceny) a ve značkovým servisu mi to bez problémů montovali, samozřejmě s upozorněním, že záruku berou jenom za práci.

^ Odpovědět

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2019 Poradna.net – info@poradna.net, Google+