Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Debilizace českych hospod

Debilizace českych hospod

[Registrovaný] IQ37, 09.05.2014 19:24, Připomínky, 30 příspěvků (549 zobrazení)

Debilizace českych hospod

Kdysik davno, a nebylo to vlastně až tak davno, visel v hospodě obraz cisařa pana. Pokud teda na něj nesraly muchy. Vlezli ste do knajpy, ze stěny na vas čuměl ten stary chlop, tlusta kelnerka vam deset minut čepovala pivo, a všude byl klid a mir.

Potom zmizel mir. Nedluho pote zmizel ten stary chlop. Nahradil ho jiny stary chlop, ale ten už obvykle nevisel, na stěně zustal enem zaprašeny ram obrazu. A pak, někdy, a nebylo to vlastně až tak davno, zmizel aji klid.

Kohosik napadlo, že misto teho zaprašeneho ramu stareho chlopa da jakusik bedynku. A tak dneska, když vlezete do hospody, tak tam sedi servirka s tupym vyrazem. A na celu hospodu řve idyjotske radyjo, z kereho vam dvacetilety idyjot rozjuchanym hlasem haleka, jak je na světě krasně optymistycky.

Anebo vlezete do lokalu, u stolu sedi tlupa mutantu, keři bez jedineho slova po cele hodiny tlemi na stupidni vysilani fotbalu, hokeja, golfu, kurlingu, zprav, serijalu nebo jinych stupidyt. Obvykle ma největši idyjot před sebu dalkovy ovladač, kerym přepina každe tři minuty jeden program za druhym, jestli nahodu nenajde větši hňupinu, než na keru pravě všeci tlemi.

Anebo vlezete do kavarny, sednut neni kaj, bo u každeho stola sedi intelektualka, před sebu kolufantusprajt, draty v hlavě, a na stole počitač, laptop, tablet, mobil*. Nehodici se škrtněte. A z reproduktora posluchate duc duc duc.

Až budu raz velky, tak si kupim hospodu. Na stěně bude viset obraz teho stareho chlopa. A klidně na něho možu srat muchy. Bo všude bude klid a mir. A na to pivo si rad tych deset minut počkam...

Autor: Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, hospoda Na Rožku, Vřesina

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Přispět do debaty

Reklama
Předmět Autor Datum
https://www.google.com/search?client=aff-maxthon-newtab&channel=t2&q=b… kmochna 09.05.2014 20:19
Pán by si mohl zkusit tu hospodu zařídit. Třeba by s ní uspěl. Jen nev… Niko Bellic 09.05.2014 21:51
Kdybych měl volit mezi tou "tvojí" hospodou a tou jeho, tak bych šel k… IQ37 09.05.2014 22:08
Ještě, že do hospod nechodím. Asi budu ten "nekuř" buzerant a intelekt… Chocholoušek 09.05.2014 22:17
Já už do hospod nechodím patnáct let a je pravda, že jsem tam nikdy ni… IQ37 09.05.2014 22:40
Abych řekl pravdu, tak kouř z cigaret mi docela vadí a to né proto, že… Chocholoušek 09.05.2014 22:50
Já si to naopak představit umím. Za mého mládí jsme si chodili do puty… mif 09.05.2014 22:18
Tak asi jak kde. Když TV nebo rádio tvoří jen zvukovou kulisu, do kter… Niko Bellic 09.05.2014 22:23
Mě by spíš vadilo ticho. A v tomhle je jádro pudla. Ona je hospoda a… IQ37 09.05.2014 22:30
Tak. Nebylo ticho, bylo "verbální hlučno bez nucených vyjebávačů mozků… mif 09.05.2014 22:41
Džuboxy jsou v hospodách věc, kterou opravdu nenávidím. Řve to jak zdu… Prasak 10.05.2014 10:36
V hospode se obvykle pije alkohol, pitim alkoholu odumiraji mozkove bu… Redmarx 09.05.2014 22:20
Ále. Si představ, že umřeš mladý, krásný a inteligentní! Pak budeš lit… IQ37 09.05.2014 22:36
V zahranici taky samozrejme, zduraznil jsem to, abych ukazal, ze tvuj… Redmarx 10.05.2014 06:29
protoze zadna nekuracka cesta neexistuje Doufám, že tohle nikdo z pap… IQ37 10.05.2014 13:41
Před časem jsem - už nevím kde - četl, že v jedný hospodě visí na stěn… Zdenál 10.05.2014 10:26
V jedný hospodě v Praze mají zajímavé účtenky... [27407.jpg] Chocholoušek 10.05.2014 11:11
Televize mi taky v hospodě vadí, člověk je okřikován, že zarytý divák… L-Core 10.05.2014 13:25
Naštěstí do mé domovské hospody chodí normální lidi co se umí bavit a… manas 10.05.2014 15:07
To musela být smutná shoda náhod. Že se pěti idiotům pokazily doma tel… IQ37 10.05.2014 15:35
Tak jeden asi televizi nemá protože na stránkách naší obce byla od exe… manas 10.05.2014 15:49
Vida, hned nejméně tři témata k hospodské debatě: LCD televizor, TV ja… IQ37 10.05.2014 15:56
Tak třeba ji vydražil hospodskej a původní majitel na ní chodí koukat… Zarniwúp 10.05.2014 18:20
Tet jsem se koukal a dražba bude až 23 května. Dobrou noc manas 10.05.2014 22:31
kdysi jsem si v hospodě cosi četl. nevěřili byste, jak to jakési pivní… lední brtník 11.05.2014 00:00
Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého… Jack 11.05.2014 23:31
Tohle se za komoušů dalo zažít na Hruboskalsku, ty zaplivané a zahulen… karel 11.05.2014 23:43
Ještě bych dodal: Stejná atmosféra na mě dýchla loni na dovolené v Řec… Jack 12.05.2014 08:40
Stalo se vám někdy v současnosti, že by vám, hrajícím na něco, poslal… Dale Cooper 12.05.2014 08:58
Stalo se vám někdy v současnosti, že by vám, hrajícím na něco, poslal… poslední Zarniwúp 12.05.2014 19:27

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] Niko Bellic, 09.05.2014 21:51

Pán by si mohl zkusit tu hospodu zařídit. Třeba by s ní uspěl. Jen nevím, jaká sorta lidí by tam vlastně měla chodit. Žádná televize, ani rádio, ze kterého by si někdo dovolil šířit optimismus (nedej bože mladý člověk). V hospodě by tedy bylo ticho. K tomu žádná wifi, aby tam nechodily intelektuálky s laptopy. Tedy pro mladé lidi nepříliš lákavé místo. Na pivo se bude čekat 10 minut a bude ho roznášet tlustá kelnerka. No, zajímavá představa :-).

^ Odpovědět

Re: Pán by si mohl zkusit tu hospodu zařídit. Třeba by s ní uspěl. Jen nev…

[Registrovaný] IQ37, 09.05.2014 22:08 [Upraveno]

Kdybych měl volit mezi tou "tvojí" hospodou a tou jeho, tak bych šel k němu.
Sám si ještě pamatuju, že se lidi v hospodě bavili sami mezi sebou a nečekali, co jim nakváká nějaká televize nebo diskobox. A já věřím, že ta jeho hospoda by byla plná.
Navíc pamatuju i doby, kdy v hospodě po tobě nekvičel žádný buzerant, že je to "nekuř"! Hospoda byla prostě hospoda. :-)

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Registrovaný] Chocholoušek, 09.05.2014 22:17

Ještě, že do hospod nechodím. Asi budu ten "nekuř" buzerant a intelektuál s notebookem :-[

< Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 09.05.2014 22:40

Já už do hospod nechodím patnáct let a je pravda, že jsem tam nikdy nikoho s noťasem neviděl.
"Kuřák" se občas našel.

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Registrovaný] Chocholoušek, 09.05.2014 22:50

Abych řekl pravdu, tak kouř z cigaret mi docela vadí a to né proto, že bych nesnášel kuřáky, ale proto, že se mi dělá zle od žaludku při vdechnutí toho smradu. Nemám nic proti kuřákům, ať si klidně kouří. Taktéž nemám nic proti alkoholu, ten mi nevadí a je docela příjemný pocit, když ti stoupne do hlavy a ty zapomeneš :-)

< Odpovědět

Re: Pán by si mohl zkusit tu hospodu zařídit. Třeba by s ní uspěl. Jen nev…

[Moderátor] mif, 09.05.2014 22:18

Já si to naopak představit umím. Za mého mládí jsme si chodili do putyky pokecat. Dneska se tam neslyšíš - z jedné strany huláká fotbal z kysně, z druhé přeřvaný jukebox. Tragédie.

< Odpovědět

Ne je Ano na minus prvou

Re: Já si to naopak představit umím. Za mého mládí jsme si chodili do puty…

[Registrovaný] Niko Bellic, 09.05.2014 22:23 [Upraveno]

Tak asi jak kde. Když TV nebo rádio tvoří jen zvukovou kulisu, do které se člověk může zaposlouchat, ale taky nemusí, tak to imho tragédie není. Kecat se dá i tak. Mě by spíš vadilo ticho..

< Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 09.05.2014 22:30 [Upraveno]

Mě by spíš vadilo ticho.

A v tomhle je jádro pudla. Ona je hospoda a hospoda. Na venkově/vesnici je to hospoda. Ve městech je to většinou restaurace (i když to někdy vyjde nastejno). V hospodě se lidi bavili mezi sebou tak, že se bavila vlastně celá hospoda. Tam žádné ticho většinou nebylo. Až teda občas na to ticho před bouří. Pak chlapi (někteří) povyplivovali zuby a jelo se dál. Tam policajt v životě nevkročil. Dneska to vypadá, jakoby si tam chodili každou chvíli trsnout k musicboxu. :-)

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Moderátor] mif, 09.05.2014 22:41

Tak. Nebylo ticho, bylo "verbální hlučno bez nucených vyjebávačů mozků z hlav". I ta telka byla - pamatuju, jak jsme řičeli smíchy při sledování anabáze Gora před Tokiem :-D - ale nehulákala. Mám vtíravý pocit, že je to dneska pod taktovkou ušních lékařů: čím víc řevu z elektronických sraček, tím víc kšeftů. Jak pravím, tragédie.

< Odpovědět

Ne je Ano na minus prvou

Re: Já si to naopak představit umím. Za mého mládí jsme si chodili do puty…

[Registrovaný] Prasak, 10.05.2014 10:36

Džuboxy jsou v hospodách věc, kterou opravdu nenávidím. Řve to jak zdutá kráva a člověk si pak nemůže v klidu pokecat, bo neslyší ani vlastního slova.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] Redmarx, 09.05.2014 22:20

V hospode se obvykle pije alkohol, pitim alkoholu odumiraji mozkove bunky, logicky teda musi navstevnici hospod (ceske hospody) debilovatet, je to tedy uplne normalni stav a neni na tom nic divneho.

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 09.05.2014 22:36 [Upraveno]

Ále. Si představ, že umřeš mladý, krásný a inteligentní!
Pak budeš litovat těch korblíků, vajglů a marjány od Vietnamců.
Proč jsi zdůraznil "české hospody"? To jako v zahraničí lidi po kořalce neblbnou?

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Registrovaný] Redmarx, 10.05.2014 06:29

V zahranici taky samozrejme, zduraznil jsem to, abych ukazal, ze tvuj nadpis je logicky v poradku a neni se mu co divit.

Tak mlady uz neumru, to uz se nestane ;-), ze bych litoval, to taky ne. Cigarety nesnasim, v hospodach mi nevadi, kdyz tam nechodim, ale nejsem z tech, co by kriceli, aby se v hospodach zakazalo kourit, protoze, kdyby se tam nekourilo, moje navsteva jednou rocne by je nezachranila. Naopak jsem pro, aby se v hospodach kourilo a kourilo se jenom tam, pral bych si zakaz koureni na verejnosti, to jest chodniky, kde me ty hovada kuracky ofukujou kourem a ja stejne nemohu delat nic jineho nez tam jit, protoze zadna nekuracka cesta neexistuje.
Marjanu jsem zkusil, neni to pro me, nic jsem z toho nemel, naopak bylo kolegama konstatovano, ze je toho pro me skoda, pri nafuku se mi sevrel krk a do plic jsem to nedostal, evidentne to me telo nechtelo a neslo s tim nic delat.
Alkohol je dobry jako lek treba pri zaludecnich potizich, ale chapu, ze to lidem chutna a piji to bezne, nicmene to ze se z toho blbne je vedecky dokazany fakt a proto povazuju za lepsi to nepit bud vubec nebo jen opravdu malo.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 10.05.2014 13:41

protoze zadna nekuracka cesta neexistuje

Doufám, že tohle nikdo z papalášů nečte. Víš, kolik by to zase stálo peněz? :-)

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] Zdenál, 10.05.2014 10:26

Před časem jsem - už nevím kde - četl, že v jedný hospodě visí na stěně velká cedule s nápisem:
"Zde neprovozujeme TV, rádio, ani wi-fi. Zkuste na sebe mluvit!"

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] Chocholoušek, 10.05.2014 11:11

V jedný hospodě v Praze mají zajímavé účtenky...

[27407.jpg]

< Odpovědět

Re: Debilizace českych hospod

[Moderátor] L-Core, 10.05.2014 13:25

Televize mi taky v hospodě vadí, člověk je okřikován, že zarytý divák utkání mezi Horními a Dolními Kotěhůlkami nezaregistroval jméno právě upadnuvšího hráče. Juboxy u nás nemáme, majitelí hospod nechtějí platit Ose a dalším vyžírkám tisíc a více měsíčně.

Poslední dobou ale do hospody lezu minimálně. Kdž tu byla jedna, všichni se slezli dohromadya každý si vybrak, s kým si sedne. Dnes máme hospod pět, vkaždé sedí pět duchů aoblézat celou dědinu ss mi nechce. Samo, že na výletech, dovolené, je to jinak.[i]

Datluju to natabletu v autobusu, tak tu asi mám překlepy..[/i]

^ Odpovědět

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] manas, 10.05.2014 15:07 [Upraveno]

Naštěstí do mé domovské hospody chodí normální lidi co se umí bavit a vymejšlet ptákoviny, tak se tam člověk nikdy nenudí. Televize sice tam je, ale pouští se jen když hraje Viktorka Plzeň nebo jiné zajímavé sportovní přenosy, takže je TV většinou vypnutá. Když už se něco hraje tak do toho nikdo není moc zažranej, normálně se bavíme a přitom čumíme na fotbal. Obsluhuje tam majitel s manželkou a ty jsou taky pro každou prdel. Prostě ráj na zemi.

Zrovna včera ke mě přijel kolega ze svou drahou polovičkou, tak jsme vyrazili do hospody ale bohužel na dveřích cedule že otevírají o hodinu díl. Tak jsme na tu hodinku šli vedle do hospody kam občas chodím na oběd, hospoda skoro prázdná akorát u baru dřepělo pět idiotu a čuměli na nějakou debilitu. Sedneme si ke stolu, objednáme si a normálně se bavíme. Celou dobu se na nás otáčeli a tvářili se nasraně že je nenecháme v klidu čumět.

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 10.05.2014 15:35

To musela být smutná shoda náhod. Že se pěti idiotům pokazily doma televizory v tentýž den! :-D

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Registrovaný] manas, 10.05.2014 15:49

Tak jeden asi televizi nemá protože na stránkách naší obce byla od exekutora dražební vyhláška kde bylo předmětem držby i jeho LCD televize, u ostatních nevím.

< Odpovědět

Re: Tak jeden asi televizi nemá protože na stránkách naší obce byla od exe…

[Registrovaný] IQ37, 10.05.2014 15:56

Vida, hned nejméně tři témata k hospodské debatě: LCD televizor, TV jako taková a exekutoři. S tím jde vyjít až do půlnoci.

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Tak jeden asi televizi nemá protože na stránkách naší obce byla od exe…

[Registrovaný] Zarniwúp, 10.05.2014 18:20

Tak třeba ji vydražil hospodskej a původní majitel na ní chodí koukat do hospody... :-)

< Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

#

[Registrovaný] manas, 10.05.2014 22:31

Tet jsem se koukal a dražba bude až 23 května.

Dobrou noc

< Odpovědět

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] lední brtník, 11.05.2014 00:00

kdysi jsem si v hospodě cosi četl. nevěřili byste, jak to jakési pivní hovado iritovalo.

podobně dávno jsme si po invexu zašli do blízké hospody. jeden domorodec nemohl vystát naše kecy o pc a vytáhnul na nás nůž.

takže debilizace začala už nejméně před 20 lety.

^ Odpovědět

Re: Debilizace českych hospod

[Registrovaný] Jack, 11.05.2014 23:31

Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého slastného mládí (ještě za komoušů) jsme chodili na vandr na Kokořínsko. V obci Ráj byla taková opravdu echt stará hospoda (podle dobových fotografií byla za první republiky asi turisticky vyhlášená). Tak 1x za 14 dní jsme se přihasili s kytarou, harmonikou, houslema a banjem a po setmění předváděli své nadšení a absenci hudebního sluchu. Všichni místní to brali, přidali se se zpěvem a občas i něco ke stolu poslali. Štěpán (hospodský) na podzim obvykle netopil - bylo nás prý málo. Nikdy tam nic nehulákalo z beden, ale hospoda hučela. Lidi si tenkrát prostě ještě jen tak povídali o cenách bejků ve výkupu a nebo proč si ten debil Ferda zlomil haxnu když vylejzal z traktoru.

Stalo se vám někdy v současnosti, že by vám, hrajícím na něco, poslal nějaký štamgast panáky?

^ Odpovědět

Re: Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého…

[Registrovaný] karel, 11.05.2014 23:43

Tohle se za komoušů dalo zažít na Hruboskalsku, ty zaplivané a zahulené hospody v Sedmihorkách, Doubravicích a okolí byly skvělé. Jeden čas byl na Valdštejnu protivný hostinský a když jednou chtěl asi ve tři ráno zavřít, skončil na dva dny v hladomorně.

< Odpovědět

Re: Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého…

[Registrovaný] Jack, 12.05.2014 08:40

Ještě bych dodal:
Stejná atmosféra na mě dýchla loni na dovolené v Řecku. Obvykle si půjčíme auto a objíždíme vnitrozemí. Narazili jsme na tavernu, spíše takovou vývařovnu, kam se turisté vůbec nehrnou, ale místní se tam zastaví na oběd nebo jen pokecat. Jídlo perfektní a ačkoliv řecky umím jen tolik, abych si dokázal objednat a bavit se o počasí, úplně jsem ty bejky a traktory z jejich hovoru slyšel.
... a taky bez bedýnek!

Takže za normální českou hospodou do Řecka.

< Odpovědět

Re: Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého…

[Registrovaný] Dale Cooper, 12.05.2014 08:58 [Upraveno]

Stalo se vám někdy v současnosti, že by vám, hrajícím na něco, poslal nějaký štamgast panáky?

Stalo. Rok 1998 (to lze považovat za "současnost"), nádražka v Březnici. Byl jsem tam na vojně, sešla se nás v putyce parta, měli jsme i kytaru. Chlastalo se, hrálo, zpívalo, kecalo. O kousek dál seděl u stolu postarší pár (60+) elegantně oblečených lidí. Nevím, co tam v takové řiti dělali, ale byli tam; zřejmě nešlo o štamgasty, ale kdo ví. Když odcházeli, tak pán položil na náš stůl pětikilo a popřál nám klidné dny...

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

Re: Ono vůbec se už hospodská kultůra posunula někam jinam. Kdysi za mého… poslední

[Registrovaný] Zarniwúp, 12.05.2014 19:27

Stalo se vám někdy v současnosti, že by vám, hrajícím na něco, poslal nějaký štamgast panáky?

Mně ne, protože jsem se hudebně nikdy v hospodě nerealizoval. Ale v devadesátých letech to bylo běžné Na květnici (většinou venku na zahrádce), nebo Na veselí (tady si nejsem jistý, jestli ta hospoda ještě existuje).
Nepochybuju o tom, že ani teď to není žádná vzácnost.

< Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2018 Poradna.net – info@poradna.net, Google+