Jedná se o muniční iniciativu a náš podíl a důležitost nejlépe ilustrují grafy v článku na který dávám odkaz.
https://www.e15.cz/domaci/cesko-se-stalo-lidrem-nato-municni-iniciativa-prahy-nahrazuje-pomalou-zbrojni-vyrobu-v-evrope-1415938
Nicméně šlo o to zbavit se staré uložené munice a zbrojařským magnátům o kšeft. Tanky v boji jaký se vede na Ukrajině nahrazují samohybné houfnice, které mají větší dostřel.