Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-fiala-pise-ficovi-neblokujte-sankce-proti-rusku-40530054 Co…
Yarda 13.07.2025 16:04
Yarda
A co na tom je tak strašného, že bys měl svou reakcí riskovat hypotetickou "akci cenzurního robota"…
L-Core 13.07.2025 19:25
L-Core
Vidis a ja som zase rad nebol;o).
fleg 13.07.2025 20:39
fleg
]:) Jasně, my se tehdy zbavili problémů s Maďary kvůli přehradám na Dunaji, Mečiara, spousty podivn…
L-Core 14.07.2025 05:51
L-Core
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slovensti-politici-se-hadali-proc-cesi-nejezdi-na-sl…
Yarda 14.07.2025 09:14
Yarda
U referenda záleží na otázce. Chcete rozdělení na dv samostatné státy? vs. Mají nadále pokračovat sp…
Prim n.r. 15.07.2025 09:52
Prim n.r.
Já to tehdy cítil takto: Slováci se chtěli trhnout, k tomu měli oproti Česku problémy navíc… no tak…
L-Core 15.07.2025 11:53
L-Core
Chtěli se rozdělit, volili Mečiara, dosáhli svýho, vyžrali si to. Teď volí Fica, asi to tak chtějí,…
Prasak 15.07.2025 18:08
Prasak
Zapomínáš na úspěchy Slovenska. Například jsou 1. na světě co se týká výroby osobních vozů na jednoh… nový
nerady 15.07.2025 19:02
nerady
Na to inženýry nepotřebují, stačí tupí fachmani, kteří budou dělat podle návodu, kterej jim pošlou m… nový
Prasak 16.07.2025 19:05
Prasak
Ak by sa na SK vyhlasilo referendum o vystupeni EU zacnem si hladat nejaky domcek na Morave a stahuj… nový
fleg 16.07.2025 11:47
fleg
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-mily-petre-slovensko-je-suverenni-zeme-pise-fico-fia…
Yarda 14.07.2025 15:41
Yarda
Lebo je urazeny, ze Fiala sa s nim odmietol stretnut (ako ktokoolvek v poslednej dobe). Na druhej st…
fleg 15.07.2025 09:56
fleg
Moc to nesleduji, ale mám dojem, že Orbán to vůbec nemá jisté, že bude v HU "velet do smrti". Možná…
L-Core 15.07.2025 11:55
L-Core
Presne tak...Magyar ma v priekumoch az 12% naskok, co sa zda byt uz nedostiznea vyzera to,m ze v naj… nový
fleg 16.07.2025 11:39
fleg
Klasika. Jakmile dojdou lidem prachy, tak zvolí někoho dalšího, kdo jim slíbí lepší živobytí. A je j… nový
Prasak 16.07.2025 19:10
Prasak
Souhlasím s tebou, jen ještě doplním. Občas se objeví "nová strana", která ještě nestačila něco podě… poslední
nerady 17.07.2025 14:15
nerady

A co na tom je tak strašného, že bys měl svou reakcí riskovat hypotetickou "akci cenzurního robota" (takového tady nemáme)?
Vždyť je to úplně jedno, co mu napíše nebo řekne, ne? Stejně si Slováci udělají po svém.

Každopádně osobně jsem moc rád, k čemu 1.1.1993 došlo. Nikdy jsem toho ani vteřinu nelitoval.
Myslím systémově, politicky, ekonomicky. Netýká se nikoho konkrétního.

]:)

Jasně, my se tehdy zbavili problémů s Maďary kvůli přehradám na Dunaji, Mečiara, spousty podivných osad na východě a Husákova penězovodu ČR>SR. A ani dnes mi Fico, SNS, Kotleba atd. určitě nechybí. A nechybí mi (jako občanovi) ani euro či vaše východní hranice.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slovensti-politici-se-hadali-proc-cesi-nejezdi-na-slovensko-40530045

...40 procent Čechů, kteří jezdili do slovenských hor, jezdí teď radši do rakouských Alp...

IMHO dřív to byla tuzemská rekreace, když teď je to zahraniční, tak asi dost lidí si vybere spíš Alpy.

BTW: Kdysi jsem zaslechl rozhovor, prý si nějaký podnikatel stěžoval, že školní lyžařské kursy místo do Krkonoš jezdí raději do Alp, bylo mu řečeno, že v Alpách to vyjde levněji a služby lepší. Jak je to teď s Tatrami?

Co se týká rozdělení Československa, kdyby bylo referendum, kdo ví, jak by dopadlo. Měli jsme známé v Košicích, prý pragocentrismus byl pro ně přijatelnější než bratislavocentrismus.

Já to tehdy cítil takto: Slováci se chtěli trhnout, k tomu měli oproti Česku problémy navíc… no tak Češi by i tehdy (alespoň, co jsem pozoroval ve svém okolí) hlasovali pro "tak ať táhnou a bude klid". Neznám nikoho (v Česku, ve svém okolí), kdo by v té době toužil po společném státě s Mečiarem a penězovodu na Slovensko. Kdyby bylo referendum, myslím si že pro rozpad státu by bylo více Čechů než Slováků. Mečiar IMHO kalkuloval, že my budeme furt ustupovat.

Po rozpadu to bylo rázem poznat, kam se posunula česká a kam slovenská koruna. Jaká byla nezaměstnanost, jaký HDP na hlavu.

Chtěli se rozdělit, volili Mečiara, dosáhli svýho, vyžrali si to.
Teď volí Fica, asi to tak chtějí, nějaký zvláštní druh masochismu.

Můj kolega, o pár let mladší, mi řekl, že nezná žádnýho Slováka, co s ním studovali v Brně VUT, kterej by se po studiích vrátil zpět na Slovensko. Všichni zůstali.

Na to inženýry nepotřebují, stačí tupí fachmani, kteří budou dělat podle návodu, kterej jim pošlou majitelé továren.

Ak by sa na SK vyhlasilo referendum o vystupeni EU zacnem si hladat nejaky domcek na Morave a stahujem sa tiez.

Po poslednom amerovom skoleni,. co som bol v Prahe som nadobudol dojem, ze o robotu by som nudzu nemal lebo co mi na skoleni tvrdili chlapici z montaznych firiem...skoro som sa tam s nimi pohadal;o).

Lebo je urazeny, ze Fiala sa s nim odmietol stretnut (ako ktokoolvek v poslednej dobe).
Na druhej strane ak chcel Fiala nieco realne dosiahnut, alebo sa o to aspon pokusit urcite to nepojde cez dopisy, ale cez osobne stretnutia.

Btw Fico hra politicku hru.
Na 99.9% vsetko schvali ako vzdy len hra pre domaci plebs, ze on akoze vybavil lacnejsi plyn.
Pred par dnami vyhlasil, ze mam tvrdy rozhovor s nemeckeym kancelarom, vcera vypustil, ze ma na stole dohodu z EU o oplyne.

V preklade...nemecky kancelar sa s nim opakovane odmieta stretavat a fotit, mozno si pisali ako s Fialom, Fico robil bububu pre svoje PR oddelenie, trt vbavil, ale pre domace publikum to hra ako sa on postavil za zaujmy SR.

Vo finale si znovu treba opakovat, ze rozpravka o lacnom RU plyne je naozaj len skazka. Staci sa pozriet na HU, ktori sa zaviazali do roku 2028 odoberat ropu a plyn priamo od RU...bohuzial pre nich za drahsie ceny ako su sucasne na rhu, pretoze to uzatvarali v case, ked bola cena plynu vyssia. Teraz chudaci nevedia ako z tej zmluvy zmluvy vycuvat von, aby mohli prestat odoberat "lacny" rusky plyn.

Klasika. Jakmile dojdou lidem prachy, tak zvolí někoho dalšího, kdo jim slíbí lepší živobytí. A je jedno, že už to jednou celý posral, protože pak to posral někdo další a tak skutky prvního jsou zapomenuty. Vy jste si podruhé zvolili Fica, u nás to lidi zase chtějí zkusit s Babišem. Je jedno, že prožereme prachy, co jsme ještě nevydělali, hlavně že "bude lip".
No a Maďaři si to asi taky zkusí, na jedno volební období odstaví Orbána, aby ho za pár let zvolili znovu, protože se mají furt stejně na hovno a Orbán jim zase něco slíbí. Furt kolem dokola, za koblihu hlas.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru