Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Film Vlny

Je ale chyba prirovnávať takto napríklad v tomto prípade UA a JP. Toto počuť strašne často ako sa porovnávajú rôzne krajiny a využíva sa história na predpoklad ako to bude lenže ako môžeme porovnávať ak sú tam totálne odlišné podmienky? Tento svetonázor je na základe že všetci ľudia na svete sú rovnako inteligentný, rovnako šikovný a majú rovnaké zdroje a obecne rôzne podmienky na život. Realita je samozrejme logicky iná. Ak by teoreticky došlo k 1:1(teda pre všetky strany) prírodnej katastrofe na SK/JP. Nebuďme blázni že sa z toho vyškriabeme efektívnejšie ako JP. Čiže to isté UA a JP. Nemôžeme to porovnávať pretože UA je zdrojovo bohatá krajina a ľudia sú na to zvyknutý. Výsledok je aký je. JP je prírodne dosť na nič pretože nemajú moc zdrojov a príroda ich skúša neustále. Tvrdé podmienky z ich národa ale vytesal skutočne silný národ. Čiže fakt že sa z WW2 tak rýchlo spamätali a sú tam kde sú, je ich zásluha. Nebol som v JP ale z toho čo viem tak sú veľmi schopný. Síce trocha divný na naše pomery ale to je vedľajšie. Teraz si zober UA. Mám s nimi pracovné skúsenosti. Sú šikovný a pracovitý ale majú aj zásadné negatívne vlastnosti. Nebudem to tu vypisovať ale skrátka ich povaha je častokrát problém. Dalo by sa to možno skrátiť že vytrvalosť a spoľahlivosť nie je ich silná stránka. Ako sa im podarí znova obnoviť celú krajinu? Podľa mňa to pôjde rovnako ako predtým. Skôr miesto kde sa zastavil čas.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat