Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Film Vlny

Záleží ako na to pozeráš a zase nemyslel som to až tak negatívne ako to možno z toho postu vyznie. Určite sa máme lepšie ako pred 10-20-30 rokmi. Proste ak sa ohliadnem dekádu späť a potom aj ďalej tak cítim že životná úroveň ide hore. Možno je to chamtivé ale skrátka viem že by to mohlo byť ešte lepšie. Ak by v minulosti sa niečo udialo trocha inakšie tak sme mohli byť vyrovnanejšej životnej úrovne proti vyspelejším krajinám. Záleží aké časti SK hodnotíme, to myslím že budete mať rovnaké aj v CZ. Venujem sa cyklistike a pri tej pomalej jazde slovenskom častokrát vidím čo, kde, ako (ne)funguje. U nás je dosť rozšírený napríklad urbex. Vieš si niečo také predstaviť v takom rozsahu napríklad niekde v NL? Nejaký čas som tam žil, oni v krátkom horizonte ak je nejaká opustená budova alebo niečo takého charakteru tak okamžite to idú buď opraviť alebo to zbúrajú. Tieto veci mi na SK vadia. Rovnako v prírode je pri cestičkách veľa rôzneho odpadu. Je to obraz ľudí... To je gro problému. Stále u nás pretrváva zotrvačnosť z minulého režimu. Vidieť hlavne v pracovnom prostredí kde sa uprednostňuje spoločenské postavenie pred schopnosťami a znalosťami. V rámci väčšieho mesta až tak nie ale menšie mestá a dediny týmto stále trpia. Veľa schopných ľudí z tade uteká. Ostáva len priemer alebo podpriemer a neviem kam sa bude krajina uberať ak to bude ešte pokračovať. Slováci mali nedávno možnosť voľby v troch voľbách. V politike máme drvivú väčšinu ľavičiarov a potom krajná pravica(prezlečený ľavičiari) ktorej tiež nie som zástanca. Tento celok má v našej krajine podľa môjho odhadu vyše 60% voličov.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat