Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Fiala už vadí jen 72 % Čechů

Popularita českého premiéra Petra Fialy zůstává nízká. Podle agentury Morning Consult českého premiéra podporuje pouhých 21 % spoluobčanů. Naopak 72 % s jeho vedením státu vyjádřilo nesouhlas. Méně oblíbený už je jen jihokorejský prezident a japonský premiér.

V červencovém průzkumu měl Petr Fiala schválení pouhých 19 % respondentů a nesouhlas 74 %. V srpnovém průzkumu jeho podpora mírně vzrostla na 21 %, ale nesouhlas s jeho vedením zůstal na vysoké úrovni.

Je vidět, že taktika se vyplácí, i když zmeny jsou jen v ramci statisticke chyby. A co ze je ta taktika? Drzet ho stranou, nepouštět jej na obrazovky a tiše doufat, ze do voleb nedokáže nasrat i zbytek vlastnich straníků ]:)

Předmět Autor Datum
Protože Fiala nikoho nevede. Já ho vidím akorát jako maňáska na ruce někoho úplně jinýho, nebo celé…
Prasak 13.08.2024 18:40
Prasak
Mne Fiala jako takovej az tak nevadi, ale s tou bandou kmotru v ODS naprosto souhlasim. Nevim, jestl…
merlouska 16.08.2024 10:41
merlouska
Do voleb ještě rok a já jsem aktuálně zoufalej. Fakt to není komu hodit.
Prasak 16.08.2024 17:59
Prasak
...Fakt to není komu hodit... Hoď to KSČM. Neboj se, oni to nevyhrají. Ale politikům z demogratycký…
Yarda 16.08.2024 20:59
Yarda
Asi bych se sám před sebou pozvracel, kdybych to hodil komančům.
Prasak 16.08.2024 21:41
Prasak
Jaký podvod na voliče? Byly tu dvě uskupení, Spolu a PriStan a lidi jim to házeli, protože nechtěli…
L-Core 17.08.2024 09:15
L-Core
Vážně si myslíš že je v pořádku když se do parlamentu a do vlády dostanou týpci co by se normálně ne…
Yarda 17.08.2024 09:28
Yarda
Lidi to věděli a protože jim to nevadilo, tak jim to hodili. Tobě to vadí, tak jsi to hodil Babišovi…
Prasak 17.08.2024 12:04
Prasak
Ale to záleží přece na voličích. Pokud takoví týpci (různí lidé mají pochopitelně diametrálně odlišn…
L-Core 17.08.2024 13:10
L-Core
Když to porovnám s úspěchy Sováka v "Marečku podejte mi pero", kde ho kolegové podporovali při těch…
nerady 16.08.2024 18:23
nerady
On jako premier je odpovedny za vladu. Nic neridi, neni schopny neschopne ministry vyhodit, protoze…
Jan Fiala 16.08.2024 18:43
Jan Fiala
Nevím jak seš stár, ale řekni mi kdo to tady za posledních 35 let myslel s obyčejným lidem dobře a n…
nerady 16.08.2024 19:03
nerady
Proč jen 35 let? Ty znáš někoho od roku 1948, kdo byl jiný? Pro koho "lid" nebyli jen užiteční idiot…
L-Core 16.08.2024 19:15
L-Core
Před rokem 1990 sis nemohl vybrat, to za tebe udělala strana. Nyní si vybírají lidé a je to obdobné.…
nerady 16.08.2024 19:29
nerady
Nebuď zbytečně časově omezený.
Prim n.r. 16.08.2024 19:37
Prim n.r.
Než číst tu bakalářskou práci je lepší si půjčit v knihovně knihu: Aféry první republiky od Jana Hru…
nerady 16.08.2024 19:52
nerady
Ano, marxistický pohled zaručen.
Prim n.r. 16.08.2024 20:05
Prim n.r.
Ono je to jedno, kniha i bakalářská práce čerpají z dobových zápisů a denního tisku a to předválečné…
nerady 16.08.2024 21:08
nerady
https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/afera-kolem-poradu-168-hodin.A240819_191333_p_cirkus_nef/di…
Yarda 20.08.2024 07:25
Yarda
Myslím, že ani tento veletoč mu k popularitě nepomůže. Všichni už dávno vědí, že tomuto panovi se ne…
Jan Fiala 02.09.2024 15:34
Jan Fiala
A další typické nálepkování ze strany ODS k volbam v Německu: Několik poznámek k zemským volbám v N…
Jan Fiala 03.09.2024 11:01
Jan Fiala
Furt ti nabubřelci nechtějí připustit/uvědomit, že vzestup těch "špatných" stran způsobili oni sami.
Prasak 03.09.2024 16:54
Prasak
ODS si do voleb pripravila (opět) antikampaň, protože už nic jineho než Rusko, Babiše a UA v program…
Jan Fiala 06.09.2024 16:03
Jan Fiala
Skoda, že se na plakátu nemusí uvádět zadavatel reklamy. Vzdyt tam zadavatel je napsany, ne?
merlouska 06.09.2024 19:12
merlouska
Ten plakát mi připomíná jeden název italského filmu: Jak hluboko jsem klesla. Míním tím ODS.:-D Zada…
nerady 06.09.2024 19:15
nerady
Uz to vidim, na me jsou to moc malý písmenka
Jan Fiala 06.09.2024 19:39
Jan Fiala
Bylo by fajn, kdyby u nás byl politik na úrovni pana Babiše (nebo ještě lepší) co by se mu v případě…
Yarda 06.09.2024 21:31
Yarda
A zapomněl jsi dodat, že kvuli tomu ještě predem změnili školní řád (před volbami ústavu), aby to by…
Jan Fiala 07.09.2024 05:52
Jan Fiala
Tak se podívejme, jak to dopadlo: https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Poslaneck%C3%A9_sn%C4%9Bmov…
L-Core 07.09.2024 12:50
L-Core
Co si pamatuju, tak neslo jen o hranici kdo se dostane, ale i o zmenu vypoctu mandatu, scrutinia atd…
Jan Fiala 07.09.2024 14:34
Jan Fiala
Nevím, jak se to měnilo, ale na novém systému možná ANO nakonec vydělalo. Mělo 27,12% a získalo 72 k…
L-Core 07.09.2024 18:45
L-Core
Slepenec ale musel splácat i Babiš (ČSSD + podpora KSČM). Nebo měl 51%?
L-Core 07.09.2024 12:43
L-Core
To uz pak neni koalice, se kterou jdes do voleb, ale sestaveni vlady po volbach.
Jan Fiala 07.09.2024 14:35
Jan Fiala
Jakože koalice před volbami, kdy se můžeš rozhodnout, komu to hodíš, ti vadí více než co si politici…
Araneus 09.09.2024 13:36
Araneus
Mně třeba vadí, že se do parlamentu a do vlády dostanou týpci co kdyby kandidovali jen se svou rodno…
Yarda 09.09.2024 13:47
Yarda
Mně taky vadí, že se do PS dostanou strany, které volili jiní lidi než já. :-D
Araneus 10.09.2024 09:28
Araneus
Me vadi, kdyz volby vyhrají strany, které hned po volbách poruší úplně to základní - předvolební pro…
Jan Fiala 10.09.2024 09:58
Jan Fiala
To by v žádném státě na zemi žádná vláda existovat nemohla :-) Žádná strana nikdy a nikde svůj před…
L-Core 10.09.2024 11:54
L-Core
Spravne pises, neco z nej ne, neco z nej jo. Ale kdyz se uplne odchyli od bodu programu i tech zasad…
Jan Fiala 10.09.2024 12:49
Jan Fiala
Výňatek z klasika: ... „Jistě, vaše lordstvo. Můj pane, v paláci je několik lidí, kteří se naléhavě… poslední
Yarda 10.09.2024 15:24
Yarda

Protože Fiala nikoho nevede. Já ho vidím akorát jako maňáska na ruce někoho úplně jinýho, nebo celé skupiny jiných. Ač Babiše nemusím, tak u něj jsem měl alespoň skoro jistotu, že to celý vede on, takže bylo jisté, odkud vítr fouká. Tady se mi ODS opět vybarvuje jen jako spolek kmotrů, "hoši, co spolu mluví".

...Fakt to není komu hodit...

Hoď to KSČM. Neboj se, oni to nevyhrají. Ale politikům z demogratyckých stran by to mohlo vzít pár teplých místeček co už s nimi počítali a třeba je to přiměje k zamyšlení.
Já tu pětikolku považuji za legalizovaný podvod na voliče a ruka by mi uhnila kdybych jim to někdy hodil.
:-(3-[:x::beer:

Jaký podvod na voliče? Byly tu dvě uskupení, Spolu a PriStan a lidi jim to házeli, protože nechtěli Babiše. A že se socani a komáři nedostali přes 5 procent, jim umožnilo se dostat k lízu, protože spolu utvořili většinu. Všichni co tyto spolky volili, přesně věděli, proč tak činí a co chtějí: Babiše od válu.

Vážně si myslíš že je v pořádku když se do parlamentu a do vlády dostanou týpci co by se normálně nedostali ani do obecního zastupitelstva v Horní nad Dolní?
3-[

Ještě výňatek z klasika, už jsem ho dával k jinému tématu:

...Ale Pěšinka jim klidně odpovídal: „V parlamentě je dost a dost ještě větších mezulánů, než je tenhle barončin zeť! Čím víc je tam takových truhlíků, tím lip pro naši věc. Protože ti chytří jsou tak závistiví, že se pořád jenom hádají a všecko kazí."...

Tak možná je to v pořádku a tak to má být.
:-D:beer:

Ale to záleží přece na voličích. Pokud takoví týpci (různí lidé mají pochopitelně diametrálně odlišné pohledy na to, kdo je či není "týpek" ve smyslu spíše exot až blb) nevadí dostatečnému počtu z nich, prostě tam budou i kdyby se ti, kteří je rádi nemají, rozkrájeli.
Takže to v pořádku je.

V pořádku to naopak nebylo za těch, které chceš volit. Ti nalajnovali kandidátku a tu jsi tam musel beze změny a veřejně hodit. 99,8 či kolik %. Pár tisíc rebelů tehdy nehrálo žádnou roli, akorát se po nich pak v práci vozili.

Když to porovnám s úspěchy Sováka v "Marečku podejte mi pero", kde ho kolegové podporovali při těch pětkách a jedné 4, tak je na tom vlastně stejně. Když bude mít správné vedení, tak se to do budoucna jistě zlepší, nicméně ho musí někdo po večerech doučovat. Nemůžeš lámat hůl nad někým kdo má v politice úspěšnost jen 20%. Nevíš náhodou kolik procent má Bartoš?:-D
Tak jsem si to našel no a Rakušan s Bartošem se pohybují mezi 1 až 2% a ty Fialovi vyčítáš jeho "krásných" 20%.:-)

Nevím jak seš stár, ale řekni mi kdo to tady za posledních 35 let myslel s obyčejným lidem dobře a nehrabal pod sebe, nebo byl stejně neschopný jako Fiala. Já osobně o nikom nevím. Už v březnu 1990 měl být Klaus dán do vazby za to jak vedl ministerstvo financí. Havel první zahraniční cestu měl do SRN a v diplomatickém kufříku si vezl "Východoněmecké marky" (3,-Kčs za kus), jelikož je tam směnil za "Západoněmecké marky" 2:1. Čistý zisk 6,-Kčs na dvou markách z NDR. Těch lidí co se chovali slušně ve vrcholné politice bylo velmi málo a rychle z ní vypadli, jelikož to slušný člověk nevydrží. V naší republice je to od vzniku naší země pořád stejné. Pokud je tam někdo slušný tak ten zbytek se ho snaží vystrnadit či zlikvidovat.

Před rokem 1990 sis nemohl vybrat, to za tebe udělala strana. Nyní si vybírají lidé a je to obdobné. Tu definici demokracie tu už před pár dny někdo napsal. Ono to bylo obdobné i před rokem 1948 a porovnávat totalitu kdy jsi neměl na výběr a nyní s výběrem "elit" přece nejde. :-)
.. dnešná "zastupiteľská" demokracia je len sloboda toho že si vybereš kto ta omrdá.
Napsal to "Ale" a nezbývá mi nic jiného než s tím souhlasit.
Co se týká manipulace při volbách, tak nejlepší povídka je od Karla Tůmy, Z českých mlýnů, dil "V", Vtipná kaše síla naše, který popisuje manipulace při volbách v Uhrách někdy mezi lety 1850 až 1900. Při tom čtení zjistíš, že už tu vše dávno bylo.

Ono je to jedno, kniha i bakalářská práce čerpají z dobových zápisů a denního tisku a to předválečného Rudého práva. Pokud si o tom někdo chce něco přečíst tak ta kniha je lepší. Zda je tendenční či ne musí posoudit čtenář sám. :-)

Myslím, že ani tento veletoč mu k popularitě nepomůže. Všichni už dávno vědí, že tomuto panovi se nedá věřit vubec nic, natož před volbami

Vzestup radikálních stran v Německu je zapříčiněn i nezvládnutou nelegální migrací.

„Počty nelegálních migrantů u nás v České republice sice dlouhodobě klesají, problém ale musíme řešit na evropské úrovni,“ dodal.

Cestu vidí v rychlejším azylovém řízení mimo území Evropské unie, nastavení účinnější návratové politiky, přísnějších kontrolách a přístupu k pašerákům.

Nenapadlo ho, že problem neni jen v nelegální migraci, ale i v legální migraci?

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-posilovani-extremnich-hnuti-v-nemecku-pro-nas-neni-dobre-40486343

A další typické nálepkování ze strany ODS k volbam v Německu:

Několik poznámek k zemským volbám v Německu, které proběhly včera v Sasku a Durynsku.

Strany berlínské vládní koalice utrpěly výrazný debakl. Zelení se velice těsně dostali jen do Landtagu v Sasku, SPD získala 7, resp. 6 procent. FDP je vyřízená úplně, získala jen kolem 1 %. Jasně se tak ukazuje, že Němci nejsou vůbec spokojeni s rozhádanou vládou Olafa Scholze.

A co na to Krutilek?

Krutílek (ODS): Celkové výsledky nejsou dobré. Antisystémoví radikálové výrazně posílili

Takže až bude ODS v opozici a nějakým nedopatřením se ji zvednou preference, budeme o ní moci prohlašovat, že antisystemové straně narostly preference? Kdy už si ty tupé hlavy uvědomí, že právě tím nálepkováním (které už stejně nefunguje) si to u voličů jen zhoršují a dělají ze sebe jen blbce? Že strany jako AFD dosahly úspěch jen diky tomu, jak debilně současné neoliberální strany vladnou a velká většina voličů jich už má plné zuby?
Blahopřeju budoucí antisystemové ODS k takovým členům.

ODS si do voleb pripravila (opět) antikampaň, protože už nic jineho než Rusko, Babiše a UA v programu nemá, takže už jen v trapnosti pokořuje hlubší a hlubší dno.

[99011-www-novinky-cz-babis-ods-jpeg-webp]

Skoda, že se na plakátu nemusí uvádět zadavatel reklamy. Takze by vlastně ani nevadilo, pokud by nekdo na plakát dal ženské přirození s brejličkami a k tomu nějaký text, třeba: Volte ODS, lepší signál od nás už nedostanete

Bylo by fajn, kdyby u nás byl politik na úrovni pana Babiše (nebo ještě lepší) co by se mu v případě potřeby mohl úspěšně postavit. Co se děje teď nikdo se nezmůže na víc než mu okopávat kotníky (podobně jako dřív panu Zemanovi).
:beer:

Když se hoši co spolu mluví chtěli pokusit vyhrát ve volbách, museli splácat pětislepenec - podobně jako kdyby ve škole někdo chtěl někomu rozbít hubu, tak by mu musela pomoci celá třída.
:-(

Tak se podívejme, jak to dopadlo:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Poslaneck%C3%A9_sn%C4%9Bmovny_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2021

Před tou změnou platilo, že za každý subjekt v koalici je potřeba 5%. Tedy u dvojkoalice 10% a trojkoalice 15.
Spolu mělo 27,79%, stačilo by jim 15%
Pirstan měl 15,62%, stačilo by jim 10%

Takže změna nepřinesla (nepomohla pětikoalici) naprosto nic, dopadlo by to úplně stejně :)

Co si pamatuju, tak neslo jen o hranici kdo se dostane, ale i o zmenu vypoctu mandatu, scrutinia atd. Tech zmen tam bylo vic.
Pak takove to male vydiranicko ze strany petikolky (Denik.cz):

Spolu a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) hned v sobotu večer podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Požádaly v něm Zemana, aby pověřil Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice současně budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty, řekl tehdy šéf ODS. Dohromady budou mít ve Sněmovně Spolu a Piráti se STAN 108 mandátů. ANO jich získalo 72.

Nevím, jak se to měnilo, ale na novém systému možná ANO nakonec vydělalo. Mělo 27,12% a získalo 72 křesel, Spolu 27,79 a křesel jen 71.

Přestože koalice SPOLU získala ve volbách nejvíce hlasů, nezískala ve Sněmovně nejvíce poslaneckých míst. Někteří komentátoři to označili za volební paradox. Politolog a volební expert Daniel Kerekes vypočítal, že pokud by koalice SPOLU získala v Jihočeském kraji o 3857 až 6003 hlasů méně, měla by o poslance navíc a hnutí ANO o poslance méně. Koalice SPOLU by se tak stalo vítězem voleb i na počet mandátů.

Vydírání? No nevím. 108:92 je dostatečný rozdíl, menšinová vláda měla nulovou šanci, akorát by se vše jen zdržovalo. Babiš dobře věděl, že vládu nesestaví a proto ani nechtěl, aby zbytečně dostával ty pokusy. Za to zaslouží pochvalu.

Me vadi, kdyz volby vyhrají strany, které hned po volbách poruší úplně to základní - předvolební program - což je slib voličům, na základě kterého je lidi volí. Hlasy dostaly na základě toho slibu. Pokud jej neplní a ani se o to nesnaží, měla by vláda skončit sama automaticky.

To by v žádném státě na zemi žádná vláda existovat nemohla :-)

Žádná strana nikdy a nikde svůj předvolební program nesplní. Něco z něj jo, něco ne, o něčem už možná dopředu ví, že je to nesplnitelné, ale je potřeba přilákat k sobě voliče. Nic neobvyklého - a funguje to tak vždy a všude.

Spravne pises, neco z nej ne, neco z nej jo. Ale kdyz se uplne odchyli od bodu programu i tech zasadnich a ani neprojevuji snahu...

Muzes udelat nejaky dlouhodoby plan rozvoje, na místa pres vyberova rizeni vybrat nezavisle odborniky. Politicke strany pak nechat jen jako spolecenske spolky. To by zajistilo dlouhodoby kontinualni vyvoj, ne jak ted, kdy to jedna strana zavede, po volbach jina zrusi.

Pokud chces politicke strany, tak bud se budou drzet programu nebo pujdou od valu. Tipnul bych si, ze po 2 predcasnych volbach by se pokiticka kultura zlepsila a nejprolhanejsi strany by vypadly.

Výňatek z klasika:

...
„Jistě, vaše lordstvo. Můj pane, v paláci je několik lidí, kteří se naléhavě dožadují přijetí -“
„Ať počkají. Teď, když jsme skutečně získali patricijské křeslo, tak si to hodláme opravdu užít!“
...
„Jistě, vaše lordstvo,“ přikývl tajemník a myslel si jistě, vaše lordstvo, protože věděl, že některé věci je bezpečnější si ani nemyslet,
...

:puff: :beer:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru