Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ten nadpis je zavadzajuci, kedze v clanku sa pise o 2035 a navyse sa robi zbytocne halo. Kedze sa po…
fleg 10.04.2024 13:18
fleg
Na tepelko (v podstate i na plynovy kondenzacni kotel) potrebujes podlahove topeni. U starych baraku… poslední
Jan Fiala 10.04.2024 16:28
Jan Fiala

Ten nadpis je zavadzajuci, kedze v clanku sa pise o 2035 a navyse sa robi zbytocne halo.
Kedze sa pohybujem aj v oblasti novostavieb priznam sa, ze posledne 2-3 roky som nemontoval nic tam, kde by bol plynovy kotol.
Tepelne cerpadla ta posledny rok mala kazda novostavba, kde som vkrocil...mozno kvoli nejakym nariadenim, ci normam, ale plyn uz si nedava nikto.
Sam uvazujem nad tepelnym cerpadlom + slnecnej energii, pretoze ma JaFiho clanky na kutilskej dost inspirovali a videl som to uz u par zakaznikov, dokonca jeden si vsetko postavit na suciastkach z Aliexpresu a podobne lacnych eshopov, ma doma malu veternu vrtulu a kolektory a vyzera to naozaj super...teda tie cisla.
Ked sa zakazovalo uhlie a kotle na uhlie tiez ludia brblali, ale cuduj sa svete koniec sveta sa nekonal, takze nebude sa konat ani teraz.

Na tepelko (v podstate i na plynovy kondenzacni kotel) potrebujes podlahove topeni. U starych baraku je to problem - musel bys zrekonstruovat podlahy = rozkopat barak.

Ted jsem cetl, ze se nasly nejake velke zasoby vodiku, snad na 100 let. Tohle vidim jako moznost vyuziti pro vytapeni.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru