Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem AI: Kterou a jak používáte?

Jeste k tomu chatgpt, uz jsem k tomu neco psala vejs, ale tedka mam jeden dalsi prima priklad vyuziti.

Obcas se ho ptam na to, jak neco napsat v cizim jazyce - bud at mi opravi gramatiku, nebo at mi navrhne mozna slova k pouziti. Je na tom uplne skvely to, ze mu muzu presne rict, co vlastne chci, coz je se slovnikem nekdy tezky, protoze ten proste jen prelozi cesky slovo, co do nej zadas. A kdyz me nenapada, jake slovo vlastne pouzit, tak otevru chatgpt, tu situaci popisu a on vetsinou pomuze dost dobre.

Ahoj. Jak se da anglicky rict, ze lidi jsou vycurani a snazi se zneuzit ostatni ke svemu prospechu? Adjektiva jako sly or cunning mi prijdou prilis pozitivni, potrebuju neco, co zni vylozene negativne. Dik

ChatGPT
Pokud hledáte adjektiva s výrazně negativním nádechem k vyjádření, že lidé jsou vypočítaví a snaží se zneužít ostatní ke svému prospěchu, zde je několik možností:

"Unscrupulous" - bezohledný, bez skrupulí, což znamená, že někdo nemá morální zábrany při dosahování svých cílů.
"Exploitative" - využívající, zneužívající, což znamená, že někdo zneužívá jiné pro vlastní zisk.
"Manipulative" - manipulativní, což znamená, že někdo ovlivňuje ostatní k dosažení svých cílů, často bez ohledu na jejich potřeby nebo pocity.
"Deceitful" - podvodný, klamavý, což naznačuje, že někdo klame nebo podvádí k dosažení svých zájmů.
"Predatory" - dravý, což poukazuje na to, že někdo využívá slabosti druhých pro vlastní prospěch.

Tyto termíny mají jasně negativní konotaci a vhodně popisují chování, které jste zmínili.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat