Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem AI: Kterou a jak používáte?

Použil som zopár krát za posledný rok ChatBota ktorý je integrovaný v prehliadači Brave. Stačí do URL riadku zadať dotaz a v pravej strane je potom chat. Prvýkrát to bolo dosť kostrbaté. Skúšal som čo vie/nevie... Napríklad na začiatku nevedel zohľadniť minulé správy. Vždy odpovedal len na poslednú a tie staršie vôbec nebral do úvahy. Jednoducho som mu napísal aby odpovedal v našom jazyku a síce to dokázal ale len v danej správe. Potom znova EN. Teraz sa to už posunulo, vidím dosť výrazný pokrok. Odpovede sú teraz previazané, dáva to viac zmysel ale stále tento nástroj nevidím veľmi použiteľný. Dal som mu napríklad teraz otázku koľko hodín je v hlavnom meste Japonska a síce to napísal správne že je to Tokyo ale čas dal v našom pásme.

Dosť ma zaráža že vzhľadom nato koľko google hlási počet užívateľov napríklad pre ChatGPT to teraz píše 180mil a to máme hromadu ďalších týchto AI nástrojov tak v mojom okolí nemám prakticky takmer žiadne ohlasy v tomto smere. Celkovo vraj už 1,5mld ľudí používa aktívne nejakého chatbota čiže nejakých 18% pop. Ja to v mojom okolí ale nevidím vôbec ľudí používať alebo čoilen riešiť. Sme tu v našom regióne "zaostalý" že ide toto mimo bežných ľudí? Dá sa to brať ako negatívum alebo pozitívum? Ja som si zatiaľ na toto nespravil názor ale skôr to vnímam negatívne. Knihy boli a sú zdrojom informácií, to vnímam ako čisté plus. Ďalší level keď prišiel internet tak znova to beriem ako plus nakoľko takmer nekonečné množstvo informácii boli hneď dostupné. Síce mierne negatívum že je to všetko čoraz viac chaotické ale obecne to je určite pozitívum. Teraz ďalší level chatbot. Tentokrát ale neslúži výhradne na získavanie informácii ale zároveň už začína plniť úlohu premýšľania. Jasné chápem, zatiaľ ten bot nechápe čo tvorí ak napríklad generuje obrázok ale už to začína trocha... Ja v tomto vidím problém. Ak by šlo len o efektívnejšie získavanie informácii tak fajn. Lenže ľudia to budú využívať na premýšľanie. Namiesto toho aby človek niečo vymyslel, dá požiadavku čo chce a AI to urobí. Sme od prírody lenivý. Všetko čo sme doteraz vytvorili je hlavne pre lenivosť. Ak by to takto nebolo, sme stále v jaskyni. Lenže tou lenivosťou sme trénovali mozog a napredovali sme. Teraz bude premýšľať za nás AI a budeme čoraz blbší a blbší. Predstavme si ľudí za 100 rokov. Súčasná AI bude inteligentnejšia ako 20 ročný človek narodený v roku 2100. Jak sa hovorí že dobrý sluha ale zlý pán alebo ako to občas hovorí AI že ľudia budú zvieratká v ZOO. Chápem prínos AI, určite tam sú pozitíva ale ak za niekoľko rokov budú ľudia využívať AI na elementárne veci tak to beriem skôr negatívne.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat