Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem ČR: Vládní útok na vzdělávací soustavu

Dějepis jsem se ve škole v podstatě neučil. Bylo to v letech 1967 až 1970 a náš učitel dějepisu v té době sledoval hlavně politické dění. Dějepis byl 2x v týdnu vždy první hodinu. Učitel přišel do třídy poslal jednoho žáka pro snídani do lahůdek na rohu a roztáhl Rudé právo. Po přečtení novin a snězení snídaně byl většinou konec hodiny. Známky získal díky asi třem pětiminutovkám a bylo. Dobrá známka se dala získat také když jsme mu složili uhlí. Někdy na podzim v roce 1969 byla v našem městě výstava o kontrarevoluci a účast byla povinná. Po shlédnutí výstavy si nás v parku shromáždil pod strom a pronesl větu: Žáci dnes jste na výstavě viděli, že žádná kontrarevoluce nebyla. Po pár dnech byl ze školy odvolán a jak skončil nevím. Dějiny do roku 1900 v podstatě neznám, ale dějiny 20 století si myslím, že ovládám, ale jen pro to, že jsem se o to zajímal až v dospělosti a spoustu věcí jsem zjistil až v důchodu. Ví tady např. někdo, že díky pomoci Židů vznikla ČSR v roce 1918? Masaryk to zmiňuje ve svých hovorech, že mu strašně pomohlo zastání se Hilsnera v dobovém tisku když byl obviněn z rituální vraždy. Za I.Světové války když TGM usiloval o vznik našeho státu byla většina novin v rukou Židů a noviny byly jediné médium s velkým dosahem. Díky zastání Hilsnera dávno před válkou, však světové noviny tiskly články TGM a netiskly výpady vůči jeho osobě či jeho článkům.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat