Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rusko vs Ukrajina 9

Jde o to kde ten granát ( či granáty s výbušninou a rozněcovačem byly uschovány). Nevěřím tomu, že si někdo na palubě letadla s granátem F1 hrál. V prvním příspěvku (který byl asi smazán) jsem psal, že letadlo nebylo sestřeleno a že uvnitř byla uložena nějaká výbušnina s rozněcovačem reagujícím na výšku letícího letadla, jelikož k výbuchu došlo při stoupání do určené letové hladiny. Pokud to bylo umístěné někde kde to při výbuchu bylo něčím ostíněné tak v tělech nemuselo být hodně střepin. Na stejném principu účinkovala též dříve užívaná protipěchotní nášlapná mina, jejíž tělo bylo též z předepjaté litiny a po vyskočení do cca 1 metru výšky vybuchla a ničila okolní živou sílu v okruhu 100 metrů.:-)
Ještě poznámka. Na rozdíl od Flega jsem na vojně s trhavinami a minami pracoval a též jsem jeden rok tuto záležitost učil. Ono něco vyhodit do povětří tak, aby to mělo kýžený přesný výsledek není žádná legrace a každý kdo s tím pracuje ti to potvrdí. Je pravda, že nyní se používají sofistikovanější metody, ale v Rusku je to stejné jako v těch 70 letech kdy jsem v tom pracoval v ČSLA.:-D

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat