Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rusko vs Ukrajina 9

Podľa mňa je takmer nulová šanca že dôjde k niečomu na PL/RF hranici. Risk rozpútania veľkej vojny a nezmyselnosť takejto akcie... Nejaké provokácie a cvičenia za hranicou nič neznamenajú. PL je silný protivník a to myslím aj bez podpory NATO. Navyše čo poznám mrte veľa Poliakov, som dosť blízko ich hranice + mám mnoho skúsenosti a interakcií a teda dobre viem že rusákov "milujú". To nemyslím aktuálne, to platilo aj pred 10 rukami alebo dekády viac do minulosti. Tu v mojom okolí to je opačné. Tu majú rusákov radi. Lenže poliaci si zažili svoje a všetko čo prišlo potom je tak neutrálne že nemajú veľa dôvodov aby to cítili inakšie. Z ruskej strany ak už teda by chceli niekde prísť na návštevu tak snáď najhoršia lokalita je púšťať sa týmto smerom. PL je pripravené. Tých wagnerovcov by muselo byť oveľa viac aby vôbec to malo nejakú váhu. Na východe sa nekladie dôraz na kvalitu, aj teraz vlastne mobilizujú zaradom všetko. Zoberme si aké požiadavky sú kladené ak niekto je vojakom krajiny ktorá je členom NATO. Tu sú oveľa prísnejšie smernice. Navyše letecká podpora a celkovo čo je ako premyslené do detailu tak proste nemajú šancu ak by predsa len niečo skúsili.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat