Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Digitalizace - dobrý sluha ale zlý pán.

Štvou mě teda víc než ty odmítači, lidi, co se ponižujou a jdou pro hotovost. Já prostě tam, kde neberou kartu, nenakupuju! :-)

To je veľmi chybný prístup. Čo máš proti hotovosti? Ja zas naopak, pokiaľ sa dá, platím v hotovosti. Väčšinou nosievam so sebou v šrajtofli vyšší obnos, mám už taký zvyk, takže pokiaľ je mám dostatok, platím ňou, karta je pre mňa núdzové riešenie, keď mi to inak nevydá. Pre mňa, ako človeka stavajúceho slobodu na piedestál priorít, je morálnou povinnosťou platiť v hotovosti a väčšinou to vyčítam ostatným, že sú pohodlní a všade platia kartou. Platením hotovosťou stále obhajuješ relevanciu tohto spôsobu, ak sa platby hotovosťou budú vytrácať, tak bude jednoduché ju ďalším krokom úplne zrušiť bez veľkého odporu. A vieš si predstaviť, čo by znamenalo platenie výlučne digitálnou (t.j. neexistujúcou) menou? Digitálne otroctvo, monitorovanie každého tvojo pohybu, možnosť znemožnenia vykonávať platby ideologicky nepohodlným ľuďom. Krásny nový svet!

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat