Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kauza Huawei naruby

Pozri, co vyvaza Cina k nam?
Vsetko...ale tyka sa to defacto manufaktury, cize sa tam nieco vyraba a k nam sa to dovaza.
Cina ma vedla seba Indiu, ktora ju je schopna zastupit, co sa tyka exportu, pretoze ma na to prostriedky, priestory, ludi, technologie. V okoli su aj ine mensie staty, ktore su schopne ciasocne nahradit export z Ciny.
Uvediem priklad...velmi ma prekvapilo, ked som prednedavnom zistil, ze Intel procak na pc co som skladal bol z Vietnamu. Intel od 2006 preinvestoval vo Vietname 1mld a nie je sam.
Zapad tiez nie je blby a zapadne firmy sa snazia nespoliehat sa vo vsetkom na Cinu a diverzifikacia sa zacala uz davnejsie, takze v pripade pruseru s Cinou to nebude take hrozne akoby sa mohlo zdat.
Naopak pre Cinu by to znamenalo koniec, pretoze skoro 40% exportu ide do USA a EU. Ak by sa k aliancii EU a USA pridalo JP a Juzna Korea cinsky export spadne na 50% vykonu.
A to nehovorim o Tchajwane, ktory je tiez pri Cinu pomerne velkym strategickym partnerom.

Este horsie to pre Cinu vyzera ak si pozries strukturu vyvozu, pretoze 90% tvoria stroje a elektronika...cize nieco, coho vyroba sa da presunut do inych krajin...chce to len cas a peniaze.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat