Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Obili z Ukrajiny

Opet se projevila nase zaprodana vlada, ktera bez pokynu od paníčků neudělá samostatně nic

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-nekula-cr-zakaz-dovozu-obili-z-ukrajiny-neplanuje-40428895

Slovensko, Polsko a Maďarsko stoplo dovoz obili, protože v něm objevili nepovolené pesticidy a GMO.
Pak jsou jen 2 možnosti - z UA k nám jde jiné obilí nez do ostatnich zemí nebo lže Maďarsko, Polsko a Slovensko nebo lže naše vláda.

Kromě toho, že sem půjde levné obilí z UA a odnesou to naši zemědělci, tak je vidět, že zdraví lidí naši vládu nezajímá.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
[97024-fuhrs5lx0aaegf1-jpg] Pravdou je, ze zatim nebyly zjisteny zadne latky, kdyz jeste nejsou vys…
Jan Fiala 25.04.2023 11:55
Jan Fiala
https://www.szpi.gov.cz/clanek/prubezne-vysledky-kontrol-obilovin-a-obilnych-mlynskych-vyrobku-vsech…
L-Core 28.04.2023 07:27
L-Core
Ale ja to nepsal kvuli tomu, jestli jsou vysledky pozitivní nebo negativní. V masmediich veřejně pro…
Jan Fiala 28.04.2023 12:49
Jan Fiala
Hele, když nedělali testy, nemohli nic najít, nic pozitivního tedy také nenašli. A co je opak "pozit…
L-Core 28.04.2023 15:36
L-Core
Kdyz nemas vysledky, pak nemas ani negativni, ani pozitibni, ale zadne. Pokud v te dobe tvrdis, ze v…
Jan Fiala 28.04.2023 21:13
Jan Fiala
Pokud nemáš žádné výsledky a tvrdíš, že všechny výsledky, co jsi zatím získal byly negativní, tak na…
gilhad 29.04.2023 02:50
gilhad
Pokud nemas zatim vysledky, tak jsi dosud zadne neziskal. Ani s tou svou knizkou na logiku s tim neh…
Jan Fiala 29.04.2023 06:44
Jan Fiala
Ne, musel bys to napsat jinak: "Z výplaty, kterou jsem dostal nevyplývá, že bych si mohl dovolit pla…
L-Core 29.04.2023 20:34
L-Core
Bavime se o tom, co prohlasovali nasi politici. Např 25.4.2023: V současnosti kontrolujeme vše, co…
Jan Fiala 29.04.2023 20:57
Jan Fiala
Já mám za to, že tahle část vlákna je JEN A POUZE o prosté logičnosti jednoho výroku, ne o vlastní k… nový
L-Core 29.04.2023 21:33
L-Core
Pokud to tvrdí takto a žádné kontroly dosud nezveřejnily výsledky, tak rozhodně nelžou. Lhali by, kd… nový
gilhad 30.04.2023 00:44
gilhad
JaFi z pohladu vyrokovej logiky je tento vyrok v poriadku. Kontroly nepreukazali ziadne kontaminovan… nový
fleg 01.05.2023 13:55
fleg
Mozna je to pravdive z pohledu logiky, ale z pohledu politika, ktery to pronesl, prestoze vi, ze kon… nový
Jan Fiala 01.05.2023 14:13
Jan Fiala
Ale my všichni ostatní to tady (v té části vlákna) hodnotíme právě jen z výrokové logiky :-) Nevím… nový
L-Core 01.05.2023 16:21
L-Core
Vlada obili nedovazi, ale vladni urad odpovida za to, aby dovazene obili nebylo zdravi skodlive. A v… nový
Jan Fiala 01.05.2023 18:47
Jan Fiala
Pokud dosud nemám výsledky, tak jsem dosud neprokázal nic. Tak že ani porušení norem, ani dodržení n… nový
gilhad 30.04.2023 00:56
gilhad
Takze muzu s klidem napsat, ze zadna vysetreni neprokazala, ze premier je duševně v pořádku, protoze… nový
Jan Fiala 30.04.2023 07:24
Jan Fiala
Ano. I když já bych byl v tomto případě poněkud opatrnější a použil formulaci jako "Neznám jediné vy… nový
gilhad 30.04.2023 08:32
gilhad
Gilhad dosud při žádné kontrole neprokázal, že Jan Fiala má na hlavě 7 blech velkých jako fotbalové… nový
Jan Fiala 30.04.2023 07:27
Jan Fiala
Takže pravda to v tom případě je (ne ty blechy, výrok!) :-), Gilhadovy kontroly se netýkaly té pioný… nový
L-Core 30.04.2023 10:10
L-Core
zatajení pravé skutečnosti Oprava: co se ve tvé hlavě děje...… nový
Jan Fiala 30.04.2023 14:15
Jan Fiala
Já myslel ty blechy, ty jsou na povrchu, ne? :-p nový
L-Core 30.04.2023 15:11
L-Core
Ty balonové jsou uvnitř nový
Jan Fiala 30.04.2023 17:22
Jan Fiala
zahranicni-evropa-obili-z-ukrajiny-obsahuje-pesticidy-slovensky-mlyn-ho-musi-znicit-40430341 nový
jirka44 02.05.2023 13:10
jirka44
Stará informácia! Bolo kontaminovaných cca 1600T pšenice. Boli vykonané kontroly štátom - múka je v… nový
yYy 02.05.2023 16:53
yYy
Precti si rozhovor s predstavitelem mlyna. Mouky do obchodu maji prisnejsi normy, takze se z ukrajin… nový
Jan Fiala 02.05.2023 18:28
Jan Fiala
Asi si to tiež nepochopil - múku odoberajú pekárne. A múka je OK. Žiadna pekáreň si nemelie svoju vl… nový
yYy 03.05.2023 08:20
yYy
A múka sa nemelie pre spotrebiteľa a pre pekáreň - stále je to jedna múka, len balenia sú iné (na in… nový
Jan Fiala 03.05.2023 08:24
Jan Fiala
A ty čítaš ďalší odkaz? Že štát tvrdenie z mlyna neakceptoval. Prečo odkazuješ na zastaralé fakty? A… nový
yYy 03.05.2023 08:26
yYy
Wow. Stat neakceptoval, co prohlasil vyrobce mouky. To je podobne, jako nas premier neakceptoval vys… nový
Jan Fiala 03.05.2023 08:29
Jan Fiala
Zase Facebook: Dobrý den. Máte jed na krysy? Ano, chcete polohrubou nebo hladkou? :-D poslední
RedMaX 04.05.2023 20:50
RedMaX

Hele, když nedělali testy, nemohli nic najít, nic pozitivního tedy také nenašli. A co je opak "pozitivní", he? ]:)

Jako když začátkem 60. let 20. století proběhl závod v běhu na 100m mezi Chruščovem a Kennedym. A naše média psala, že "…zatímco Kennedy skončil předposlední, soudruh Chruščov doběhl na pěkném druhém místě!" Také hned nevyzvonili, že běželi právě jen ti dva.

Pokud nemáš žádné výsledky a tvrdíš, že všechny výsledky, co jsi zatím získal byly negativní, tak naopak mluvíš pravdu ]:) (stejně jako když použiješ slovo pozitivní, tak to bude pravda i tak ]:))
Ono u toho hraní se slovíčky dost záleží na tom, co doopravdy napíšeš. Jak si to pak lidi vyloží je úplně jiná pohádka. A jestli je informace sice pravdivá, ale zavádějící je věc třetí, nesouvisející ]:)

(BTW: vřele doporučuju tuhle knížku - https://knihy.heureka.cz/jak-se-jmenuje-tahle-knizka-smullyan-raymond/#prehled/ )

Pokud nemas zatim vysledky, tak jsi dosud zadne neziskal. Ani s tou svou knizkou na logiku s tim nehnes.
A pokud budes mluvit o vysledcich z minulosti, tak tuplem nemuzes tvrdit, ze byly vsechny negativni.

Predstav si, ze nastoupis do zamestnani, zatim jsi nedostal vyplatu, ale budes tvrdit, ze co sis dosud v tom zamestnani vydelal ti stacilo na 3 cesty kolem sveta. Podle tebe je to pravda.

Ne, musel bys to napsat jinak: "Z výplaty, kterou jsem dostal nevyplývá, že bych si mohl dovolit platbu kolem světa". Protože pozitivní tvrzení by bylo nepravdou, pokud výplata nebyla. Stejně jak v případě těch testů obilí, kdyby napsali, že se objevil pozitivní výsledek a zatím netestovali, byla by to lež.

dopl.: Tu cestu kolem světa si jako ředitel velko-korporátu tak jistě budeš moci z jedné výplaty dovolit.

Bavime se o tom, co prohlasovali nasi politici.

Např 25.4.2023:

V současnosti kontrolujeme vše, co se k nám z Ukrajiny přiveze. Kontroly neprokázaly žádné kontaminované zásilky.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-mouka-v-akci-plna-plisni-ministerstvo-vyvraci-lzi-o-ukrajinskem-obili-229949

Nezlob se, ale nemůžu tvrdit, že kontroly nic neprokazaly, když ještě nemám výsledky. Můžeš to okecavat jak chceš, ale yo je jasná lež.

Pokud to tvrdí takto a žádné kontroly dosud nezveřejnily výsledky, tak rozhodně nelžou. Lhali by, kdyby alespoň jedna kontrola prokázala alespoň jednu kontaminovanou zásilku. K tomu dosud nedošlo.

Analogicky - chceš tu tvrdit, že je lež, že jsem dosud u tebe na hlavě nenašel místo uší dvě žirafí hlavy, co se hádají španělsky?

Pokud kontroly nemají výsledky, tak zatím neprokázaly nic. Až budou mít výsledky, tak bude záležet na tom, zda něco najdou, nebo ne.

JaFi z pohladu vyrokovej logiky je tento vyrok v poriadku.
Kontroly nepreukazali ziadne kontaminovane zasielky.

vs

Ziadne kontroly este neprebehli alebo Kontroly prebehli, ale este nemam vysledky,

Pokial sa chystas priet, ze prvy vyrok nie je pravdivy v kontexte dalsich 2 tak pravdivy je a je pravdivy dovtedy pokial neprebehnu kontroly s pozitivnymi vysledkami.

Ty si chybal na vyrokoch?

Mozna je to pravdive z pohledu logiky, ale z pohledu politika, ktery to pronesl, prestoze vi, ze kontroly probehly, ale jeste nejsou vysledky je to sprostarna.

Nejsem HIV pozitivni, protoze testy neprokazaly, ze HIV pozitivni jsem (sukal jsem s prostitutkou, ktera HIV pozitivni je, testy jsem si delal, ale zatim nemam vysledky). Takze muzu s klidnym svedomim sexovat.
Presne takto se chovaji nasi zodpovedni politici.

Ale my všichni ostatní to tady (v té části vlákna) hodnotíme právě jen z výrokové logiky :-)

Nevím jak ostatní, ale osobně mě výroky politiků ohledně obilovin vůbec nezajímají. Odpůrci pětikoalice (tedy předpokládám fandové něčeho jiného) z toho dělají strašnou vědu, ale že by se zamysleli, kdo to dováží a kdo tady z toho může mít prospěch, to už neřeší. Vláda nebo parlament obilí nedováží. Žádný obyčejný občas si obilí nekupuje, Tak kdepak končí, kdo ho zpracovává? A proč ho nakupuje? :-p

Pokud dosud nemám výsledky, tak jsem dosud neprokázal nic. Tak že ani porušení norem, ani dodržení norem.
Až výsledky získám, tak budu mít buď prokázané že (v testovaném vzorku) k porušení norem nedošlo, nebo že k němu došlo.

Ale bez výsledků nemám prokazané porušení norem.

Co se toho zaměstnání týče, tak bych takovou hovadinu netvrdil, protože to není pravda. Kdybych tě chtěl vytočit, tak až do první výplaty budu PRAVDIVĚ tvrdit, že jsem od nich ještě nedostal žádnou výplatu, která by nestačila na 3 zlaté pyramidy a 3 luxusní cesty kolem světa. A kdybys mě snad chtěl naivně a nelogicky obvinit ze lži, tak bys musel (ve stavu, kdy jsem jeětě nedostal ani jednu výplatu) prokázat, že jsem už dostal výplatu, která byla nižší.

Ostatně co takhle následující výrok - je to pravda, nebo lež?

Gilhad dosud při žádné kontrole neprokázal, že Jan Fiala má na hlavě 7 blech velkých jako fotbalové míče a tyto blechy tančí charleston a falešně k tomu prozpěvují "Čerešničky, čerešně ..."

Ano. I když já bych byl v tomto případě poněkud opatrnější a použil formulaci jako "Neznám jediné vyšetření, které by prokazovalo, že je premiér duševně v pořádku", protože nemůžu vyloučit, že nějaké takové vyšetření neproběhlo, jen o něm nevím.
Nebo bych to formuloval bulvárněji "Pokud vím, tak se dosud nikomu nepodařilo prokázat, že je premiér příčetný, nebo aspoň svéprávný" - protože o žádném pokusu (úspěšném, či nikoli) toto prokazovat nevím ]:)

S logikou je docela legrace, ale opravdu tam záleží na správné formulaci.

Jde takhle medvěd po lese a potká lišku.
Liška povídá "Dobrý den medvěde".
Medvěd odpoví "Dobrý den liško. Hele, mám tě tady na seznamu zvířat, která sežeru"
Liška se zděsí "Medvěde, mohl bys apoň počkat, než se rozloučím s liščátkama?"
Medvěd zabručí "No tak jo"
Takže liška jde, rozloučí se s liščátkama a pak ji medvěd sežere.

Jde takhle medvěd po lese a potká vlka.
Vlk povídá "Dobrý den medvěde".
Medvěd odpoví "Dobrý den vlku. Hele, mám tě tady na seznamu zvířat, která sežeru"
Vlk se zděsí "Medvěde, vlčice mi zrovna rodí, mohl bys apoň počkat, než uvidím svého prvorozeného syna?"
Medvěd zabručí "No tak jo"
Takže vlk jde, počká až vlčice odrodí, podívá se na svého prvorozeného syna a pak ho medvěd sežere.

Jde takhle medvěd po lese a potká zajíčka.
Zajíček povídá "Dobrý den medvěde".
Medvěd odpoví "Dobrý den zajíčku. Hele, mám tě tady na seznamu zvířat, která sežeru"
Zajíček se zeptá "Medvěde, a mohl bys mě z něj vyškrtnout?"
Medvěd zabručí "No tak jo"

Gilhad dosud při žádné kontrole neprokázal, že Jan Fiala má na hlavě 7 blech velkých jako fotbalové míče a tyto blechy tančí charleston a falešně k tomu prozpěvují "Čerešničky, čerešně ..."

Tohle neni pravda, zpivaji totiž kánon "červená se line záře..." a docela jim to ladí. Pritom do rytmu jen pohupuji, protože na charleston je to pomalé ]:)

Takže pravda to v tom případě je (ne ty blechy, výrok!) :-), Gilhadovy kontroly se netýkaly té pionýrské vypalovačky, alébrž jakési lidovky. A zda konkrétní kontrola proběhla či ne, je pro ten výrok naprosto irelevantní.

Horší by to bylo, kdyby o velikosti blech a jejich činnosti nic nepsal - tam by se dalo uvažovat o možnosti spekulativního zatajení pravé skutečnosti toho, co se na tvé hlavě děje, pokud ti ji pravidelně kontroluje ]:)

Stará informácia! Bolo kontaminovaných cca 1600T pšenice. Boli vykonané kontroly štátom - múka je v poriadku - bola mletá z inej pšenice. Novinky.cz = plátok s HOAXami. V Čechách sa zbláznili a začali slovenskú múku vyhadzovať z obchodov.
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/664893-pesticidy-v-muke-nenasli-ukazuju-vysledky-testov-z-mlyna-kolarovo-cielene-kontroly-budu-pokracovat/ a to bolo už pred týždňom!!!
Tých 1600T obilia však bude spálených v spaľovni.

Precti si rozhovor s predstavitelem mlyna.
Mouky do obchodu maji prisnejsi normy, takze se z ukrajinske nedelaly. Ta se davala do mouky pro pekarny, kde jsou normy volnejsi a michala se s mistni pšenici, aby se vešla do norem. Takze pesticidy jíš v pečivu, jen v nižších dávkách.

Asi si to tiež nepochopil - múku odoberajú pekárne. A múka je OK. Žiadna pekáreň si nemelie svoju vlastnú múku. A múka sa nemelie pre spotrebiteľa a pre pekáreň - stále je to jedna múka, len balenia sú iné (na iných baliacich linkách). Bolo by neekonomické, aby sa mlelo osobitne pre veľkoodberateľa a pre spotrebiteľa v obchode.
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/664893-pesticidy-v-muke-nenasli-ukazuju-vysledky-testov-z-mlyna-kolarovo-cielene-kontroly-budu-pokracovat/
A ako som písal - tých 1600T sa spáli. Okrem toho - toto obilie sa doviezlo toho roku, zistili sa pesticídy, dalo sa bokom. Mlyny predsa majú aj obilie z iných zdrojov, iných štátov, iných období - toto nie je spôsob výroby "just in time".

A múka sa nemelie pre spotrebiteľa a pre pekáreň - stále je to jedna múka, len balenia sú iné (na iných baliacich linkách).

Omyl. Balena mouka do obchodu ma prisnejsi normy nez mouka urcena pro pekarny. To jen ta tva lenost ti brani si precist rozhovor se zastupcem mlyna, odkaz na nej jsem tu daval driv.

Zde:
https://debaty.net/discussions/3187549-obili-z-ukrajiny#r3187992
Dokonce jsem ti tam ty podstatne veci odcitoval, aby sis nemusel sve mozkove bunky moc namahat.

Wow. Stat neakceptoval, co prohlasil vyrobce mouky.
To je podobne, jako nas premier neakceptoval vysledky eurostatu, kde ukazali u nas nejvyssi zdrazeni elektriny.
Stat to akceptovat nemusi (protoze se mu to nehodi) ale to je tak vse, co muze.

Jinak představitel pekárny je debil, který neví, co říká, když v oficiálním rozhovoru prohlásí:

Člen predstavenstva mlynu Kolárovo Levente Varga v rozhovore tvrdí, že múka v malospotrebiteľskom kilogramovom balení pod firemnou značkou či pod privátnymi značkami reťazcov nebola zomletá z ukrajinského obilia. Múka z neho šla iba do pekární, ale nikdy so stopercentným podielom ukrajinskej pšenice.

Máme aj nebalenú múku, ktorú predávame pekárom. Tam sú špecifikácie, podmienky, trochu voľnejšie a nemáme povinnosť použiť na sto percent slovenskú pšenicu. Dali sme tam ukrajinské obilie.

Ty budeš raději věřit státní mluvící hlavě, která to neakceptuje a tobě to stačí.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...