Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak se vypořádat s tlakem v dnešním světě?

Proč bys měl být nucen být stále vysoce produktivní? ::)

Přece pořád platí, že jak si to zařídíš, takové to máš. Můžeš si zvolit, zda budeš dělat spousty "pracovních" věcí od rána do večera, 7 dní v týdnu - nebo pojedeš lážo-plážo a spokojíš se s menšími penězi, s menším "společenským úspěchem a uznáním". Jestli něco umíš, můžeš zkusit se postavit na vlastní nohy, chodit do práce a poslouchat blbého šéfa přece není nutné. Pak si svůj výkon budeš regulovat sám.

V dnešní době je produktivita stále více ceněným atributem a společenským ideálem

Jo, to ale platí, pokud se dotyčný dívá na jiné a ne na sebe. Pokud chceš, aby pro tebe dělali rychle a efektivně. Na nějakou všeobecnou produktivitu *) a společenský ideál u sebe zvysoka kašlu desítky let. Že mám míň, než nějaký super-vytížený manažer? No a co - na druhé straně mám svůj klid, pohodlnou rutinu a pominu-li nějaké ty termíny (které dodržet musím), jsem naprostým pánem svého času.

----
*) píšu všeobecnou, protože to neplatí absolutně. Když už něco dělám, snažím se to pochopitelně vymyslet tak, aby mě to stálo co nejméně úsilí a času.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat