Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Chat GPT - názor

Využitie to má už dnes a prakticky všade. Akúkoľvek bežne nenáročnú špecifickú činnosť na ktorú AI naprogramuješ bude s lepším výsledkom ako od človeka. Trocha obťažnejšie je ak to má byť komplexné a to si myslím zatiaľ nezvláda chatGPT ani žiadna iná. Je to ale ďalší krok a tento segment AI sa zlepšuje neustále už mnoho rokov. Pamätám si google prekladač ktorý nedokázal prekladať na úrovni. Vždy to bolo okamžite jasné že je to preložené prekladačom. Dnes? Hodíš text a máš preklad vrátane správneho skloňovania. Občas nejaká chyba... Nikto nevie koľko rokov bude trvať ale jedno je isté. Jedného dňa tu bude AI ktorá nás prekoná na plnej čiare. Nie emocionálne, toto je niečo čo sa vyvíjalo spolu s ľuďmi a v prípade že AI bude prejavovať emócie tak bez ohľadu na uveriteľnosť to bude vždy umelé a falošné. Hovorí sa že ak bude mať AI správny cieľ... Lenže to môžeme skončiť s elektródou v hlave. Jedna vec je že AI skutočne nadobudne vedomie, to sa podľa môjho skromného názoru môže stať ale podľa mňa nemôže stroj disponovať emóciami. Je ale diskutabilné či to je vôbec podstatné z nejakého nestranného hľadiska. Emócie u ľudí sa vytvorili z evolučného dôvodu na účel prežitia. Takže ak sa pýtaš na potenciál tak AI má možnosť pomôcť ale ja som skôr skeptický. Nechcem maľovať čerta na stenu ale ak bude AI po vzore ľudí tak nás odrovná a to bez ohľadu či bude mať spomínané emócie.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat