Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Lyžování...Luxus, který nebude pro každého.

Nečetl a neposlouchal jsem to.
Problém (obecně) podle mě bude hlavně ve sněhu. Kdysi jsem lyžoval hodně a často (když jsem byl svobodný, bydlel jinde a na sjezdovky jsme to měli kousek); nikdy si nepamatuji, že by se něco zasněžovalo.

Netuším, jak je to dnes, ale třeba přezkáče (lyž. boty) běžně stály výrazně více než měsíční hrubá mzda a daly se pořídit většinou pouze v Tuzexu. Lepší vázání (kromě špičky i patky) se mi podařilo kolem roku 1978 koupit v Havířově za 2500 Kčs, což byla tehdy lepší průměrná (čistá) výplata. Skipasy nebývaly, platilo se za jednotlivé jízdy na vleku, kolem 2-3 kaček. Když tehdejší ceny minimálně zdesetinásobím, zas tak strašné mi to nepřipadá. Musí se zasněžovat, sjezdovky upravovat (kdysi jsem rolbu snad nikdy/nikde neviděl..), je tam často osvětlení, spousta lanovek a vleků. My někde jezdili jen s "příručními" kotvami na špagátě s háčkem, kterým jsme se sami dole zahákovávali na drát, který nás tahal nahoru. To nestálo tolik jak dnes lanovky s vyhřívanými sedadly či co.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat