Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Výňatek z klasika: ...Nástup nového šerifa bývá provázen smělými reformami, jimiž jsou smeteny zast…
Yarda 02.02.2023 13:26
Yarda
Študáci a kantoři?
L-Core 02.02.2023 17:41
L-Core
Ano, zasloužíš si pochvalu před natočenou Tatrou 111, je to závěr kapitoly o "Vládci ústavu".:-D
nerady 02.02.2023 19:20
nerady
Ještě jsem si vzpomněl na povídku o komorníkovi Jeevesovi. Děj povídky se točí kolem voleb do obecní…
Yarda 02.02.2023 19:45
Yarda
Tak to nevím. Já už posledních třicet let čtu jenom odbornou literaturu a nebo oddychovou na vyčiště… nový
nerady 02.02.2023 19:56
nerady
Já mám taky doma jakési brožované vydání z roku ajc-cfaj :) Jako oddechovku mám na čtení komplet Bi… nový
L-Core 02.02.2023 20:18
L-Core
Je to tu strašně dlouhé, zamykám, pokračujte tady: https://debaty.net/discussions/3176797-po-volbe-p… poslední
L-Core 02.02.2023 20:27
L-Core

Výňatek z klasika:

...Nástup nového šerifa bývá provázen smělými reformami, jimiž jsou smeteny zastaralé zvyklosti z éry předešlého vládce.
Vypuknou svěží pokrokové novoty.
Klíče od záchodu dostanou nová evidenční čísla, červené pijáky v kompozicích jsou nahrazeny modrými a školník musí prodávati párky v prvním poschodí místo v přízemí.
Čímž se jará energie nového vládce vyčerpá a ústav se vrátí do původního stavu vznešené podřímlosti...

:beer:

Ještě jsem si vzpomněl na povídku o komorníkovi Jeevesovi. Děj povídky se točí kolem voleb do obecního zastupitelství, jeden kamarád kandiduje a hlavní hrdina pro něj dělá předvolební propagandu, navštěvuje lidi v obci a omylem navštíví i protikandidátku. Vybavuje se mi že tam je dialog co by na proběhlé volby sednul jako (_._) na kakáč. Ale těch knížek je hodně a já si po takové době co jsem to četl už nevzpomínám kde to bylo.
https://www.cbdb.cz/knizni-serie-4854-jeeves
Nevíte někdo, kde to hledat?
:beer:

Tak to nevím. Já už posledních třicet let čtu jenom odbornou literaturu a nebo oddychovou na vyčištění hlavy. Jelikož nyní likviduji knihovnu po rodičích tak jsem do Študáků a kantorů před nedávnem nahlédl a to mám až 14. vydání z roku 1940.

Já mám taky doma jakési brožované vydání z roku ajc-cfaj :)

Jako oddechovku mám na čtení komplet Bigglese (vše papírové knihy, kromě česky nevydané poslední nedokončené knihy - to vyšlo snad jen v angličtině v několika málo fyzických kusech. Sehnat se ale dá vše, že… ;-) )

Zpět do debat Nahoru