Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem "Nezamýšlené následky" jsou přeloženy do češtiny a volně ke stažení

(To URL v textu je https://ocs.cz/UC/index.html )

Když jsem si před řadou let po­prvé pře­četl Johnovy „Ne­za­mý­šle­né následky“, byl jsem nadšen šíří jejich zá­běru a množstvím ne­smír­ně za­jí­ma­vých in­for­ma­cí (zda­le­ka ne­jen) o stře­lec­ké kul­tu­ře. Po­tě­ši­la mne ta­ké al­ter­na­tivní his­to­rie ve dru­hé po­lo­vi­ně kni­hy, tak, jak čte­ná­ře vždy tě­ší­va­jí po­hád­ky, je­jichž hrdi­nové jsou vy­sta­ve­ni mno­ha ne­bez­pe­čím a jsou okol­nost­mi do­nu­ce­ni či­nit ne­smír­ně ob­tíž­ná roz­hod­nu­tí, ale na­ko­nec dí­ky je­jich od­va­ze, etice, mou­dro­sti i zruč­nos­ti — a též, sa­mo­zřej­mě, dí­ky ne­ma­lé dáv­ce štěstí — se svět st­ane mno­hem lep­ším mís­tem, než ja­kým bý­val dří­ve.

---
Zajímavá kniha o zbraních a lidech okolo, začínající skutečnou historií a postupně přecházející do fantasie/pohádky/alternativní historie, kde jsou možné i dobré konce.
Já to četl jedním dechem v angličtině. Ondřej Čada je výborný překladatel.
A k tvému OT - tohle je právě o lidech, kteří něco uměli a dospěli k tomu vlastní snahou a nevzdali se při potížích.

Měl bys mít zájem si ten český překlad stáhnout a přečíst :)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat