Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Bude zase vojna povinná?

Kasárna mimo asi deseti už nejsou žádná. V některých krajích nejsou mimo "úředníků" na KVS (krajské vojenské správě) žádní vojáci. Já byl první rok v Litoměřicích tam už nic není, druhý rok jsem byl v Seredi (tam kasárna jsou ale kde jsem bydlel je z toho Muzeum holokaustu). Bydlel jsem tam rok a netušil, že to byl bývalý koncentrační tábor. Na cvičení jsem chodil do Kadaně tam je z toho vilová zástavba. Když si uvědomíme, že před rokem 1990 měla naše armáda okolo 200 tisíc vojáků tak nyní nemáme v podstatě žádnou armádu. Pokud by se zavedla povinná půlroční voj. služba tak by do úvahy přicházelo mít zajištěné ubytování, cvičiště ale i techniku pro několik desítek tisíc branců ročně (úmyslně nepíšu číslo jelikož nevím zda by branná povinnost platila též pro ženy). V současné době co se týká financí, nejsme schopni plnit ani požadovaná 2 % HDP na armádu jak chce NATO. Před rokem 1990 bylo na armádu uvolňováno 7,5% HDP a obměna techniky byla jednou tak za 20 až 30let. Při dnešním tempu technického vývoje je to nepředstavitelné. Jako ženista si pamatuji jak na povodně ve Frýdlantském výběžku v roce 2010 jela ženijní technika, kterou měl náš pluk v Seredi v roce 1975. Tato technika byla určená pro totální válku a absolutně nevhodná do podhorských obcí kde jsou úzké silničky a zastaralá.:-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat