Předmět Autor Datum
Před lety jsem vyklízel byt po babičce a našel tam noviny z předválečných let "A-Zet". Byla to takov…
nerady 29.01.2022 08:50
nerady
To uz je par dni stare. A neni to zdaleka prvni, pred par mesici neco obdobneho https://www.seznamzp…
Dwane Dibbley 29.01.2022 09:58
Dwane Dibbley
Každej fanatismus je špatně. Ať islámskej, tak křesťanskej. Všichni takoví mají pocit, že mají právo…
Prasak 29.01.2022 18:10
Prasak
Presne tak. A dnes tu máme hlavne fanatizmus epidemiologicko-medicínsky, alebo fanatizmus pod rúškom…
Hastrman 29.01.2022 23:20
Hastrman
Nechcem sa Poliakov zastavat, ten ich svaty boj proti interupciam a to, co schvalil ich Ustavny sud…
fleg 29.01.2022 11:59
fleg
To mas odkud, ze se snazili neco zachranovat. Co jsem cetl tak jen cekali az umre i ten druhy aby ne…
Dwane Dibbley 29.01.2022 13:44
Dwane Dibbley
Z nejakeho ranneho vycucu sprav co som cital...slovenskeho. Tam bolo vyjadrenie nemocnice, ze sa sna…
fleg 29.01.2022 19:13
fleg
Nemocnice se samozřejmě dobrovolně nepotopí, tak vymyslí nějakej blábol na svoji obhajobu. Přitom ji…
Prasak 29.01.2022 19:37
Prasak
Bol som v tom, ze bola v 8.mesiaci. Nicmenej nie sme lekari, aj ked sa mi zda ta snaha o zachranu dr…
fleg 29.01.2022 19:41
fleg
Nejde o to, co sis myslel, ale co vyplodila nemocnice za blábol. Prostě měli bobky, aby nešli do loc…
Prasak 29.01.2022 19:51
Prasak
Ako vravim niektorych Poliakov by som za tieto ich zakony upalil na hranici, aby okusili ten svoj st…
fleg 29.01.2022 21:11
fleg
mali hned robit cisarsky a druhy plod skusit dochovat v inkubatore Ta žena byla v prvním trimestru…
IQ37 29.01.2022 14:25
IQ37
Potom som si asi splietol 8,tyzden a s 8.mesiacom. Zapamatal som si cislo 8.
fleg 29.01.2022 19:14
fleg
„Poté, co odumřelo první dítě, jsme vyčkávali, protože byla šance zachránit druhé dítě. Přes úsilí l…
IQ37 29.01.2022 14:23
IQ37
Doktor nejsem, ale... jako si měli myslet, že druhý plod vedle toho "rozkládajícího se mrtvého plodu…
L-Core 29.01.2022 17:55
L-Core
Nevím jak v Polsku, ale u nás se na nějakou Hippokratovu přísahu už dávno nehraje. Zůstal z toho jen…
IQ37 29.01.2022 21:13
IQ37
U nas? Kdyz se debatovalo o uprednostnovani ockovanych pred neockovanymi pro JIP/ARO u koronaku, tak…
Dwane Dibbley 29.01.2022 22:25
Dwane Dibbley
akorát by mě zajímalo, jak jdou dohromady ty polské zákony a Hippokratova přísaha Velmi dobře. „Nep…
Prim 30.01.2022 15:55
Prim
Jedna vec je odmietnuť potrat v situácii kedy sa plod vyvíja bez problémov, matka je v plnom zdraví…
Ale 29.01.2022 21:17
Ale
On byl problem s tim druhym, zivym, ktere by museli "potratit".
Dwane Dibbley 29.01.2022 22:23
Dwane Dibbley
Lenže ak je už jeden plod mŕtvy, tak šanca že prežije druhý je relatívne veľmi malá... preto dáva lo…
Ale 29.01.2022 22:26
Ale
Nemíchej logiku s vírou ani zákony ...
gilhad 29.01.2022 22:29
gilhad
...Nemíchej logiku s vírou ani zákony ... A už vůbec ne s politikou. :-(
Yarda 30.01.2022 17:37
Yarda
To je otazka spis pro nejakeho doktora, podle me sance na preziti byla nula, stejne jako je podle me…
Dwane Dibbley 30.01.2022 09:43
Dwane Dibbley
Připomíná mi to Churchillův výrok, když se Chamberlain vrátil po Mnichovu do Londýna: „Británie a Fr…
Prasak 29.01.2022 22:40
Prasak
Takhle to dopadá, když zvítězí dobrá myšlenka nad zdravým rozumem. 3-[:x:
Yarda 30.01.2022 11:25
Yarda
Cesta do pekla bývá dlážděna nejlepšími úmysly.
Prasak 30.01.2022 19:00
Prasak
Tak dnes som cital dalsi clanok na tuto temu a ukazuje sa, ze moje pochybnosti na zaciatku boli opra…
fleg 01.02.2022 11:18
fleg
Titulek "Poláci popravili rodičku i s dětmi." zní blbě. Ten další je lepší. Polská vláda výrazně sní… poslední
IQ37 01.02.2022 12:59
IQ37

Před lety jsem vyklízel byt po babičce a našel tam noviny z předválečných let "A-Zet". Byla to taková černá kronika První republiky. Jelikož jim však byla republika malá, tak tam byly také články ze zahraničí. Pamatuji si na článek jak v Polsku vyháněli ďábla z nějaké dívky a v podstatě ji upekli v peci na chleba. Tím jenom konstatuji, že nic nového pod sluncem.

To uz je par dni stare. A neni to zdaleka prvni, pred par mesici neco obdobneho https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pripad-ktery-zmeni-polsko-zenska-je-jak-inkubator-psala-zena-pred-smrti-179724
Jen dalsi z rad "uspechu" jejich slavne PiS. Vem si ty chudaky doktory, kdyz nic neudelaj jsou zli, kdyz zakroci skonci ve vezeni. Polsko se s PiS vraci do stredoveku kdy mela cirkev politickou moc. Tady se rado ukazuje na islam jak je hroznej, ale dejte fanatickym panbickarum moc a neni to o moc lepsi.

Nechcem sa Poliakov zastavat, ten ich svaty boj proti interupciam a to, co schvalil ich Ustavny sud je chujovina patriaca do stredoveku. Su to dementi.
Ale budme vyvazeni...nemocnica tvrdi, ze prvy plod odumrel a oni sa snazili este zachranit druhy, a ze ked odumrel aj ten neodkladne konali. Takto podane to vyzera byt v poriadku, mozno samotna matka suhlasila s tym, ze nech skusia zachranit aspon jej druhe dieta.
Rodina tvrdi, ze tam boli nejake prestoje, nicmenej aj znalejsiemu laikovi je je zrejme, ze ponechavat mrtvy plod v tele matky ju ohrozuje na zivote, podla mna mali hned robit cisarsky a druhy plod skusit dochovat v inkubatore.

Ako vravim niektorych Poliakov by som za tieto ich zakony upalil na hranici, aby okusili ten svoj stredovek, ale naozaj nevieme ako to bolo cele, takze vynasat rychle sudy...
Keby slo o jeden plod je pripad jasny a taketo sa uz minimalne 2-3 stali za posledne mesiace....tam by nemocnica mohla rozpravat co chcela...ale tuto ma ake take alibi z mojho pohladu.

„Poté, co odumřelo první dítě, jsme vyčkávali, protože byla šance zachránit druhé dítě. Přes úsilí lékařů zemřel i druhý plod“

Je to smutné, ale nevím co by se dělo s tím druhým plodem, kdyby odstranili ten první mrtvý plod.
Doktoři podle mě jednali správně - chtěli zachránit alespoň jeden plod.
Případ se hodil a byl využitý k vyjádření odporu k protipotratovému zákonu.

Doktor nejsem, ale... jako si měli myslet, že druhý plod vedle toho "rozkládajícího se mrtvého plodu" vydrží několik měsíců, bude prospívat a růst a narodí se OK? ::)
Doktoři akorát pravděpodobně nechtěli kvůli jejich moudrým zákonům riskovat kriminál.

Kocour má naprostou pravdu, to je jak ve zfanatizovaném středověku… akorát by mě zajímalo, jak jdou dohromady ty polské zákony a Hippokratova přísaha :-/

Jedna vec je odmietnuť potrat v situácii kedy sa plod vyvíja bez problémov, matka je v plnom zdraví a všetko ide ako po masle.. ale ak je nenarodené dieťa už mŕtve, tak to nechávať v matke je fakt na hlavu.

To je otazka spis pro nejakeho doktora, podle me sance na preziti byla nula, stejne jako je podle me nemozne vytahnout mrtvolu a nejak to tam "zaonacit" aby vse dale fungovalo a druhe prezilo (tohle se pozdeji resi inkubatorem). Ale i s nulovou sanci na preziti by to podle zakona byl potrat, muselo proste umrit samo bez vnejsiho zasahu.

Tak dnes som cital dalsi clanok na tuto temu a ukazuje sa, ze moje pochybnosti na zaciatku boli opravnene.
Podla toho clanku je uplne bezna prax a to nielen v Polsku, ze pri dvojickach ak odumrie jeden plod v prvom trimestri nechavaju druhy zit, pretoze je velka sanca na jeho prezitie.
Toto neviem posudit, ak mate znameho gynekologa skuste sa ho spytat.
Druha informacia je, ze lekari po odumreti druheho plodu konali hned a nie az o niekolko dni ako tvrdi rodina.
To mozeme aj nemusime verit. Tvrdenie proti tvrdeniu.
Tretia a dost podstatna informacia je, ze k umrtiu doslo az 3 tyzdne po vykonani zakroku a navyse pacientka mala Covid, ktory dostala v nemocnici.
Toto znie uz podozrivo, pretoze ak by to zomrela na nasledok neskoro vykonanej operacie nezila by pravdepodobne este 3 tyzdne.

Myslim, ze na tomto priklade sa jasne ukazuje ze rychle sudy nebyvaju vzdy tie najspravnejsie a ze my vlastne nemame moznost sa dopatrat pravdy, pretoze nemame uplne informacie na objektive posudenie pripadu.
Navyse nikto z nas nie je odbornik, aby posudil, ci lekari odborne zlyhali.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru