Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Prečo ľudia lajkujú bludy a dislajkujú fakty?

Prečo ľudia lajkujú bludy a dislajkujú fakty?

Vidím to všade... niekto napíše totálny blud, všetci s ním hneď začnú súhlasiť, dávať mu lajky, a začnú tiež tvrdiť že čo povedal je pravda... zatiaľ čo keď dostanú jednoznačný dôkaz, fakt, tak ten odizlajkujú, a hľadajú kadejaké nezmyselné argumenty len aby vyvrátili nevyvrátitelný fakt. Prečo to sakra ľudia robia?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Bezny clovek nevedel, nevie a nikdy vediet nebude rozozonat blud od faktu. Nema na to znalosti. Kope…
fleg 25.12.2021 11:57
fleg
Uplne nesmyslne. Lidi autority uznavaji, pro nekoho je autoritou Babiš, pro někoho Pafko a pro něko…
RedMaX 25.12.2021 15:25
RedMaX
Mal som na mysli zauzivane autority z minulosti. Kedysi to bol pan farar, pan ucitel a pan doktor. F…
fleg 26.12.2021 10:49
fleg
Ok, no ja si nemyslim, ze by ti lide, jak jsi je vyjmenoval, byli nejake velke autority v minulosti,…
RedMaX 26.12.2021 11:41
RedMaX
Ano oblbování církví není pozitivní ani v současné době. Musíš to brát celosvětové a hlavně u muslim…
nerady 29.12.2021 19:10
nerady
Totálne súhlasím... väčšina dnešného ľudstva má nulové až mínusové kritické myslenie, logické myslen…
Ale 29.12.2021 20:51
Ale
Doufám že to tak nedopadne, ale je možné všechno. Lidstvo si musí nabít pořádně hubu, aby zase začal…
nerady 29.12.2021 21:33
nerady
väčšina dnešného ľudstva Jo, dnešní lidstvo je blbý. A před pěti sty roky tu byli intelektuálové. J…
Prasak 29.12.2021 21:40
Prasak
neviem z kade si to vydedukoval, ale ja nič o ľuďoch pred päťsto rokmi nič nehovoril. No je i tak už… nový
Ale 30.12.2021 10:28
Ale
Irituje mě to slovo "dnešní", jako by kdokoli, kdo to slovo použije v tvým duchu, mohl srovnávat jak… poslední
Prasak 30.12.2021 10:55
Prasak
Neboj, za 100 let budou prakticky všichni dnešní lidé mrtví. nový
gilhad 30.12.2021 02:25
gilhad
No len či ich nahradia rozumnejší ľudia, alebo naopak blbší... nový
Ale 30.12.2021 10:29
Ale

Bezny clovek nevedel, nevie a nikdy vediet nebude rozozonat blud od faktu.
Nema na to znalosti.
Kopec ludi nema zaklady logiky.
Kriticke myslenie pouziva malokto.
Ale najhorsie je podla mna to, ze sa prestali uznavat a akceptovat autority, Pretoze nemusim mat znalosti, nemausim mat logiku, nemusim mysliet kriiticky...stacilo by ak by som uznaval nazor autority a vsetko by bolo v cajchu.
Krasne to vidiet ako sa v poslednych rokoch rozmohli pouilicni pravnici, vykladaci ustavy, ci dnes je kazdy druhy virologom, imunologom, doktorom.
Dnes ti, co mas jest neurcuje doktor, ktory sa zdravej vyzive cely zivot, ale influencer s milionom followerov.
Doba je taka, sumrak autorit, nahody neexistuju a za vsetkym treba hladat nieco tajomne a zle.
Ale ak mas trosku rozumu uz si davno predsa pochopil, ze kvalita na nete sa nehodnoti poctom views alebo lajkov.

Mal som na mysli zauzivane autority z minulosti.
Kedysi to bol pan farar, pan ucitel a pan doktor.
Farari vyvojom postupne vypadli, na uciteloch sa pracuje (vid dnesne "demokraticke" skolstvo, kde su prava deti bez povinnosti) a doktorov nacal tento virus, kedy sa ukazalo, ze mame medzi sebou mnohe multiodborove talenty.
Okrem internetu a prirodzeneho vyvoja povazujem za velke zlo pri spochybnovani autorit pravnikov a samozrejme korupciu v statnych zlozkach.
Ked sa ta spytam komu dnes doverujes, co mi odpovies?
A co odpovie 10 nahodnych ludi okolo teba?
Tipni si.

Ok, no ja si nemyslim, ze by ti lide, jak jsi je vyjmenoval, byli nejake velke autority v minulosti, mozna tak ten farar, ale nebyl bych si jist, ze oblbovani lidi cirkvi bylo nejak pozitivni. Jiste mi dokazes namitnout nejakymi priklady, kdy ty autority existovaly, ale ja myslim, ze lokalne mohou existovat i dnes. Akorat TV a obecne media dokazi vse nafouknout a obvykle tam misto autorit prosazuji blbce, bohuzel nekteri stale v televizi veri.

Jako jsem od jednoho koronafanatika slysel nazor, ze ten soucasny ministr zdravotnictvi je peknej blbec, to ten predchozi ten umel jinak mluvit. Jako chapes to? Soucasny ministr je profesor, clovek profesne vzdelany, ktery mel uznani uz predtim nez se stal ministrem a pred nim byl idiot ze superstar, ktereho na ministerstvo nominovalo to, ze to byl vocas Babise. Jak nekdo muze rict, ze byl tamten chytrejsi nez ten soucasnej? Jenze lide zvlaste nekteri ti starsi maji furt nejvetsi autoritu televizi, coz je tragedie.

Ano oblbování církví není pozitivní ani v současné době. Musíš to brát celosvětové a hlavně u muslimů, ale i u jiných církví, ty však většinou nejsou tak militantní. Přečetl jsem několik knih od lidí, kteří prožili I. Světovou válku na vlastní kůži a všichni zmiňují, že to byl velký předěl a svět se změnil. Většina hodnot kterým věřili pře rokem 1914 přestala platit. Co se týká toho druhého odstavce tvého příspěvku, razím názor, že logické myšlení a selský rozum přestává být v naší společnosti řídícím faktorem. Většina politiků nemá technické vzdělání a dle nich není potřeba se řídit logikou a selským rozumem a to je ten zásadní problém. Dalším problémem politiků je nepřiznání vlastních chyb a jakákoliv sebereflexe. Úplně největší problém je však globalizace toho našeho světa.

Totálne súhlasím... väčšina dnešného ľudstva má nulové až mínusové kritické myslenie, logické myslenie, sebereflexiu... mám pocit že ľudia tak totálne osprosteli... a hlavne posledné roky ako sa rozmohla globalizácia, sociálne siete, influencery atď, tak to už úplne išlo do kvetov... takýmto tempom budeme o sto rokov budú ľudia opakujúce papagáje, čo budú opakovať hlášky influencerov a politkov, alebo nebudeme tu vôbec.

neviem z kade si to vydedukoval, ale ja nič o ľuďoch pred päťsto rokmi nič nehovoril. No je i tak už dnes jasné že čím doba ide ďalej, tým viac blbý ľudia sú blbší a absurdnejší, rovnako ako múdry múdrejší, ale zas keďže množstvo múdrych je menšie než tých hlúpych, tak všeobecne sme ako ľudstvo hlúpejší.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru