Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Cyklistika-umíte/neumíte/jezdíte?

Zajímá mě cyklistika, tedy především jestli má větší potenciál na venkove než ve městě. Prosím o vyplnění Ankety.

Jak jste na tom s kolem?

17%
33%
0%
13%
0%
0%
17%
17%
4%

loading...
Předmět Autor Datum
A co si Kefalin predstavuje pod pojmom potencial? Na dedine ma bicykel kazde decko, v meste nie, ale…
fleg 01.11.2021 14:41
fleg
Jaká je hranice rozlišení jezdím - nejezdím? Když jedu na kole třeba 1x za měsíc, 3x za rok, to je c…
L-Core 01.11.2021 15:59
L-Core
Já se taky nedokážu zařadit. Okresní město, kolo mám, ale vyjedu na něm párkrát v létě. Takže jezdím…
Prasak 01.11.2021 17:09
Prasak
Takže jezdím, ale nejezdím... Ty se zařaď do kolonky Chytrá Horákyně. ]:)
host 01.11.2021 18:19
host
Taky mě zarazilo, že jsem vlastně maloměšťák, máme jen 30 000 obyvatel.:-) A jezdit na kole se nazap…
Karel04 01.11.2021 17:21
Karel04
Někteří jezdí na kole častěji.
Prasak 01.11.2021 18:23
Prasak
Anketa postavená troška blbo. Ja tiež neviem, či som z mesta, alebo vesnice, keďže som ako decko býv…
Hastrman 01.11.2021 17:37
Hastrman
Jak tady někdo napsal Co je to potenciál? Nyní se v cyklodopravě hlavně řeší zda kolo používáš jen k…
nerady 01.11.2021 17:55
nerady
Kolem na nákup, to je perfektní nápad. Za zic přivázat káru a vyrazit. Něco jako na tomto vygooglené…
L-Core 02.11.2021 06:31
L-Core
to je perfektní nápad. Nedaleko od nás pobývá podobný člověk. Pohled, jak veze na takové káře beto…
čumil old 02.11.2021 16:56
čumil old
My jsme za mladých let jezdili takto pro trávu králíkům. Králíků hodně, trávy okolo baráku málo, tak…
Prasak 02.11.2021 17:07
Prasak
Za mojich mladych liet nas dedko takto za bicykel na takuto karicku nalozil 4-5 a jazdil s nami po d…
fleg 02.11.2021 17:51
fleg
Toho nakupujes tolik, ze potrebujes karku? S karkou jsem jezdil za kolem takhle driv, ale momentaln…
RedMaX 02.11.2021 22:20
RedMaX
Nakupovat nejezdíme každý den, ale jednou za 7, 10, 14 dní. Autem do města, obvykle spolu s dalšími…
L-Core 03.11.2021 05:22
L-Core
Lidem na bicyklu se ve městě moc nechce, protože bicyklu velmi konkuruje MHD a taky je nebezpečnějši… poslední
FrantaMaly 03.11.2021 10:37
FrantaMaly

Taky mě zarazilo, že jsem vlastně maloměšťák, máme jen 30 000 obyvatel.:-)
A jezdit na kole se nazapomíná tak jako sex nebo plavání, tak jezdit snad umí od mládí snad každý, alespoň na kole s pomocnými kolečky to určitě zkoušel. Ještě že tazatel neudělal anketu na ten sex.:-D

Anketa postavená troška blbo. Ja tiež neviem, či som z mesta, alebo vesnice, keďže som ako decko býval najprv v meste, kde som sa aj naučil cajglovať a potom som sa (ešte stále ako decko) presťahoval na dedinu, kde som tiež aktívne cajgloval.

Čo sa ale týka cyklistiky, tak možno je to nepopulárny názor, ale IMHO bicykel do dnešnej mestskej premávky medzi autá už nepatrí, pokým nemá vyhradenú svoju lajnu.

Jak tady někdo napsal Co je to potenciál? Nyní se v cyklodopravě hlavně řeší zda kolo používáš jen k rekreační či sportovní činnosti nebo jej používáš k cestám do práce a na nákup. Zelení politici by chtěli aby se kolo používalo k cestám do práce a na nákup. Jelikož jsem v důchodu a bydlím v kopcovitém kraji tak by u mě mělo význam jezdit na nákup ale to nevyužívám, jelikož mám elektrokolo a asi by před obchodem dlouho nevydrželo. V mládí jsem několik let kolo používal k cestě do práce ale má to několik háčků. Do práce přijedeš splavený a je dobré se někde vysprchovat a převléknout, dále kam kolo uschovat a jak se k tomu staví vedení firmy. Dalším problémem je zda se do práce dostaneš po cyklostezkách nebo musíš po silnici. Po otevření hranic v roce 1990 jsem z kola slezl a jezdím na něm až nyní jako důchodce pro potěšení a po cyklostezkách.

Toho nakupujes tolik, ze potrebujes karku?

S karkou jsem jezdil za kolem takhle driv, ale momentalne na to nemam kolo, tudiz s ni chodim pesky, nejcasteji do stavebnin.

Nakup si hodim na kolo do kosiku na nosic, ikdyz rikat tomu kolo v dnesni dobe snad ani nejde. Dal nez na ten nakup bych se s tim neodvazil jet.

(V Praze bych na kole na nakupy a ani do prace rozhodne nejezdil.)

Anketa je nesmyslna, vyplnovat ji nebudu. U nas je navic rozsirena cykloturistika a polovina tech turistu na kole jezdit neumi, nejakym zazrakem se na tom dokazi udrzet a misto slapani tam maji casto pridelany elektromotorek, aby ta pro zdravi delana cykloturistika zase tak moc nebolela. Verim, ale ze vsichni do jednoho by vyplnili, ze na kole jezdi perfektne. Lidi nemaji soudnost.

Lidem na bicyklu se ve městě moc nechce, protože bicyklu velmi konkuruje MHD a taky je nebezpečnějši se motat mezi auty, když néni cyklopruh. Měšťáci chápou kolo vic rekreačně - pojedeme autem k cyklostezce a tam se projedeme na bicyklu :-) Taky to tak pociťujete?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...