Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Náhled na historii aneb - historii píšou vítězové

Nevím jak ti kdo zareaguje na husity. Já se např. dějepis vůbec neučil jelikož náš dějepisář v letech 1968 - 70 sledoval hlavně politické dění a dějepis, který jsme měli dvakrát týdně vždy první hodinu probíhal následovně. Jednoho žáka si poslal pro 10 dkg vlašáku, dva rohlíky a limču. Při této snídani si přečetl během hodiny Rudé právo a po zvonění nám řekl, že příště budeme pokračovat. Někdy konce roku 1969, či začátkem 1970 byla u nás výstava o kontrarevoluci v roce 1968, na kterou musela povinně celá škola. Při návratu do školy, si nás vzal bokem do parku a tam nám sdělil, že výstava jasně ukázala, že žádná kontrarevoluce nebyla. Od té doby jsem ho neviděl. Co mě však v poslední době zaujalo byla válečná historie Finska. Jejich zimní válka s Ruskem a nakonec prohra. Pak spojení s Německem a zisk svého území zpět a setrvání vojsk na původní hranici bez pokračování na Leningrad a následně zase zabrání území Ruskem.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat