Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Operační systém po pádu civilizace

Na ja neviem ako iní, ale na PMD sme programovali priamo v strojáku. Kde by sme na škole zohnali ASM. To bol nedostatkový tovar. Na PMD sme prechádzali z PMI-80, takže pre nás to nebol žiadny problém, keďže sme mali v hlave priamo byte code pre i8080. Pamätám si, že som mal vymakanú rutinu pre zápis na mgf 4-násobnou rýchlosťou ako bol originál, alebo kvazi multitasking pre použitie dvoch hráčov na rovnakej klávesnici. Existuje emulátor PMD-čka pre Windows aj s emuláciou originálnej grafiky, ale môj voľný čas má pre mňa oveľa väčšiu cenu ako v minulosti, tudíž nemám potrebu sa hrabať v starých veciach.
Keď už v starých, tak naozaj v starých, pretože niektoré veci/udalosti sa stali inak ako sa píše na wiki. Napríklad taký Titanik, ktorý (a to niekto nemusí stráviť) bol postavený minimálne o 80 rokov skorej ako sa uvádza. Inak povedané ešte pred 150 rokmi, ale hlavne pred 650 rokmi tu bola omnoho rozvinutejšia civilizácia ako je tá dnešná, akurát je to dobre utajené aby se si mysleli, že my sme tí najlepší frajeri.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat