Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Slovenska sporiteľňa mám aktivovovane povolené prečerpanie

Pekný deň prajem mam problém a neviem čo s tým ; ( včera som potreboval kúpiť cez internet elektroniku vo výške 600€ avšak platba nemohla byt uskutočnená lebo som mal nastavené maximálne do 400€ platby
Tak som hľadal ako to zmeniť a nechtiac som aktivoval povolené prečerpanie vo výške 650€ ; ( avšak teraz viem že som spravil úplnú blbosť a ono sa to mení úplne inak ( už viem ako )
Viete mi niekto vysvetlit čo to vlastne je to povolené prečerpanie ? Veľmi sa bojím som mladý človek a nech žiadny úrok a nič take .. ďakujem za odpovede

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Povolene precerpani = kontokorent. Tak to zase vypni, pokud nevis jak nebo to nejde, zajdi na pobock…
Jan Fiala 17.07.2021 12:49
Jan Fiala
Akurát som volal na klientske centrum a tam mi povedali , že pokial nepôjdem do mínusu na svojom úct…
Sjjansn 17.07.2021 13:04
Sjjansn
pokial nepôjdem do mínusu na svojom úcte tak nič neplatím Já bych se jen na slovní tvrzenbí nespo…
ml1 22.07.2021 13:47
ml1
Když jsem ještě byl u Spořitelny, tak jsem se snažil vyjednat vedení účtu zdarma. Jo, šlo by to. Ale…
Prasak 22.07.2021 14:47
Prasak
Oni pořád žijí z dob socialismu a vkladních knížek a sporožir. Nepochopím, kdo u nich zůstává… a zná…
L-Core 22.07.2021 18:35
L-Core
Treba ja mam ucet u CS - vedeni zdarma, cizomenovy ucet zdarma, multimenova karta zdarma,... K tomu…
Jan Fiala 22.07.2021 20:53
Jan Fiala
Já ho měl taky zdarma. Nebo velmi levně. Ale jen dokud jsem měl u nich hypotéku. Jakmile nemáš půjčk…
Prasak 22.07.2021 21:23
Prasak
Nemám půjčku, nemam hypotéku, kreditku ani kontokorent-americky zpusob života nechci. Účet v CS mam…
Jan Fiala 22.07.2021 22:02
Jan Fiala
A tohle mi tam nebyli schopni nabídnout. Jen nějakej "holobytnej" účet, kdy platíš odchozí platby a… poslední
Prasak 23.07.2021 01:28
Prasak

Akurát som volal na klientske centrum a tam mi povedali , že pokial nepôjdem do mínusu na svojom úcte tak nič neplatím .. čiže mám to chápať tak že ak by som na svojom úcte nemal žiadne peniaze vtedy banka akože pozicia tých 650€ ?

pokial nepôjdem do mínusu na svojom úcte tak nič neplatím

Já bych se jen na slovní tvrzenbí nespoléhal, zvášť ne u rakouské śpořitelny a našel si příslšnou partii v platném ceníku a obchodních podmínkách. Navíc oni to mají nacvičené tak, aby zákazník nepostřehnul to, co je pro něj nevýhodné (předpokládám, že je to úmysl; že mají nějaká rétorická cvičení, aby zákazníkovi vysvětlili, že se mu vyplatí platit si 69 namísto 29 korun s tím že má zadarmo výběry z jejich bankomatů, když výběr na pobočce stojí 65 korun (ale dyť výběr z bankomatu stojí 7 korun, i kdybych vybíral každý týden, je to 28 korun a Vy mi nabízíte připlácet si za to 40 korun... to byla jedna z věcí, kdy jsem pani nachytal na švestkách nebo jak to nazvat)). Už jsem od několika zklamaných (naštvaných) lidí u čs slyšel, jak si nechali vnutit kontokorent s tím, že se za to nic neplatí pokud ho nevyužívají a potom jim śpořitelna nějakou pálku účtovala.
Jinak je to přesně tak, že je možné jít se zůstatkem do mínusu, podle sjednaného limitu například až na těch €650. Ale je žádoucí dorovnat to, co nejdřív, protože úroky na kontokorentu bývají značné. A obvykle je povinnost dorovnat to do roka. Nevím jaké podmínky a sazby má spořitelna, fio má 3 levely a u jednoho má taky nulový paušál ale vysoké úroky (další dva pak mají nějaký paušál a nižší úroky, při využití naplno to snad vyjde zhruba stejně).

Když jsem ještě byl u Spořitelny, tak jsem se snažil vyjednat vedení účtu zdarma. Jo, šlo by to. Ale jen to vedení. Výběry z bankomatu, odchozí platby a právě i ten kontokorent byl za poplatek. "Zdarma" je kontokorent až v rámci nějaké té měsíční platby za vedení účtu.
Odcházel jsem z banky s papírem o zrušení účtu. Nebyli schopni ani vytáhnout podpultovou nabídku. Byl jsem u nich 20 let.

Treba ja mam ucet u CS - vedeni zdarma, cizomenovy ucet zdarma, multimenova karta zdarma,...
K tomu byly 2 dalsi obycejne ucty s vedenim zdarma, ktere ted uz jdou poridit normalne zdarma taky.

Samozrejme k tomu na takove to internetovani mam FIO, kde neplatis taky nic, ale jen jsem chtel poukazat, ze s CS se da zdarma vegetovat i s velkym portfoliem sluzeb.

Já ho měl taky zdarma. Nebo velmi levně. Ale jen dokud jsem měl u nich hypotéku. Jakmile nemáš půjčku, kreditku, tak to příliš levně u ČS nejde. Účet používala manželka, chodila jí tam výplata, ona z toho účtu platila kartou, sem tam převod. Nenáročný použití, za to chtěli 69 Kč měsíčně. U FIO tohle má zadarmo.
Možná to už u ČS jde zdarma, ale vloni to ještě nešlo. Po mnoha letech u nich, několika půjčkách, hypotéce. To i telefonní operátoři smlouvají o každou duši, aby alespoň pár korunek kapalo. Spořka nic.

Nemám půjčku, nemam hypotéku, kreditku ani kontokorent-americky zpusob života nechci. Účet v CS mam už desitky let a zdarma to mam už pár let.
Ještě před pár lety byly body za to, že ti tam přišly peníze, že jsi platil kartou. Ty se daly vyměnit za poplatek za vedeni účtu. To pak zrušili a dostáváš "odmenu" za používání účtu. Diky ni máš vedení zdarma.
Teď se to jmenuje "účet plus"
https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/ucty-karty/ucet-plus

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru